Skocz do zawartości

Optymalna karta do I5 750 OC ~ 1000 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich. Planuję zakup nowej karty. Nie mam jakiś specjalnych wymagań. Zależy mi aby była wydajniejsza od obecnej HD4890. Tak aby dało się pograć w tytuły wymienione niżej w wyższej jakości. W przeciągu 2 lat nie planuję większej modernizacji komputera, Jedyne co może się zmienić to zwiększenie pamięci RAM i dokupienie dysku SSD.

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Obojętne. Dzisiaj, za miesiąc, w zależności czy warto na coś czekać. 

 

-Zastosowanie: WoT, World of warships, ETS2, Farming Simulator 2015, PS CS6, Lightroom. 

-Model i moc zasilaczachieftec 650w cft-650-14c

-Reszta specyfikacji komputera: I5 750 ( OC 4.0 Ghz ), 2x2GB DDR3, thermaltake macho hr-02, Corsair C70

 

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1680x1050

-Dodatkowe wymogi: Głośność na poziomie R HD 4890 Sapphire

 

-Cena: Mogę przeznaczyć około 1000 zł. Im taniej tym lepiej.

 

A może nie warto modernizować tego starocia, tylko za 2 lata wymienić wszystko. Obecna karta obsługuje wszystko co mi potrzebne. 

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

Obecna karta obsługuje wszystko co mi potrzebne.

 

Skoro tak zbieraj pieniądze i kupisz coś za te 2 lata, tym bardziej ze nie grasz w jakieś mega wymagające gry. To już trochę leciwy procek chodź po oc jeszcze najgorzej nie wypada.

 

Innym wyjściem jest jeszcze możliwość sprzedania tej i5 750 z mobo i ram dorzucenie twojej kwoty około 1000 zł  i zakup całkowicie nowego cpu i mobo a grafikę wymienisz za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Preferuję sprzęt nowy, chcę wziąć na firmę i odliczyć VAT.

 

Zastanawiam się tylko czy mój sprzęt nie będzie ograniczał grafiki. To ma być na teraz, aby trochę usprawnić sprzęt. Najlepiej by było dokupić jeszcze ram i dysk SSD. 

 

Dzięki Mufasa za linki. Popatrzę i porównam. Poszukam porównań wydajności i zobaczę na co się zdecydować. 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jeśli planujesz grać TYLKO w te gry co podałeś nie ma sensu kupować grafiki za tysiaka pokroju GTXa 1060, bo to będzie przerost formy nad treścią. Wystarczy spokojnie taki GTX 750Ti, a zaoszczędzone pieniądze warto zainwestować w ram i SSD.

 

http://www.x-kom.pl/p/277404-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx750ti-1024mb-128bit-oc.html

Link to post
Share on other sites

jak na firmę to wyjdzie i ssd :D

ram to groszowa sprawa

a jak kolega będzie zmieniał platformę to będzie jak znalazł

odliczenie vatu cuda z ceną czyni :P

 

ps:zawsze może skusić do giercowania jakaś nowość

a gtx 750 ti radości już nie da

a ten proc jeszcze ma potencjał

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu.

Budżet taki sam, 1000zł. 

Gry które będą grane: BF-y 1,3,4, Dirt Rally, 3 i to co nowego wyjdzie z tych serii, do tego R6 siege 

Co mam obecnie: 

i5 4570 ( bez K )

GTX 770 Phantom 2GB -> niby starcza do bf1, ale tylko na niskich i ledwo 70 fps ze spadkami przy 64 osobach, do tego znany wszystkim błąd device get removed ... 

TT Smart SE 530w

 

Karta cicha, i w miarę chłodna -> 70C, o ile to możliwe. Który Rx470 jest najlepszy ? -> od MSI się nie liczy, ze względu na cenę. Asus Strix ? G1 Gaming ?

Link to post
Share on other sites

Autorze tematu, mam RX 470 sparowanego z i5 760@4GHz. Zestaw sprawuje się wyśmienicie, zainteresuj się Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB jest teraz w morele za 899zł. https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gv-rx470g1-gaming-4gd-1000341/ . Rewelacyjna cena. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W przyszłym tygodniu będę miał pożyczoną 750TI. Zobaczę jak to będzie działać i wtedy pomyślę nad ewentualną zmianą. Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Nie rób jaj z tym GTX 750Ti przy ich cenach. Za dosłownie kilka dych więcej (niektóre 750TI są droższe!) masz GTX 1050 która bije ją na głowę wydajnością.

Link to post
Share on other sites

A czy gdzieś napisałem, że kupuję 750TI ? Pożyczam od znajomego, bo okazało się, że posiada taką kartę. Zobaczę czy poprawa da mi satysfakcję i wtedy zastanowię się czy jest sens kupowania czegokolwiek. A jeśli będę miał coś kupić to dopiero będę myślał. Wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu.

 

i5 4570 ( bez K )

GTX 770 Phantom 2GB -> niby starcza do bf1, ale tylko na niskich i ledwo 70 fps ze spadkami przy 64 osobach, do tego znany wszystkim błąd device get removed ... 

