Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najpierw zastanawiam się nad nowymi słuchawkami i bliski jestem zakupu DT770 250 Ω, miały one zagrać z AIM SC808. Ale, że karta była by blisko karty grafiki, mogły by powstać zakłócenia. Dlatego chcę wyjść z kartą po za komputer i kupić DAC'a

 

Chcę kupić AUNE X1S ale też zastawiam się nad tańszą alternatywą Audiotrak Prodigy Cube tylko czy ten drugi obsłuży wyżej wymienione słuchawki? Do DAC'a będą również podłączone głośniki kablem RCA.

 

Które urządzenie lepiej wybrać?

Link to post
Share on other sites

OK to jeszcze parę pytań mam, X1S lepiej sparować z DT770 250 czy z AKG K702, wiem, że są one odmienne (jedne zamknięte, drugie otwarte, jedne mają 250 Ω drugie 62 Ω itd) Słuchawki głównie będą podpięte do komputera poprzez DAC'a wiec to co z gier się wyleje chciałbym dobrze w słuchawkach usłyszeć, a co do muzyki to słucham praktycznie każdej muzyki.

 

Z używanych DAC'ów mógłbym jeszcze kupić:

 

1. Cambridge Audio DacMagic 100

2. Audiotrak DR.DAC2

3. Cambridge Audio DacMagic UPSAMPLING XLR (tylko jak tu podłączyć słuchawki?)

4. Oehlbach XXL DAC Ultra

Edytowane przez dcieslik
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz taki rozstrzał tzn. myślisz nad DT770 albo K702, to chyba sam nie wiesz czego chcesz :D


Żeby to jakoś zobrazować.

 

DT770Pro

 

http://en.goldenears.net/en/files/attach/images/254/535/008/45cb35ead4ff3c089495b3093b24f0d0.png

 

AKG K702

 

http://en.goldenears.net/en/files/attach/images/254/281/008/362752f7b026efd21037a66e04af3e36.png

 

 

Basu w K702 jest mało, one nie nadają się do wszystkiego, peak na 2-3kHz był dla mnie dość niemiły dla ucha. Grają lekko, ale przestrzennie. DT770 mają zdecydowanie więcej basu, grają V-ką, ale w miarę uniwersalnie, góry jak widać dość bogato, a scenicznie nieco gorzej.

 

Sam z tych dwóch wybrałbym DT770Pro.

 

DT770 32Ohm powinny mieć jeszcze więcej basu i być nieco mniej ostre na górze, ale ich już nie słuchałem tylko analizuję poniższy wykres.

 

http://en.goldenears.net/en/files/attach/images/254/579/003/3b113da17e96c4ca9c5b4f8450e06262.png

Link to post
Share on other sites

OK widzę różnicę :D zostaję przy pierwszym wyborze DT770 to teraz proszę doradźcie z DAC'iem


Odgrzewam temat :D doradźcie proszę z DAC'iem X1s czy dołożyć niewiele więcej i kupić FOSTEX HP-A4 Plus dla tego drugiego jak dla mnie jest przycisk do wyboru "słuchawki czy głośniki" To ma być zakup na lata, a do komputera podłączę wzmacniacz kablem optycznym. Czy z Fostexa wyciągnę lepsze brzmienie?

Link to post
Share on other sites
DT770 250 czy z AKG K702

Osobiście wolę zdecydowanie te drugie, mogę podać dlaczego i konkrety jeśli nie zamówiłeś.Jednak jak na osobę która komuś coś poleca staram się unikać własne preferencje.

doradźcie proszę z DAC'iem X1s

X1S to bardzo dobre urządzenie 2 w 1  ,czyli dobry DAC i wydajny wzmacniacz. Nie masz co wybrzydzać. Focus zapewne sekcje wzmacniacza ma słabą. Obydwa urządzenia mają zarys brzmieniowy neutralny/zrównoważony.

Link to post
Share on other sites

Hmmm jeśli między tymi dwoma DAC'ami brzmienie jest podobne to jednak wyznacznikiem będzie cena, bo płacić za przycisk wyboru dźwięku słuchawki/głośniki i ciut ładniejszy design jak dla mnie, to szkoda dodatkowych 400zł. A słuchawek jeszcze nie zamówiłem i chętnie posłucham za i przeciw.

