Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

"później wysypują ich na kompost i każą wegetować jako idealne narzędzia do płacenia podatków i głosowania bez żadnej wiedzy na kolejne obłudne pyski które tylko obiecują coraz wyższy poziom zniewolenia" - wybacz,ale to samo robi religia...

Link to post
Share on other sites

U nas policji religijnej nie ma . Sam pomagałem córce chrzestnej  z historii , która była wtedy w gimnazjum . Póki uczył ją stary nauczyciel i tłumaczył na chłopski rozum , problemów nie miała . Potem przyszła nowa nauczycielka w-fu , która miała uczyć historii . Efekt , wielu uczniów zatrzymuje sie na chrzcie Polski i Bitwie Pod Grunwaldem . A potem Platformers wmawia ludziom , że Ukraińcy wyzwolili obóz zagłady W Oświęcimiu . Przeboje z agentem Bolkiem pokazują , że można przepisać historię na nowo  :)  . 

Link to post
Share on other sites

Wracając do głównego wątku - Co o tym myślicie?

 

http://natemat.pl/207879,rycerze-chrystusa-przed-sejmem-odprawiali-modly-za-parlamentarzystow-i-ostrzegali-przed-mackami-masonow

 

http://mamadu.pl/122837,nie-ochrzcilam-dziecka-i-nie-zamierzam-za-to-przepraszac

 

Osobiście trochę żałuję, że zostałem ochrzczony odgórnie, kiedy nie miałem na to wpływu i żadnych poglądów na ten temat.

Przypomina mi się rozmowa z zapalonym katolikiem. Od rzeczy do rzeczy i zadałem mu pytanie dlaczego większość ludzi w Indiach wyznaje hinduizm?

"Bo tam się urodzili"

Dlaczego w Iranie większość wyznaje Islam?

"Bo tak ich wychowali"

OK, więc dlaczego w Polsce większość ludzi to katolicy?

"Bo to jedyna słuszna religia"

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Każdy myślący człowiek doskonale wie, że religia w 99% jest zależna od geografii.

 

 

 

Osobiście trochę żałuję, że zostałem ochrzczony odgórnie

 

Ja również, dlatego dosłownie miesiąc po 18-stych urodzinach dokonałem apostazji, nie chcąc być członkiem, choćby jedynie formalnym, tak zakłamanej instytucji. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Warhammer 40k to trochę dziwny przykład, bo w tym świecie bogowie z założenia istnieją i działają aktywnie. Kolejny aspekt, dlaczego warhammer to fantasy?

No i Imperator to półbóg-warzywo pod respiratorem ;) Ech ci lojaliści...

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

I jak tam się żyje w państwie coraz to bardziej wyznaniowym?

 

Śmieszy mnie ta paranoja, w odpowiedzi na religijny fanatyzm islamu (lekko wyimaginowany) odpowiemy....religijnym fanatyzmem :D

 

TV - 

nominacja premiera - ksiądz w tle

nominacje generalskie - ksiądz w tle

przyjmujemy zagranicznych dygnitarzy - ksiądz w tle

nowy premier - moją misją jest re-chrystianizacja europy....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ślubowanie na policjanta - ksiądz w tle, rozdaje figurki aniołków (Głogów). Wiadomo przecież, że takie figurki to podstawa bezpieczeństwa ich i naszego, a nie np. szkolenia, że paralizator to nie zabawka, w kiblu nie wolno przesłuchiwać itd. Nowe radiowozy - ksiądz w tle, będzie je święcił. Każdy wie, że święcone są bezpieczniejsze, szybsze i bardziej łowne. Były nawet przypadki, że oddanie nowych radiowozów do użytku się opóźniało bo ksiądz na urlopie, a bez święceń nie wyjadą. Każdy polityk, premier, prezydent przy przejęciu funkcji... tak mi dopomóż Bóg. Ja z automatu takiemu "fachowcowi" nie ufam jak to Bóg ma być mocą sprawczą jego osiągnięć ; - )


"Chcemy przekształcać Europę, ją z powrotem, takie moje marzenie, rechrystianizować, bo niestety w wielu miejscach nie śpiewa się kolęd, kościoły są puste i są zamieniane na muzea. To wielki smutek" - stwierdził Mateusz Morawiecki.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wolę jak kościoły zmienia się w biblioteki lub księgarnię. Taka sprawiedliwość dziejowa, miejsce ciemnoty staje się miejscem oświecenia.

 

Chociaż nie mam nic przeciwko oświecaniu kościołów na modłę norweską

church-burnt-in-norway-92.jpg?w=470

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z zagrożeniem życia zgodzę się z Tobą, pod tym kontem nie jest to nigdy zabawne i zagalopowałem się zdecydowanie. 

 

Z tym niszczeniem mienia można by podyskutować. Moje mienie oddawane jest jakiejś instytucji bez mojej zgody a nawet z moim kategorycznym sprzeciwem. Gdyby działka pod kościołem i sam kościół były kupione za pieniądze wiernych ze składek to owszem, nic mi do tego. Teraz ziemię kościół dostaje od państwa za bezcen a czasem wręcz za symboliczne 1pln, kasę na budynek dostaje z budżetu państwa gdzie i jedno i drugie jest po części moją własnością. 

 

Nadgorliwym dyskutantom przypominam, że wspólnota wyznaniowa a instytucje państwowe to nie to samo w związku z czym, kościół to nie to samo co budynek sądu czy sejm. 

 

Dlatego bardzo podoba mi się przekazywanie kościołów w zachodniej europie na cele społeczne. Powstają tam potem szkoły, biblioteki itp. 

 

Mam mniejszy problem z meczetami bo tam i za ziemię i za budynek płacą sami. Fakt w większości kasa (meczety w EU) idzie z emiratów ale nie za moje. Natomiast jest to nadal potężne marnotrawstwo. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli, nazwijmy to "usuwanie" kościołów było by częścią usuwania religii to mógł bym się przemóc. Warunkiem było by tu nie zamienianie religii na coś innego a jedynie jej usunięcie. 

Link to post
Share on other sites

Przymusowa laicyzacja, połączona z dewastacją bądź co bądź dziedzictwa kulturowego - gdzieś już o tym słyszałem... Chyba jednak wolę utopijną wizję ze Star Treka, gdzie ludzkość odrzuciła religię na drodze rozwoju i postępu, a nie sankcjonowanej przemocy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...