TT Smart SE 530w

 

Karta cicha, i w miarę chłodna -> 70C, o ile to możliwe. Który Rx470 jest najlepszy ? -> od MSI się nie liczy, ze względu na cenę. Asus Strix ? G1 Gaming ?

ledwo 70fps? jak masz proca bez k niepodkręconego to w bf1 nawet z gtx1080 wiele więcej nie uzyskasz, gra zarzyna procki niemiłosiernie - jak chcesz zmieniać na kartę inną z powodu głównie tej gry, to zacznij od cpu, da ci to dużo więcej nawet z ta kartą co posiadasz

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat. Do zakupu karty nie doszło. Zakupiłem natomiast Iridium Pro 240 GB i ram 2x8GB. 

 

Na kartę mogę przeznaczyć od 600-1400 zł. Im mniej tym lepiej. Gry się nie zmieniły, nie muszę też grać w full detalach. 

Bardziej zależy mi na mniejszym poborze prądu i chłodniejszej/cichszej karcie. 

W połowie września wymieniam też monitor. Na coś z FHD i 27".

 

Zastanawiam się nad ( tańsza opcja ) \

RX 560 4GB Saphhire Pulse 625 zł

GTX 1050 TI 4 GB asus/gigabyte ~800 zł

 

Coś droższego:

RX 570 8 GB Sapphire Nitro 1390 zł

GTX 1060 6GB Asus/gigabyte/Palit 1390 zł

Link to post
Share on other sites

 

Na kartę mogę przeznaczyć od 600-1400 zł. Im mniej tym lepiej. Gry się nie zmieniły, nie muszę też grać w full detalach. 

Bardziej zależy mi na mniejszym poborze prądu i chłodniejszej/cichszej karcie. 

 

 

W takim razie zdecydowanie 1050ti. W grach podanych przez ciebie da radę spokojnie i to z zapasem, a do tego bierze mniej prądu i generuje mniej ciepła. Przy okazji zaoszczędzisz. Pewnie ktoś zaraz wyleci, że jak masz 1400zł to koniecznie 1060 6GB, ale w przypadku tytułów podanych przez ciebie to bez sensu, bo w takim wot nawet 1050ti pociągnie powyżej 60 klatek w full hd na ustawieniach maksymalnych.

Link to post
Share on other sites

 

 

mam RX 470 sparowanego z i5 760@4GHz. Zestaw sprawuje się wyśmienicie

 

W zasadzie i ja mogę się odnieść do swojego procesora jako coś podobnego do 750 przy 4GHz. Akurat z moim zestawem (sygn) współpracowały przez ostatnie lata przeróżne gpu. PC je był co prawda od początku planowany do gier, ale w tzw czasie po godzinach też lubię sobie zobaczyć co tam ciekawego w grach słychać. Były amd - 0d 270x, poprzez 290, Fury, poprzez nv 760, 780, a na potężnych quadro i fgl kończąc (no i obecna 1050ti - ale to wyszło niespodziewanie).

 

Podsumowując:

750 OC (jak i cała ta seria procesorów) zapewnia nawet dziś na tyle bezpieczną wydajność, że obojętnie w jaki gpu zainwestujesz, będzie to działać przyzwoicie - pomijam może najnowsze / najwydajniejsze konstrukcje - ale raczej wiadomo, że nie będziesz parowa tego cpu z kartami do gier za 3000zł i wyżej (ale działać będzie i to całkiem OK).

 

Wydaje się, że optymalnym rozwiązaniem do tego cpu będą gpu od 1050ti - 1060. (karty amd jakoś - nie, nie wypowiem się).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc skłaniam się ku 1050 TI. 

 

Mam do wyboru 

Gigabyte G1 gaming

Asus og Strix bądź Asus Epedition.

 

Nie przebywam w Polsce więc allegro odpada. Chyba, że coś się zmieni w przeciągu 2-3 tygodni i będę w kraju. 

 

Zapytam jeszcze o co chodzi z AMD free sync czy też G-sync. 

Równocześnie z kartą chcę zakupić nowy monitor. Przeznaczenie: gry wymienione wyżej ( + wiedźmin 3 oraz GTAV ) filmy, przeglądanie stron www okazjonalnie Lightroom/PS.

 

Ze względu na filmy wybór padł na LG 29UN68-P. 

Czy kupując 1050TI i mając monitor z free sync coś tracę? 

Link to post
Share on other sites

Kupując monitor z FreeSync i kartę graficzną NVidia tracisz owy FreeSync (GeForcy nie wspierają tej technologii, pomimo że jest bezpłatna). Możesz jednak w sterowniku karty zaznaczyć Adaptive-sync. Działa on gorzej niż obie technologie i potrzebuje by karta generowała wysoką liczę kl/s do sprawnego działania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Temat wraca. 

Na kilka tygodni zjechałem do Polski. Więc wybór producenta karty się powiększył. 

 

Zależy mi na ciszy i jeśli to możliwe to trybie pasywnym. Cenowo też nie chcę szaleć przy tej karcie ( 1050 TI ). 

 

Nadal zastanawiam się nad Gigabyte G1 bądź Windforce, jednak do tego wszystkiego doszedł jeszcze Palit, szkoda, że bez backplate. 

Nie wiem czy chcę coś od MSI, jakoś ich serwis mi się nie podoba. Tak jak i podejście do klienta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...