Skocz do zawartości

Gtx 480 Asus za 899


Recommended Posts

co do oc to ja swojego krecilem do 890-1780-2050mhz i szlo teraz mam arctica i poszedl na 900mhz

 

co do ceny to oplaca sie bardziej niz 560 ta co zostanie z 560 mozna np na arctica wydac polecam ;)moze mhz duzo nie przybylo ale temperature dobrze zbil teraz na pulpicie mam 32-33 a mialem 44 w testach w 3d marku mialem 70-72 a teraz 60....

Link to post
Share on other sites

Ten konkretny model jest całkiem ok. sprawdzałem u kolegi i temp są w normie, przy obciążeniu 74 stopnie max, głośność całkiem przyzwoita, jestem pozytywnie zaskoczony.

Spodziewałem się piekarnika z głośnością wentylatora łazienkowego :P

Link to post
Share on other sites

no :P faktycznie, a jeden gościu aż na 4 się pokusił. pewnie sprzedają za bezcen , no bo kto to kupi. za normalną cene tego gtx`a można mieć o wiele lepsze karty. a w dodatku nawet jak kupisz takiego gtx`a po promocyjnej cenie, to zaoszczędzone pieniążki musisz włożyć w lepszy zasilacz i/lub lepsze chłodzenie. a pamiętam jak jeszcze niedawno były te karty za prawie 2k..

Link to post
Share on other sites

Już nie przesadzajmy z tymi zasilaczami. Kolega ma SXS2 600-tkę i referencyjny GTX 480 śmiga mu aż miło, a jak wiemy nie jest to jakieś horendalnie drogie hi-end'owe PSU. Moc też raczej standardowa jak na dzień dzisiejszy.

 

Inna sprawa że osobiście cenię sobie kulturę pracy i wolałbym sypnąć się te parę stów więcej na GTX 570, no ale wiadomo punkt widzenia zależy głównie od punktu siedzenia. I dla kogoś dysponującego tylko tymi 700-800zł to mega okazja.

Link to post
Share on other sites

Ja i tak, jak na razie jeśli ma się kartę obsługująca najnowsze standardy (czyt. DX11, OpenGL3, SM 5.0) to nie ma co się przeskakiwać na po prostu mocniejszą, nie będącą innowacją, ja mam GTX 460 1GB kręcona na 850/1600/2000 i wydajnościowo jest to HD5850 mniej/więcej także, pozwala mi grać w każdą grę w rozdzielczości FHD i na przyzwoitych detalach. Narazie trzeba czekać na 28nm, bo dopiero to będzie znaczny skok, teraz dużo mid-endów zresztą można unlockować, a także SLI/CF/CFX skaluje sie nawet 180%, plus duża podatność kart na OC.

Jednym słowem - nie ma sensu, nawet jak przeceniona, poza tym GTX 460 jest bardzo udaną kartą i jak na razie nie traci na wartości mocno.

Tak wogóle tym co mnie pamiętają to siemanko!

:P

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupiłem tą kartę właśnie z tej aukcji i dziś ją odebrałem ale jeszcze nie włożyłem do kompa,powiem szczerze,że jak zobaczyłem cenę to pomyślałem,że to ściema ale jak zobaczyłem na ceneo,że jest poniżej 700zł :P z tym,że sklepy wirtualne to i towar wirtualny bo próbowałem zamówić w trzech i w każdym mi anulowali zam. zadzwoniłem tylko do jednego z nich i koleś mi powiedział,że ta cena to jakaś bzdura,bo dystrybutor się pomylił (dobre co?)no ale mniejsza z tym. W tej chwili w kompie mam jeszcze MSI GTX 460 CYCLONE 1 GB i cały czas się zastanawiałem (i zastanawiam) nad SLI z tym,że hałas tej karty pod obciążeniem (ok.3000 obr.) jest trochę dokuczliwy więc pomyślałem,że jak do 480 założę Arctic Accelero XTREME Plus to będzie cicho i wydajnie, co o tym myślicie,które rozwiązanie jest lepsze?

Link to post
Share on other sites

No ja robię tak samo. Mam Gtx 460 i myślałem nad drugim do sli. Dwa gtx 460 są dosyć głośne, prądu biorą więcej niż jeden gtx 480 poza tym wyszło by drożej. Sprzedam gtx 460 za +-500 zł i dokładam 400 do 480tki. Nad zmianą chłodzenia tez pomyśle z tym że wolałbym raczej Zalmana - prostszy montaż, o połowę lżejszy, sporo mniejszy a wydajność taka sama. Tutaj porównanie http://www.tomshardware.com/reviews/acc ... ,2784.html

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej, dobra okazja dla osoby która w tej chwili chce kupić kartę do 900zl, przeskakiwanie np z dobrej 460-tki faktycznie nie ma sensu.

Co do chłodzenia mając porównanie z gtx 460 Twin Frozr, to 480 jest bardziej słyszalna w 2d, z kolei 460 znacznie głośniej zachowuje się po odciążeniem.

Kolega któremu odbierałem kartę miał wcześniej radeona 4890, więc w jego przypadku wymiana jest jak najbardziej sensowna i opłacalna.

Link to post
Share on other sites

Ja nie wymieniam karty dlatego,że czuję "brak mocy" (rzadko gram) u mnie komputer jest to bardziej hobby i po prostu zmieniam i wymieniam podzespoły bardziej dla zabawy (nie zajeżdżając ich)i dla chęci posiadania czegoś innego,jak również zmieniając części mam okazję się przekonać jakie są miedzy nimi różnice oraz czy prawdą jest to co piszą fachowcy z branży komputerowej. A co do samej karty to powiem szczerze,że qurna grzała jest niesamowita pod furmarkiem 91-94 st. przykładając rękę z tyłu kompa to powietrze jest jak z "farelki" i to nie żart wentylator chodzi z obrotami 4200-4400, jak podkręce wiatraki w obudowie na maksa to temp.spada do 88 st ale dopiero wtedy zaczyna się "orgia" wszystkich wentylatorów mam wrażenie,że cały sprzęt za moment odfrunie lub zgaśnie światło bo korki wysadzi :P

Link to post
Share on other sites

Ha.U mnie na Gigabyte GTX 460 w BC2 na full CSAA x32 DX11 1440x900, maksymalnie osiągnąłem 53C więc w Furmarku będzie z 77C około...

Dodaje, że mam PSU OCZ Fatal1ty 550Wi karta jest kręcona na 850/1700/2000 przy napięciu 1V.

Dajcie radę, czy przy dobrze wentylowanej obudowie jeszcze go kręcić? (HAF 922)

 

^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...