Skocz do zawartości

Karta Graficzna Geforce GTX 1050


Recommended Posts

Witam, zakupiłem kartę graficzną Geforce GTX 1050 do mojego komputera:

Procesor Intel core i5-4460 3,2GHz

Płyta główna ASRock H81M-DGS

Pamięc Ram DDR3 8GB PC3-12800 DIMM ]

Zasilacz be quiet! System Power 8 500W 80 Plus

Dysk Seagate desktop HDD 1TB

Monitor Samsung S24C300

 

I po podłączeniu karty do komputera i podpięciu kabla DVI-DVI na początku pokazała się wiadomość „podłącz kabel DVI” później coś pogrzebałem i komputer odpalił, ale na standardowej karcie. Komputer w ogolę nie czyta GTX-a. Karta podpięta do komputera nagrzała się, a po włączeniu komputera wiatraki w karcie działają dosłownie 5-10 sekund, po czym się wyłączają.

 

Macie pomysł co się dzieje ? Czy to wina Kabla czy jednak coś innego? 

Link to post
Share on other sites

Jakie masz DVI w monitorze bo jest kilka standardów. Na karcie jest zapewne DVI-D.

Tak na karcie jest DVI-D

a na monitorze pisze DVI

 

  • Złącza
  • Analogowe: D-SUB
  • Cyfrowe: HDMI 

A podłączyłeś przewód pod wyjście na karcie, czy pod integre?

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi...

Edytowane przez gtx1050
Link to post
Share on other sites

Jak karta ma zasilanie to je wepnij. Dobrze jest w slocie zamontowana?


Ja obstawiam że jest karta coś nie halo bo jak nie masz sterowników to po włączeniu wentyle obracają się cały czas.a u Ciebie stają.


Masz na szybko opcje bierzesz grafikę i lecisz do kolegi który ma kompa z porządnym zasilaczem i już.

Link to post
Share on other sites

Tu sa wejscia po kolei 

Kabel DVI-DVI

Wejscie do Monitora

Wejscie do Karty Graficznej

Jak karta ma zasilanie to je wepnij. Dobrze jest w slocie zamontowana?

Ja obstawiam że jest karta coś nie halo bo jak nie masz sterowników to po włączeniu wentyle obracają się cały czas.a u Ciebie stają.

Masz na szybko opcje bierzesz grafikę i lecisz do kolegi który ma kompa z porządnym zasilaczem i już.

Nie mam właśnie opcji żeby pójść do kogoś to sprawdzić...

Karta jest nowa i już może być uszkodzona ?

Link to post
Share on other sites

Może, płyty, zasilacze, dyski przyjeżdżają uwalone to czemu nie grafika przecież to też elektronika. Nie jedno krotnie to przerabiałem.

ok. Czyli to nie jest wina tego kabla?

http://allegro.pl/kabel-przewod-dvi-dvi-d-24-1-dual-link-auda-2m-i6202025157.html?snapshot=MjAxNi0xMS0wNlQxMDowODoxMFo7YnV5ZXI7OTg4MTBmN2QyYmNkMTNjNDQ0OTMwNmY3N2Q4YWI1YzFmOWU3NjFlYmE3YmNiY2I5NDRiMTY2MWU5YzI5ZTkzNw==

Podłączyłem znowu kartę do komputera, podłączyłem kabel do monitora DVI do karty DVI i włączyłem komputer odpalił się tyle że na monitorze musiałem włączyć DVI bo był włączony analogowy.

Wszedłem w menadżer urządzeń > karty graficzne > i pisze standardowa karta graficzna VGA

Może trzeba usunąć stare sterowniki z tamtej karty co miałem???

Link to post
Share on other sites

Udało się zainstalować sterowniki.

Karta działa tyle,że nadal nie kręcą się wiatraki... Może one zaczynają działać dopiero gdy karta nabierze większej temperatury????

to jest cała nazwa karty

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (GV-N1050OC-2GD)

A tu link gdzie kupiłem 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1050-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-gv-n1050oc-2gd-975580/

Link to post
Share on other sites

W kartach Gigabyte jest tryb pół-pasywny więc tak, dopiero przy wyższej temperaturze.

Dzięki :) Nigdzie nie mogłem na ten temat znaleźć odpowiedzi. A jest możliwość jakoś sprawdzenia przy jakiej temperaturze zaczną działać wiatraki ? jakiś program do podkręcenia temperatury czy coś? 

Link to post
Share on other sites

Uruchom PC pod tą integrą(podłącz DVI pod integrę) i sprawdź czy GPU-Z wykrywa Ci tę 1050tkę.

A po co ma to robić jak już grafika działa? A zwłaszcza że jak się wsadza normalną grafikę to integrę się wyłącza bo po co ona. 

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat mam też Gigabyte GTX 1050 OC 2G  wentylatory w nim się włączają przy starcie systemu a pod windowsem wyłączają a załączają się ponownie po przekroczeniu 50 stopni ale można to zmienić programem dołączonym XTREME GAMING ENGINE.

Podczas grania wentyle powinny się załączyć.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...