Skocz do zawartości

GTX 570 na 1060-1070


Recommended Posts

Witam! Mam pytanie posiadam w tym momencie GTX 570 grafę i chcę przygotować się na nadchodzące premiery gier. Myślę nad zmianą grafiki na GTX 1060 lub 1070, Procesor i5 2500k na 4,5GHZ wykręcony. Który grafikę zmienić żeby starczyła na kolejne lata bez zmiany procesora i płyty. Może w przyszłości zmienię ale na razie nie mam 5 tysiaków na zmianę procka,ramu i grafy http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/cool.gif 

 

Link to post
Share on other sites

jaki masz ram? bo jeśli 1600Mhz to nie porywałbym się na GTX'a 1070

ram 2133Mhz jednak dużo daje temu prockowi i jeśli Twoja sztuka i napięcie Ci na to pozwala, polecam zrobić więcej niż 4.5Ghz

 

2500k jeszcze można połączyć z GTX'em 1070, ale on musi być mocno na sterydach, czyli 5Ghz i ram 2133Mhz CL9

takie moje zdanie

Link to post
Share on other sites

proc wykręcony, swoją moc ma, także ogólnie tragedii nie będzie

ale w miejscach procesorowych może dostać lekkiej zadyszki, musisz być tego świadomy

 

może koledzy będą inaczej twierdzić, żeby śmiało dawać tego 1070

ale dla mnie, to nie jest platforma na topowe karty, dlatego sam osobiście pozostałbym przy GTX'ie 1060  6GB Palit Jetstream lub RX480 MSI Gaming 8GB, dostępne po 1300zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też dokładnie tak samo myślałem tylko że nad MSI GTX 1060 GAMING  6GB.. Zależy mi na karcie która w spoczynku ma pasywne chłodzenie. Jakimś zapalonym maniakiem gier nie jestem i teraz w GTA V na full detalach przy 25 fps grałem więc myślę że przesiadkę odczuję . Gram sobie dla odstresowania a nie chcę wydać worka pieniędzy na nową jednostkę skoro ta i5 wykręcona daje radę i myślę że kolejne lata pociągnie  ;)  a gtx 570 po 5 latach ma już krótko mówiąc dość słychać wentylatory chyba łożyska albo i też cewki  :D

Link to post
Share on other sites

Mam msi gaming 1070 z i7 2600k bez OC i wszystko lata jak ta lala. Wiadomo w miejscach procesorowych moga byc spadki, ale takich miejsc jest zazwyczaj malo. A argument o szybkosci ramu bez sensu, mam 1333 i jakos wyniki porownywalne mam do roznych testow. W tej generacji procesorow szybkosc ramu nie dawala jeszcze duzych korzysci. Na koniec, tez mialem 570 gtx :D, pozniej 760, a w wakacje wymienilem 970 na 1070. Czuc przeskok wydajnosci, wszystkie x70 mialem od msi, polecam.

Edytowane przez marcelo92
Link to post
Share on other sites
A argument o szybkosci ramu bez sensu,

sugerowałem się tym :

http://www.eurogamer.pl/articles/czy-nadszedl-czas-by-pozegnac-sie-z-core-i5-2500k

w tabeli wyraźnie widać różnicę przy 2133Mhz w większości grach w 2500k

chyba że ten test jest nierzetelny/ nieprawdziwy to wtedy masz rację

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

jaki masz ram? bo jeśli 1600Mhz to nie porywałbym się na GTX'a 1070

ram 2133Mhz jednak dużo daje temu prockowi i jeśli Twoja sztuka i napięcie Ci na to pozwala, polecam zrobić więcej niż 4.5Ghz

 

2500k jeszcze można połączyć z GTX'em 1070, ale on musi być mocno na sterydach, czyli 5Ghz i ram 2133Mhz CL9

takie moje zdanie

Czy mógłbyś uzasadnić wypowiedź co do ram "1600Mhz" ?

Link to post
Share on other sites

To, że chwalą, nie znaczy, że nie ma lepszych alternatyw. Generalnie nie ma wiatraków w kartach graficznych, są wentylatory. Ten Palit to dużo lepsza propozycja od wykastrowanego pod względem chłodzenia MSI Armor.

Link to post
Share on other sites

większa przepustowość pamięci podwyższa minimalne wartości fps do których spada procesor

czyli że przy ramie 2133Mhz będzie w mniejszym stopniu stanowił wąskie gardło w miejscach procesorowych niż przy 1600Mhz

wyżej dałem test

Ja właśnie jadę na 1600 oraz i5 4460 i powiem Ci że przeglądałem wiele testów,filmików i w wielu/większości przypadków moja konfiguracja ciągnie tyle samo fpsów co przy trochę lepszym procku i szybszych pamięciach.

Cokolwiek...ważne że jestem zadowolony z moich gratów ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...