Skocz do zawartości

Zmiana GTX 750 Ti na GTX 770 ?


Recommended Posts

Witam.

Czy jest sens zmieniać moją obecną kartę na GTX 770 ?

Specyfikacja mojego PC:

i3 2120

ASUS P8P67

GTX 750 Ti MSI 2 GB

RAM 4 GB

ANTEC VP 500

Monitor 1280 x 1024

 

Budżet 500 ~ 550 zł

 

Czy w tych pieniądzach jest coś bardziej opłacalnego ?

 

Gry w które gram

Life is Feudal, EU4, Battlefield 1 (mam zamiar kupić)

Edytowane przez wojtunk
Link to post
Share on other sites

 

 

bf 1 na tym procku da radę? Według mnie nie.

 

Jak najbardziej da radę, gra chodzi nawet na Pentium.

 

 

 

Czy w tych pieniądzach jest coś bardziej opłacalnego ?

 

Trochę ponad budżet ale osobiście brałbym nowego GTX 1050 -  http://www.komputronik.pl/product/343226/msi-geforce--gtx-1050-2gb-oc.html

Nowa karta z 3 letnią gwarancją to nie to co Kepler, który premierę miał prawie 5 lat temu, a wydajnością wiele się nie różnią.

Do BF1 raczej musowo potrzebne będzie rozbudowanie RAM-u co najmniej o dodatkowe 4 GB.

Link to post
Share on other sites

nie sądze aby była to dobra decyzja jak juz lepiej wymień proca na jakiegoś 4-rdzeniowego będziesz mial większy przyrost wydajności niz inwestując w gtx770 bo obecny proc stanowi zaporę większość gier preferuje wiecej niz 2rdzenie lub sporo szybsze żebyś mógł go chociaż podkręcić ale on znikomo sie pokręca - gra nie warta świeczki

Link to post
Share on other sites

nie sądze aby była to dobra decyzja jak juz lepiej wymień proca na jakiegoś 4-rdzeniowego będziesz mial większy przyrost wydajności niz inwestując w gtx770 bo obecny proc stanowi zaporę większość gier preferuje wiecej niz 2rdzenie lub sporo szybsze żebyś mógł go chociaż podkręcić ale on znikomo sie pokręca - gra nie warta świeczki

 

Tu nie ma dobrych decyzji przy takim sprzęcie. Zmiana CPU na pewno da mniej niż zmiana GPU bo 750Ti już w momencie premiery do żadnych tuzów wydajności nie należała. U mnie nawet na słabawym A10-5800K GTX 660 chodził wydajniej niż GTX 750Ti w wielu grach więc to karta była słabawa (dlatego ją zmieniłem). i3 2120 jest wydajniejszy od A10-5800K więc wydajność GTX 750 Ti się nie zmieni wraz z procesorem. W pierwszej kolejności zdecydowanie zalecam więc wymianę karty bo to ona odpowiada za wydajność generowanej grafiki i nawet i7 6700K jej w tym nie pomoże.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zapomniałem dodać, że monitor mam 1280 x 1024

 

To całkiem sporo zmienia postać rzeczy. Dla CPU rozdzielczość nie ma prawie żadnego znaczenia za to dla GPU ma kolosalne. GTX 750Ti w tej rozdzielczości może często wyświetlać lepszą grafikę niż GTX 960 w FullHD. W takim wypadku lepiej wpierw wymienić jednak CPU. Do 400 zł spokojnie dostaniesz i5 2500 - 2500k którego nawet nie musisz podkręcać, a i tak powinien być znaczący wzrost wydajności no i starczy na rozbudowę ram-u.

Link to post
Share on other sites

To całkiem sporo zmienia postać rzeczy. Dla CPU rozdzielczość nie ma prawie żadnego znaczenia za to dla GPU ma kolosalne. GTX 750Ti w tej rozdzielczości może często wyświetlać lepszą grafikę niż GTX 960 w FullHD. W takim wypadku lepiej wpierw wymienić jednak CPU. Do 400 zł spokojnie dostaniesz i5 2500 - 2500k którego nawet nie musisz podkręcać, a i tak powinien być znaczący wzrost wydajności no i starczy na rozbudowę ram-u.

 

Jesteś pewien ?

W Life is feudal na ustawieniach wysokich obecnie mam ok 20 fps, przy użyciu GPU dochodzącym do 100 %, natomiast użycie CPU jest do 35 %. 

Link to post
Share on other sites

Tak jak radza procek 4 rdzeniowy minimum .A co do gtx770 tak stery sa juz do nich zrypane ze karta nie jest warta nawet moim zdaniem 450 zł kazdy 7970 i 280x bije go na głowę .Sam porównaj sobie testy z 2016 na nowych sterach karty nie stare z 2015 itp jak wypadają obecnie karty .

Link to post
Share on other sites

 

 

W Life is feudal na ustawieniach wysokich obecnie mam ok 20 fps, przy użyciu GPU dochodzącym do 100 %, natomiast użycie CPU jest do 35 %.

 

Jeśli uważasz że to będzie główna Twoja gra przez długi czas to weź tego GTX 1050. Na jej temat jest bardzo mało w sieci ale z tego co zauważyłem to optymalizacja grafiki leży i kwiczy skoro GTX 970 nie może poradzić sobie w zwykłym HD -

. Potrzeba też RAM-u bo jak widać na filmiku zajmuje ciągle ponad 5 GB, a Ty masz tylko 4 co dodatkowo spowalnia grę oraz ilość wyświetlanych FPS. Reasumując bierz grafikę, potem koniecznie ram i zbieraj na CPU najlepiej na 2500K (obecnie do 400 zł można dostać) albo na i7 2600K czyli modernizacja pełna na kolejne 2-4 lata.
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

To jest film sprzed 10 miesięcy, kiedy to gra przeszła z dx9 na dx11, i faktycznie wtedy była tragedia, ale obecnie jest znacznie lepiej, jak wcześniej wspomniałem na moim GTX 750 Ti mam na wysokich 20 fps, a na średnich 30 - 40 fps.

Co do GTX 1050 mam przejściówkę z dvi na vga, ale z tego co wiem ona nie będzie się nadawała do tej karty.

Chyba będę polował na GTX 950 do 500 zł max lub GTX 960 4 GB do 600 zł.

Edytowane przez wojtunk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...