Skocz do zawartości

habahabowy Dark Base 900


Recommended Posts

Witam wszystkich

:)
 
To moje pierwsze LC, już 1000 razy się zabierałem za wodowanie PC, ale z różnych względów prędzej czy później z tego rezygnowałem. Teraz sprawy zaszły na tyle daleko, że chyba w końcu mój PC zostanie zatopiony :) Worklog zakładam w dużej mierze po to by prosić o porady i wskazówki, więc nie krępujcie się z komentarzami nawet tymi krytycznymi.
 
Co do bebechów, które siedzą w moim PC:
 
CPU: 5820K
RAM: obecnie Geil Luce, ale na pewno je zmienię.
MOBO: MSI X99A-SLI
GPU: obecnie mam EVGE GTX 1070
 
Jeśli chodzi o dyski to podstawą będzie SAMSUNG 950 PRO 512GB oraz 2x CRUCIAL MX300 750GB. Z dysków HDD rezygnuje, prawdopodobnie zainwestuję w serwer NAS na którym będę robił kopie zapasowe danych.
 
Jeśli chodzi o części chłodzenia wodnego:
 
W budzie znajdą się (a nawet już tam są) dwie chłodnice od EK - 420 na topie i 320 na froncie. Na radiatorach zainstalowane będą wentylatory BQ Silent Wings 3. Tak to mniej więcej wygląda:
pc101819xcj5u.jpg
pc10181842jst.jpg
pc1018137ekuz.jpg
 
a tu ze złączkami:
pc1018219ykmt.jpg
 
zasilacz:
pc101830mvs6x.jpg
 
mieści się na styk:
pc101849sys8r.jpg
 
nad zasilaczem(na tylnej ścianie) zainstaluje kolejnego SW3 140mm. który będzie wwiewał powietrze do budy. Zeby nie wyglądało to słabo myślę o zamontowaniu jakiegoś ciekawego grila, jakieś propozycje?
 
Do przymocowania SSD wykorzystałem sanki z Thermaltake F31, wygląda to tak:
pc101845i5sbc.jpg
 
Części LC kupiłem "na pałę" nawet nie sprawdzałem czy mi się zmieszczą. Mam chyba sporo szczęścia bo nie tylko zasilacz mieści się na styk:
pc101847aisdp.jpg
pc10184696sp4.jpg
 
całość na chwilę obecną wygląda tak:
pc101838pysdd.jpg
pc101835e8s9m.jpg
 
Blok CPU - na procesor zamontuje blok EK-Supremacy EVO Nickel.
Rez i Pompa - niedługo będę miał Photona 270 z D5 który powinien fajnie wypełnić puste miejsce przy froncie budy.
GPU - mam EVGE GTX 1070 SC, szukam do niej bloku, mam też blok od EK do Strixa 1080/1070 i jednocześnie szukam też karty do tego bloku :D zobaczymy co znajdę szybciej :P
 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Zapowiada się dobrze. Uważaj jednak na rozmiary Base 900. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest bardzo pojemna, jednak wielu użytkowników skarżyło się na istne męczarnie podczas montażu.

 

Cały układ zaplanuj już wcześniej.

 

Rozumiem, że planujesz SLI?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

z racji, że projekt stoi (niestety nie posiadam swojego warsztatu i jestem zależny od osób trzecich)... to z nudów ogarnąłem sobie proste logo:

 

ONoHRs.jpg

 

mój nick "habahaba" nie brzmi zbyt poważnie, dlatego musiałem go jakoś zastąpić :P 

 

P.S mam nadzieje że jak mam już logo to na jednym projekcie się nie skończy :D

Edytowane przez habahaba
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięki :) w międzyczasie cykam fotki :D :D :D

 

złączki:

31652458841_02707c26c5_c.jpg

 

30959060543_ccb2165ba8_c.jpg

 

Photon z D5:

31652459361_cd76cb9ba6_c.jpg

 

Blok CPU:

31396897440_1facc35eb4_c.jpg

 

Najprawdopodobniej użyję innego bloku. Na CPU i GPU chciałbym wrzucić bloki Watercoola - Heatkiller IV - według mnie są najładniejsze na rynku.

 

Elementem przez który projekt stoi jest customowy uchwyt na Photona:

iZ0Tmv.jpg

 

Planuję również zmianę przedniego panelu, swój zrobiłbym z mocno przyciemnionej plexi:

i5FaX6.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
 Części LC kupiłem "na pałę" nawet nie sprawdzałem czy mi się zmieszczą. Mam chyba sporo szczęścia bo nie tylko zasilacz mieści się na styk:

Nie będzie tam problemu z wpięciem wtyczki zasilania CPU ?

 

Zeby nie wyglądało to słabo myślę o zamontowaniu jakiegoś ciekawego grila, jakieś propozycje?

Myślę, że nawet sam SW3 nie będzie wyglądał słabo ale może grill w formie logo projektu ? Ew. "ujednolicenie" tylnego panelu i "ukrycie" wentylatora przy pomocy grila z takiej samej siatki jak ta zastosowana na tyle obudowy ?

