Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie zestawu (4000+)


Recommended Posts

Obecnie używam i5 2500k, MSI Geforce 970 GTX, 8 gb ddr3 na ASRock P67 Pro3

 

Zbieram się od jakiegoś czasu do upgrade'a. Kartę graficzną niedawno wymieniałem (jeszcze przed wejściem najnowszej generacji) więc wolałbym ją jeszcze trochę pomęczyć, przynajmniej do wyjścia kolejnej generacji kart, więc przerzucę ją do nowego zestawu. Na komputerze głównie gram (Overwatch, Wow, GTA 5, Witcher itd). Ze startego komputera wezmę też kartę dźwiękową Xonar Essence ST, więc nie zależy mi na możliwościach audio płyty głównej.

 

Po przeczytaniu wielu recenzji (głównie zagranicznych) złożyłem sobie zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/rTRxco/

 

Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING, Z170

 
Czy możecie rzucić okiem, czy sprzęt się nadaje? Może jakieś pomysły na poprawki w podobnych cenach? Chce mieć sprzęt na kolejne 4-5 lat, może z wymianą karty graficznej po jakimś czasie (starej 970 GTX). Czy teraz jest jakkolwiek dobry moment na kupowanie sprzętu? Obniżkę 10% przeżyję, ale jak by się okazało, że za 1-2 miesiące cały zestaw byłby 800 zł tańszy, to trochę by bolało.
 
 
 
 
 
 

Bump

Link to post
Share on other sites

Wygląda to bardzo mocno. Niemniej nie brałbym tutaj NH-D15. Przy budzie z oknem nie wiem czy to tak fajnie będzie pasować. Zresztą 400 zł za chłodzenie to wg mnie lekka przesada. Tutaj można myśleć o AiO z późniejszą zmianą wentyli. Dopłata do Black kompletnie bez sensu. Spokojnie bierz WD Blue. 

 

Jakie będą ceny za 1-2 miesiące ? Cholera wie. Patrząc jednak wstecz, od stycznia zawsze było trochę taniej. 

Link to post
Share on other sites

Na różnicę 800zł to bym nie liczył nie wiem czy nawet 10% różnicy, największym wahaniom ulegają teraz karty graficzne tu cena potrafi spaść lub skoczyć nawet dwie stówy.

Co do zestawu to procesor ok, płyta pod niego bardzo dobra, wątpliwości natomiast zasilacz, buda i chłodzenie mocno przepłacone, zasilacz wystarczyłby SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W, buda to w sumie kwestia estetyki więc trudno coś zaproponować, a chłodzenie może być równied dobrze Macho.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...