Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Przeczytalem temat FAQ :zasilacze i znalazlem ta linki do kalkulatorow obciazenia procesora.Jednak co strona to inny wynik i to z bardzo duza rozbieznoscia.Chcialem zapytac, czy do takiego zestawu lepszy bedzie zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W czy wystarczy 400W tej samej firmy(ten sam model):

 

cpu : athlon x2 250 (nie krecony)

ram :3 GB DDR 2 (2 kosci)

GPU : GF :GT 240

MB: GA-M61PME-S2P

1 x dvd rw (sata)

1x hdd IDE

2 x hdd sata

 

Aktualnie mam pewien pseudozasilacz i mysle nad wymiana jego w pierwszej kolejnosci i karty graficznej (obecna to GF 8600 gt) i nie wiem czy wystarczy mi zasilacz 400 W czy kupic 500W.Nie ukrywam ze troche ciezko u mnie z kasa i jakbym mogl zaoszczedzic nawet te 40 zl kupujac slabszy zasilacz to by bylo dla mnie git.

Co do zasilek to wolalbym raczej cos OCZ ,wiec na moja kieszen z tej firmy sa tylko te dwa.Wiem ze ludzie polecaja bardziej Corsaira ,ale jakos nie przekonala mnie nizsza sprawnosc zasilacza w porownaniu do OCZ oraz opinie na temat problemow z seria jakichs Corsaira.(Z tym ze nie znam sie na zasilaczach i to ze wolalbym OCZ to tylko moje zdanie).

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi.

 

Wujashek nie mam zamiaru wywolywac jakichs klotni co lepsze nvidia czy radeon.O tej karcie napewno poczytam ,ale szczerze mowiac w tej chwili wolalbym jakiegos GF.Jedynego Radeona ktorego dobrze wspominam to byl X550,a z pozniejszymi mialem troche problemow.Karty moze i nie byly zle ,ale ciagle cos sie chrzanilo ze sterownikami i wywalalo bluescreeny albo jakies problemy z CCC.Ja mialem ze 3 radeony i oprocz tego x550 nie bylem zadowolony z zadnego (wlasnie przez sterowniki).Od dwoch lat ojciec ma jakiegos i mimo ze uzywa go tylko przy pracach biurowych plus ogladanie filmow, to nie jest z niego zbytnio zadowolony,bo tez jak nie bluescreeny ,to jakies problemy z wyswietlaniem przy przewijaniu stron internetowych(takie dziwne skokowe przewijanie zamiast plynnego).Nie ukrywam ze chcialbym pograc w jakies gry(na maksymalnych ustawieniach w grach mi nie zalezy.W dodatku mam monitor z max rozdzialka 1366x768,wiec raczej tez nic mocniejszego mi nie potrzeba).Wiem ze ktoras seria Radkow miala np. jakies problemy z gra Splinter Cell Conviction.Nie pamietam juz czy seria 4xxx czy 5xxx.Zdaje sie ze jakies Radki tez mialy problemy z teksturami w Stalkerze i Bad company 2.Nie jestem wrogiem Radkow, ale jak juz pisalem przez inne wydatki (rodzina itd.) ledwo wiaze koniec z koncem i jesli mam w cos zainwestowac kase to chcialbym z tym miec jak najmniej problemow :(

 

Tego GF 8600 gt mam juz 2,5 roku i jak dotad nie mialem z nim zadnych problemow.Ale karta juz troche wolna do nowych gier wiec dlatego chce go wymienic na cos troche lepszego.Ze znajomych tez nikt nie narzekal na karty GF.

Jak juz pisalem ,napewno poczytam opinie o tej karcie i rozwaze jej zakup jesli zobacze ze nie ma z nia jakichs wielkich problemow.

Link to post
Share on other sites

ja z kolei nigdy takich problemow nie odnotowalem, a sporo radeonow juz mialem :(. Karta warta uwagi, bo za ta sama kase masz lepsza wydajnosc. Stery sa dopracowane i to musi dzialac, w koncu za to sie placi. ja ta karte polecam. poczytaj i podejmij decyzje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...