Link to post
Share on other sites

Słuchawki jedne jak i drugie są dobre i można być również z nich zadowolony. Różnią się konstrukcją, mające wpływ na samo brzmienie. Jeśli Ci bez różnicy jaka budowa, to jednak warto rozważyć otwarty model, ze względu na trochę lepszy sposób prezentowania sceny. Słuchawki AKG także lepiej sobie poradzą z separacją instrumentów czy oddaniem średnicy. Ja swoim sprzęcie przy AKG nie maiłem żadnych problemów z wysokimi pasmami , były detaliczne, szybkie ,przestrzenne i czuć było ich lekki akcent.Dużo do powiedzenia ma dac/wzmacniacz pod tym względem. X1S myślę, że całkiem nieźle je ogarnie. DT700 250 są trochę bardziej basowe/cieplejsze ale i tak tyle jest tego co kot napłakał, względem tych bardziej basowych potworków. Moje osobiste zdanie jest takie, że DT770 250 nie mają nic takiego w sobie co je wyróżnia dźwiękowo na tle konkrecji, co nie znaczy ,że nie warto się nimi interesować. Swoich wielbicieli mają. Grają tez typową cofniętą średnicą.Scena, przestrzeń bez rewelacji. Dynamika w porządku ale takie DT150 z większym powerem grały jak dla mnie. Barwa ciepło -jasna. AKG K702 jasno-neutralna, z może małą domieszką ciepła/niskich tonów ale to już chyba od źródła zależy jakie im zapodamy.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje za odpowiedź, teraz wiem, że nic nie wiem hehehe najlepiej było by te wszystkie elementy na własnej głowie przesłuchać, ale takiej możliwości nie mam.

 

Ale przespałem się z tematem i doszedłem do wniosku, że trochę podniosę pułap cenowy dla DAC'a bo nie zauważyłem, że FOSTEX HP-A4 nie ma zasilacza a dodatkowy kabel przy X1S i jeszcze tak nieprzemyślany jest sporym minusem dla mnie.

 

Więc będzie Fostex + nooo i tu tez dodam trochę gotówki i szarpnę się na AKG K712, lubię trochę więcej basu a te słuchawki z recenzji całkiem nieźle się prezentują.

 

Myślę, że to będzie dobre połączenie dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Fostex HP-A4 nie budzi mojego zaufania, słuchałem go ostatnio na meetingu w łódzkim mp3store. Taki przeciętniak, nie dałbym za niego 1400zł... 

 

Miałem kiedyś używkę Audio-gd 11.32 za 800zł, to fajny i mocny sprzęt, ogarnie znakomitą większość słuchawek.

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-11-32_4160.html

Link to post
Share on other sites

Ale przespałem się z tematem i doszedłem do wniosku, że trochę podniosę pułap cenowy dla DAC'a bo nie zauważyłem, że FOSTEX HP-A4 nie ma zasilacza a dodatkowy kabel przy X1S i jeszcze tak nieprzemyślany jest sporym minusem dla mnie.

 

 

Brak zasilacza to wg mnie gruby minus bo zasilanie brane z USB to tylko proszenie się o syf w dźwięku przenoszony przez nie. Druga sprawa to kwestia mocowa.

Link to post
Share on other sites

Nawet biorąc zasilanie z jakigoś adaptera USB może być różnie a do tego problem ograniczenia mocowego nadal istnieje. DAC to nie wszystko, przy słuchawkach liczy się właśnie 'część wzmakowa'. Co zresztą znajduje wyraz w specyfikacji tego urządzenia:  Max Output: 100mW (32-ohm loaded). To jest jakaś śmieszna wartość (ile tej mocy będzie przy 250OHmach?) i ze słuchawkami o wyższej impedancji może grać po prostu słabo. Urządzenie w tej cenie powinno mieć na pokładzie minimum TPA6120 jak choćby Audiotrak Dr.DAC3 - wtedy z napędzeniem słuchawek 250OHm problemu nie ma i są dobrze kontrolowane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale sygnał z komputera puszczę kablem optycznym, pisałem o tym trochę wyżej.

X1S jest jednym z najlepszych urządzeń biorąc pod uwagę przeznaczanie i klasę urządzenia sekcji DAC/wzmacniacz. Chyba nie musimy tutaj powtarzać wielokrotnie. Za dopłatą masz jeszcze Dr. Daca3 do wyboru. Aune X1S możesz wypożyczyć i posłuchać z słuchawkami od Audeos. Z Maysterem idzie się dogadać bez problemu;

http://forum.mp3store.pl/topic/90306-mayster/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...