Skocz do zawartości

Dysk z instalatorami windowsa itp.


Recommended Posts

Hej, widziałem kiedyś w internecie poradnik jak zrobić dysk zewnętrzny z kilkoma instalatorami Windowsa (np. win 7, win 8, win 10), menu z wyborem co się chce zainstalować itp.

 

Chciałbym zrobić coś podobnego ale nie wiem czy jest to możliwe, mianowicie po za instalacjami Windowsa dodać kilka instalek linuxa, memtest86, MHDD, HBCD, itp. itd.

 

Czy da się to zrobić? ma ktoś jakiś dobry poradnik jak?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajne, proste ale nie działa

znaczy, nie chce boot'ować z USB, po prostu przechodzi do ładowania z dysku, a jeśli zostawię tylko ten pod USB to twierdzi że nie ma bootowalnych napędów podpiętych

 

Dodam jeszcze że ten dysk zewnętrzny to obudowa USB 3.0 + goodram iridium pro

Link to post
Share on other sites

ok, wielkie dzięki, Easy2Boot działa bez problemu, mam teraz inny dziwny problem

 

Wgrałem kilka obrazów w tym elementary os który wspiera instalacje przez UEFI, sprawdziłem na moim komputerze i mógłbym bez problemu go zainstalować w ten sposób, tak samo Win 10, jednak gdy odpalę win 7 w uefi dysk nie bootuje w uefi, innymi słowy, mogę go zainstalować tylko w tradycyjny sposób, czy by zainstalować win 7 przez uefi trzeba coś jeszcze zrobić?

czy to może kopia mojej siódemki jest nie teges? (podobno czyste iso od Microsoftu)

 

p.s tak, przekonwertowałem iso na .imgPTN, tak, jest to wersja 64 bit

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

7ka z uefi jest jakaś dziwna, tradycyjnie z CD/DVD instaluje się w Legacy, a jak zrobisz z płytki kopiuj wklej na pendrive ( i komp obsługuje bootowanie z pendrive ) to instalka ruszy w uefi.

Edit: niektóre kompy które mają UEFI to w boot menu mają do wyboru bootowanie CD/DVD lub UEFI CD/DVD.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...