 

Pomysł na układ bardzo przypomina mi to co sam chcę zrobić, z tą różnicą, że nie planuję inverted i mam cieńszą, górną chłodnicę. No i też stoję na mocowaniu zestawu pompa + rez oraz połączeniu tego z chłodnicą.  :P

 

Życzę powodzenia i oczywiście zarzucam powiadomki - inspiracji nigdy za wiele :)

Edytowane przez Maxikas
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przepiękny bloczek. Tylko ten znaczek EVGA tu nie pasuje - oczywiście moim zdaniem

 

 

no też mam mieszane uczucia, chociaż w samej obudowie lepiej się prezentuje, na zdjęciach rzeczywiście wyszedł średnio...

 

tu fota z przymiarek:

http://i.imgur.com/IGXHOxr.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

powolutku idę do przodu, projekt miał być już dawno skończony, ale niestety wszystko wstrzymuje dostępność części LC oraz kwestie wycinania customowych elementów - nie posiadam własnego sprzętu i wszystko robię "na zewnątrz".

 

1. Uchwyt na Photona zrobiłem na próbę w pleksi. Wszystko super się wpasowało, bałem się że wyjdą jakieś krzaki i elementy nie będą do siebie pasować - nie mierzyłem tego tak jak powinno się to mierzyć :D mam nadzieje że w przyszłym tygodniu będzie gotowy element z aluminium.

 

2. Front Cover będę robił z przezroczystej przyciemnianej pleksy (są to dwa elementy oddzielone od siebie dystansem), mam nadzieje przyciemnienie będzie podobne do okna ze szkła hartowanego. Narazie testowo zrobiłem go z jakiś resztek pleksy dlatego wszystko wygląda strasznie :D Wersja testowa idealnie się wpasowała, aż byłem zaskoczony że tak to fajnie wyszło (pod kątem wpasowania), nawet nie potrzeba żadnego zatrzasku, magnesu itd. po pleksa sama idealnie się wpasowuje. Front fajnie wygląda gdy jest oświetlony, natomiast wydaje mi się że paski LED świecą zbyt mocno - jest jakiś patent na ich lekkie "przygaszenie"?

 

3. myśle również nad płytką maskującą tylną tackę, teraz widać szkielet do montażu dysków, otwory na przewody itd. Cover trochę to maskuje ale nie tak jak bym chciał. Zastanawiam się nad metodą podpatrzona u Eldera - plastikowa płytka oklejony folią imitującą szczotkowane aluminium.

 

4. Jak widać do bloku HK IV na GPU dołączył HK IV na CPU :) bardzo mi się podoba ten duet.

 

5. Nie wiem co z kolorystyką, obecnie jest niebiesko - jest tak tylko dlatego, że mam zasilacz z niebieskim okablowaniem. Docelowo chciałbym go zmienić na SS Prima i zainwestować w kable od iksodiwa, niestety jest to spory wydatek.

 

6. Płyn - obecnie jadę na mieszance borygo i destylki (trochę więcej destylki) . Kolor niestety nie jest tak intensywny jakbym tego chciał, w nocy jest OK, ale przy mocnym słońcu kolor jest wyblakły. Zastanawiam się czy nie dając 3/4 borygo i 1/4 destylki. da to widocznie lepszy efekt?

 

7. Czeka mnie również wymiana śrubek i nakrętek których użyłem w customowych elementach - będą czarne. użyję śrub imbusowych i wkrętów dociskowych tego typu: http://www.ebmia.pl/wkret-dociskowy-radelkowany-653m310-p-112860.html

 

8. Myślę nad zmianą złączek... wkurza mnie logo EK + ten nikiel nie jest tak srebrny jak bym chciał :D

 

Jak tylko skończę projekt to podrzucę lepsze fotki, jeśli macie jakieś uwagi lub sugestie to śmiało  :)

 

Całość prezentuje się tak:

 

http://i.imgur.com/Q6wCktI.jpg

 

Front Panel:

 

http://i.imgur.com/noyqecL.jpg

 

Uchwyt na Photona:

 

http://i.imgur.com/AkbLKny.jpg

Edytowane przez habahaba
Link to post
Share on other sites

@@habahaba,Czy Twój nick ma coś wspólnego z Lucy Liu ?

 

jeśli chodzi o mój nick to są różne teorie :D inna to:

 

 

@kroni decyduje się jednak na pleksę, zabawę ze szkłem zostawię sobie na kolejny projekt :) szkło mogłoby okazać się za ciężkie na plastikowe zawiasy w DB900... myślę że na daniach będę będę miał gotowy cover

Edytowane przez habahaba
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

mała aktualizacja ;)

 

1. Mam już Front Cover ze szkła, w rzeczywistości przyciemnienie jest dużo mocniejsze, trochę nienaturalnie podbiłem ekspozycje:

 

http://i.imgur.com/09ppgk7.jpg

 

2. Dziś przyszło mi Aquaero, mocowane na szybko, prezentuje się mniej więcej tak:

 

http://i.imgur.com/pf5UjVv.jpg

 

3. Również dziś odebrałem z malowania uchwyt na Photona:

 

http://i.imgur.com/dqvuCu2.jpg

 

 

4. Zmieniłem zasilacz na Dark Power 1200W, niedługo będę miał do niego kable w czarnym oplocie:

 

http://i.imgur.com/cbbz7YY.jpg

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...