Skocz do zawartości

LC by seba84_2005 i7-2009


Recommended Posts

Zależy jaka to chłodnica... jeśli jedna z cienkich np: Black Water Advance, to bez sensu jest jej dokładania do układu... bardziej ograniczy flow niż zyskasz spadek temp. Ja osobiście polecam jesli już ktoś posiada chłodnicę 3x120 i ma zamiar coś dokładać, to tylko 2x120 najlepiej włąśnie coś z grubasków: Feser lub Termochill. Dużego spadku temp się nie zyskuje, ale 2 chłodnia przede wszystkim daje to iż płyn nagrzewa się znacznie wolniej do maksymalnej swojej temperatury, a do tego zysk kilku *C po przez jej dodanie :)

Link to post
Share on other sites

No z niecierpliwością czekam na nową rewizje :P

 

A tak nawiasem mówiąc to na forum przydał by się dział " Worklog " - Hehe to taka sugestia dla moderatorów :)

 

Hey, Arczit a kiedy zobaczymy twój Liquid bo planowałeś kupno gotowca od Zalmana ?

QX6700 to już nie jest król wydajności więc postanowiłem najpierw zmienić platforme :pajac: Zyskam na tym więcej wydajności niż na podkręconym aktualnym procku. Teraz cięko z kasą ale bym coś skombinował na takie coś jak ma seba tyle że bez takiego LC i dodatkowej karty dzwiękowej :) Tak czy siak zależy od kilku rzeczy ale zobaczymy czy wyjdzie coś ciekawego od intela w 32nm a jak nie to biorę się za i7 i Dobre WC :P No ale na razie nie mam pewnych informacji więc sobie troszkę zaczekam co do Zalamana to zdecydowałem się złożyć samemu bo będzie wydajniej,lepiej dopasowane i będę miał wszystko w budzie :->

 

P.S. Fajnie to wygląda (seba84_2005 - nowicjusz) :)

Link to post
Share on other sites

hmm z tego co widzę to RAM pozostawiasz sam sobie tj radiatorom na nich umieszcznym?? bo wcześniej pytałem czym je bedziesz chlodzic..

Pamięci zostają z chłodzeniem seryjnym :P

 

Wyścig kurierów trwa :) Jeden już jest na mecie :P

 

Fotki wstawiamy o szerokości max 640 px, kiedy w końcu pojawi się już napisany regulamin :)

 

A.

Link to post
Share on other sites

Płyta jest super jedyna wada to to że nie obsługuje 3xSLI 16x16x16x ale na zwykłe SLI 16x16x

Musze się nauczyć wgrywać nowy BIOS bo jakoś zawsze się boje czegoś spiepszyć przy tym :) Na kartę jakoś wgrałem więc powinno być oki ale jakbym spiepszył bios w Asus Ramgage Extreme II to by była du*a :)

Link to post
Share on other sites

Płyta jest super jedyna wada to to że nie obsługuje 3xSLI 16x16x16x ale na zwykłe SLI 16x16x

Musze się nauczyć wgrywać nowy BIOS bo jakoś zawsze się boje czegoś spiepszyć przy tym :P Na kartę jakoś wgrałem więc powinno być oki ale jakbym spiepszył bios w Asus Ramgage Extreme II to by była du*a :)

Zawsze masz 2 bios :P ta płyta posiada 2 kości biosu, jak uwalisz pierwszy zawsze możesz przestawić zworkę na płycie bootujesz z 2 i flashujesz pierwszy spod 2 biosu etc. Takie samo rozwiązanie miałem w poprzedniej płycie :)

Link to post
Share on other sites

seba zmniejsz foty bo moderator wywali je :)

 

mimo że jeszcze w fazie tworzennia to już fajnie wygląda :P

niby co ci fajnie wygląda? :P

 

dopiero będzie coś zrobione jak bedzie w budzie chyba że dla ciebie wygląd płyty a nie jej parametry są ważne :)

 

Czyli jedynka nic mi nie da ?! no a 2x120 to bym musiał wywalić poza bude.

Myślałem o tej :

http://www.cooling.pl/feser-xchanger-si ... 50747.html

 

 

ale w twojej budzie możesz tą potrójną wstawić pionowo a podwójną poziomo o góry lub na odwrót bo wtedy zyskasz miejsce na dyki i dvd

Link to post
Share on other sites

W nocy będzie Cie wkurzał, wierz mi :/

 

A co do pamięci, to nie wiem jak z ich cenami w Polsce ale

za granicą np. ocz platinum 1600 są o połowę tańsze od tych dominatorów, a wydajnością nie bardzo się różnią.

No tak ale kto mówi, że ja kupuje po cenach z naszych polskich sklepów :hahaha:

Link to post
Share on other sites

To co aktualnie wchodzi w skład mojego zestawu:

 

Blok CPU: Swiftech GTZ ~ 280zł

Zapinka pod 1366 ~ 50zł

Blok GPU: EK-FC GTX 280 Nickel + Plexi do tego backplate ~ 550zł

Blok na mobo: Bitspowera ~ 700zł

Chłodnica 1: Termochill 120.2 ~ 350zł

Chłodnica 2: Termochill 120.3 ~ 400zł

Pompka: Laing DDC 1T+ ~ 300zł

Top do pompki: EK plexi top v2 ~ 80zł

Rezerwuar: EK rez v2 250 ~ 190zł

Złączki: Bitspower 13/16 sztuka ~ 15zł ( w układzie jest ich 18 sztuk )

Wąż: Tygon 11.2/15.9 metr ~ 35zł ( do mojego układu potrzeba około 2,5 metra )

Płyn: Feser 2 litry ~ 90zł

 

Z dodatków:

 

Panel Aquaero VF display ~ 600zł

Panel dla pompki Laing: Poweradjust ~ 150zł

Przepływomierz GMR Digital ~ 150zł

Czujniki temp: Aquacomputer G1/4 50zł ( mam 2 sztuki w ukłądzie )

Shroud na chłodnice: Feser Plexi ~ 50zł ( mam 2 sztuki na górnej chłodnicy )

Wentylatory: GELID wing 120 UV blue ~ 60zł ( wszystkich mam 6 sztuk )

 

I dodam, że nie chce mi się tego liczyć :->

 

EDIT:

 

Całość ~ 4700zł :hahaha:;):/

już mówił :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...