Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam zamiar zmienić moje słuchawki SL na coś lepszego do 700zł, ogólnie nie narzekam na nie lecz przy dłuższym noszeniu strasznie bolą mnie uszy, zastanawiałem się nad Sennheiser G4ME ZERO, ale nie wiem czy one są dobre w tej cenie i czy odczuje różnicę w pozycjonowaniu bo w noszeniu chyba na pewno. Posiadam kartę dźwiękową Audiotrak Prodigy Cube Black Edition 


PS.
Do gier CS:GO i muzyki różnorodnej

Edytowane przez pytles
Link to post
Share on other sites

cieżko komuś doradzić jesli sam zainteresowany nie potrafi określić czego właściwie szuka.
słuchawki to nie karta graficzana ze wiecej fps znaczy lepiej .
co do pozycjonowani to w czym ma byc lepsze bo jak w cs to w tej grze za wiele sie nie da wycisnąć.
może powinieneś iść w otwarte słuchawki dobrze wspominam shp 9500 tylko to w polsce cięzko dostać.
 

Link to post
Share on other sites

Może ktoś kto grał w gry zaproponuje jeszcze jakieś słuchawki, z dobrą scena i pozycjonowaniem i jakie macie zdanie na temat tych Sennheiserów. Bo sądzę że jeśli jest różnica między siberiami i krakenami różnego typu shitu to dla innych droższych słuchawek z lepszą scena SL hmc-631 będzie shitem

Link to post
Share on other sites

OMG...

 

HMC631 nigdy nie były i nie będą shitem. Nie wiem, na jakiej zasadzie w ogóle proponujesz takie porównania. Co do komfortu mogę się zgodzić, bo trochę im brakuje, aby zapomnieć o nich na głowie.

 

Dobre słuchawki to dobre słuchawki, a jeśli Twoim wyznacznikiem jest cena i przez to stawiasz te bardziej budżetowe modele w takim świetle to czemu nie dołożysz jeszcze z kilka stówek? :)

 

Co do słuchawek do CS:GO to panuje jakieś dziwne przekonanie, że ta gra wymaga nie wiadomo jakiego sprzętu. Nie wiem skąd to się bierze, ale wiara jest mocno nakręcona na pozycjonowanie i scenę i inne składowe, które w tej grze wcale aż takiego przełożenia nie mają, jak mogłoby się wydawać. Całe pozycjonowanie zależy głównie od samego silnika gry, karty dźwiękowej oraz ostatecznie słuchawek.

 

Ujmę to tak, mając takie Razery czy Steelseriesy nie jest trudno kupić coś lepszego, bo te kuleją często pod wieloma względami, przebasowiony, zlany w całość dźwięk bez detalu. Tym lepszym czymś mogą być budżetowe HyperX Cloud, Superluxy HD681/668B/669/HMC631, Takstary Pro80/TS-671, SOMiCi V1/V2. To jest już poziom wystarczający do wykorzystania możliwości silnika audio w CS:GO i tego całego pozycjonowania. Słuchawki premium mogą ten poziom nieco podnieść, ale nagle i cudownie nie poprawią na tyle pozycjonowania, że będzie to dla wszystkich opłacalne.

 

G4ME ZERO to kolejny wytwór gejmingowy bazujący na sporo tańszych HD380, które można kupić za 480zł.

 

Podoba mi się też nazwa tematu, bo dopasowałeś budżet do G4ME ZERO, jakbyś już coś przeczuwał :)

Link to post
Share on other sites

Jak na prawdę chcesz lepsze słuchawki całokształtem to AKG K550

 

Słuchawki wręcz z bajeczną sceną/pozycjonowaniem, dodatkowo zamknięte i przy tym wygodne. Grają bardzo dobrze, ale też sprawa jest taka, że wypadałoby do czegoś sensownego je podłączyć, a ty ma cube, więc powinno być okej :) akurat k550 zmieniają charakterystykę w zależności od źródła, więc na cube wszystko będzie sprzyjało.

 

Sennheisery? zapomnij to buble dla graczy. Cena z kosmosu, a możliwości gorsze od HyperX Cloud 1

Sennheisery nie istnieją praktycznie w budżecie dla zwykłego słuchacza. Jeszcze kiedyś super serie HD5XX ale teraz to kompletnie nic. Senki się stoczyły jeżeli chodzi o nauszne poniżej 1000zł

 

AKG K550 to najlepsze słuchawki przestrzenne w tej cenie, a jak chcesz do nich mikrofon to jest wiele 10-30zł mikrofonów, które dorównują jakością tym wbudowanym :) Już nie mówiąc

 

https://www.morele.net/sluchawki-akg-k550-mkii-852868/?gclid=CjwKEAiAg5_CBRDo4o6e4o3NtG0SJAB-IatYOAVht3y5rIh6vUnNzM1a1SePt1qWSaDLDZUZBEDUxRoC3hXw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

http://allegro.pl/mikrofon-media-tech-mt390-do-skype-klips-promo-24h-i5953258799.html

 

Pod twoją dźwiękówką będzie 0 szumów i ładny barwny głos, a mikrofon sobie przyczepiasz na koszulce, albo kablu od słuchawek.

 

Swoją drogą k550 były tańsze.. czyżby kursy walut?

Link to post
Share on other sites

Kupowałem rok temu prawie nowe K551 za 390zł i w tej cenie to były naprawdę fajne słuchawki. K550 wydawały mi się zbyt wyrównane, ale nadal to dobre jakościowo słuchawki. Tylko teraz ta cena 700zł...


AKG K550 to najlepsze słuchawki przestrzenne w tej cenie

 

Hmm, polemizowałbym.

Link to post
Share on other sites

Mam na myśli lepsze pozycjonowanie i do muzyki oraz czy są wygodniejsze

Pod pojęciem lepszego pozycjonowania może się kryć kilka kryteriów i każdy ,to ocenia po swojemu; 

 

-większa scena

-więcej pogłosów

-precyzyjniejsze pozycjonowanie ale tutaj scena czasami już nie jest bardzo szeroka i zyskuje głębia/wysokość sceny. Coś za coś ale nie zawsze, w dodatku uzależnione od budżetu.

-separacja instrumentów

-odczucie powietrza albo swobodne pozycjonowanie ,charakterystyczne dla modli otwartych

-kontrola niskich tonów oraz barwa dźwięku

-dynamika.

Może ktoś kto grał w gry zaproponuje jeszcze jakieś słuchawki, z dobrą scena i pozycjonowaniem

Jest to do osiągnięcia z Audio-Technica AD-700X,tylko że z Cube grać, to nie będzie za dobrze.

Hmm, polemizowałbym.

Również polemizowałbym, ze AKG najlepsze słuchawki pod tym względem. Jedne z naj... to się zgodzę

Link to post
Share on other sites

Co do mikrofonu to posiadam Audio-technica AT2020 więc o mikrofon się nie martwię. Myśle o tych AKG K550 ale cena jak na razie jest strasznie duża w porównaniu do tego jak kiedyś kosztowały. Zauważyłem że są dwie wersje MK1 i MK2 które lepsze? 

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o BEYERDYNAMIC DT 770, będzie dobrze pozycjonowało jak k550 na cube?
Znalazłem dwie fajne oferty na allegro tylko jedna z 80 ohm a druga 250 czym się różnią?
http://allegro.pl/sluchawki-beyerdyamic-dt770-pro-80-ohm-i6634942761.html - tutaj może się uda wylicytować 80 ohm
http://allegro.pl/beyerdynamic-dt-770-pro-250ohm-studio-hi-fi-nowe-i6638579732.html - 250 ohm
 

Edytowane przez pytles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...