Skocz do zawartości

Dobór karty graficznej do zestawu


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Modelowanie 3D (SolidWorks 2015 x64), Gry (Witcher 3, Battlefield 1, GTA V, Mafia III)
  • Maksymalna kwota : do 2000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić? : za 2 tygodnie
  • Których części potrzebuję : Karta graficzna
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Iiayama X2483HSU-B2 
  • Specjalne wymagania : Wydajność na kilka lat w rozsądnej cenie
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : i5-6600K, Z170 Tomahawk, Corsair 2x4GB 3000MHz CL15, SPC Supremo M2, SPC Regnum RG3, Goodram Iridium Pro 240 GB, WD Blue 1TB 64 MB, SilentiumPC Fortis 3 v2

 

 

 

Złożyłem niedawno komputer bez karty graficznej. Rozbiłem zakup na kilka części i założyłem, że GPU kupię na końcu (obecnie działam na iGPU). Chciałem GTX 1060 6GB, czy będzie ona wystarczająca na powiedzmy 5 lat regularnego użytkowania? Czy lepiej zainwestować w RX 480 8GB przez dłuższe wsparcie sterowników od AMD i mocny procesor, a może zainwestować więcej pieniędzy w GTX 1070 8GB?

 

Zasilacz posiada 2 kable PCIe 6+2pin, zasili karty 6 pinowe lub 8 pinowe?

Edytowane przez Skymar
Link to post
Share on other sites

Ci co kupowali R9 290 / 390 itp również wychodzili z takie założenia "na X lat" a po wyjściu obecnych generacji GPU od czerwonych i zielonych, na allegro zrobił się po prostu wysyp. Bolączką AMD jest słabsza wydajność na starcie w porównaniu z nV. Plus ma zawsze nadejść w przyszłości. Zawsze trzeba czekać. Nie zawsze tak się staje i robi się to po prostu nudne jako argument. 

 

Masz dwa kapcie, bierz 1060 z myślą o modernizacji. Jak na dłużej, to GTX 1070 i po temacie. 

 

Takie moje zdanie. 

Link to post
Share on other sites

Okej kajtek, wyleczyłeś mnie z AMD. Z tego co się orientowałem na temat niereferentów GTX 1060 to dobrymi konstrukcjami są MSI Armor/Gaming, Pality ewentualnie Gigabyte, czy brać te firmy pod uwagę z GTX 1070? Obudowa bez okna wygląd nie ma znaczenia. Kwestia monitora posiadam FHD i jeśli miałbym zmieniać lub dokupić to maksymalnie na QHD, czy przy takiej rozdzielczości GTX 1060 będzie na dłużej i sens ładować się na GTX 1070? Przyzwyczajony jestem do pracy na 3 monitorach na raz (laptop + 2 FHD), więc jeden większy monitor 4K w przyszłości nie wchodzi w grę. 

 

Podsumowując: 2 x FHD lub QHD > 1 x 4K

Edytowane przez Skymar
Link to post
Share on other sites

Ci co kupowali R9 290 / 390 itp również wychodzili z takie założenia "na X lat" a po wyjściu obecnych generacji GPU od czerwonych i zielonych, na allegro zrobił się po prostu wysyp. 

 

Tak się składa, że obserwuje zawsze ceny sprzetu jaki posiadam czyli r9 290/x i jakoś nie widzię specjalnego "wysypu" tych kart jak to ładnie powiedziałeś jest ich normlana liczba, może przybyło parę sztuk r9 390/x, skoro już mowa o "wysypie" zobacz ile jest gtxów 970 na samym olx 5 stron ... gdzie cała seria r9 290 z 390 razem wzięte na olx mają niecałe 2 ...

 

Na twoim miejscu Skymar brałbym to co jest najmocniejsze czyli gtxa 1070 osobiście bym nie brał nic od Gigabyte są głośne, często mają problemy z cewkami i są dla mnie brzydkie, ale jak wiadomo nawet w modelu Msi mogą się trafić felerne cewki 

Link to post
Share on other sites

 

 

zobacz ile jest gtxów 970 na samym olx 5 stron ... gdzie cała seria r9 290 z 390 razem wzięte na olx mają niecałe 2

 

Ja przeglądając allegro miałem wrażenie, że jest ich znacznie więcej a dość często przeglądam za rodzynkami. Porównywanie ilości strona z kartami nV i AMD nie ma sensu bo nikt z nas nie wie ile osób kupiło produkty od zielonych a ile od czerwonych.  

 

W dobrym momencie sprzedana 970tka wystarczała praktycznie na nowego GTX 1060 3GB. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...