Skocz do zawartości

Laptop do 2tys z SSD


Recommended Posts

Lapka zamawiam dla znajomego i chciałbym zamówić go dziś (jeżeli będzie w promocji) lub jutro.

Zastanawialem sie nad opcją FULL HD a HD ale jak to ma sie przy 15,6"? literki nie beda za male na takim ekranie w fullhd? 

 

Co myślicie o tym ? Nowy procek i ram na DDR4. 

http://www.x-kom.pl/p/331102-notebook-laptop-156-lenovo-v310-i3-6100u-8gb-240-dvd-rw-fhd.html

 

czy lepiej takiego ale z ekranem FHD? kosztem procka i ramu

http://www.x-kom.pl/p/322405-notebook-laptop-156-lenovo-b50-80-i3-5005u-8gb-240-dvd-rw-fhd.html

Edytowane przez zezol1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem kolego czy zwróciłeś uwagę ,że laptop który mi podałeś w linku a ten z recenzji ma tylko nazwe wspólną... Na 1 rzut oka różni się recenzowany od linku:

1. Intel Core i3-5005U (2 rdzenie, 2.00 GHz, 3 MB cache) vs Intel Core i5-5200U 2.2 GHz

2. Intel HD Graphics 5500  vs Karta grafiki NVIDIA GeForce 920M - 4096 MB

3. Rozdzielczością 1366 x 768 (HD) vs 1920x1080 pikseli

4. Rodzajem matrycy - Błyszcząca vs Matowa

 

Więc skoro dajesz recenzje i mówisz aby "zwrócić uwagę na konfigurację" to właśnie zwróciłem... 

Edytowane przez zezol1
Link to post
Share on other sites

Ale to nadal lenovo z jego " Qrewskim serwisem", i chińskim "śmierdzącym" plastikiem. Jak nie chcesz mieć problemów to Dell, Asus. Kolega serwisował y510 dysk uwalony, a oni płytę wymieniają, dysk zostawili uwalony i że niby OK bo ich program do diagnozy nic nie wykrył, a takie programy jak HD tune, Sentinental aż wyje razem z systemem wymień mnie. Po ponownej wysyłce dopiero wymienili dysk. To samo u klientki, Wifi zrywa po 5-10 minutach i nie można się z niczym połączyć a oni twierdzą że OK, dopiero jak wyzwała od ****** to wymienili Wifi i bez problemów jest dopiero teraz.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Czemu nie są warte kupna ? w czym są gorsze niż dell? (bo parametry praktycznie te same) 

 

Kupując laptopa nie patrz na parametry, Liczy się serwis, gwarancja, łatwość rozbudowy i jakość wykonania. Dla mnie laptop z prockiem 2-rdzeniowym za 7000 jest więcej wart niż w tej samej cenie jakiś gammingowy z 4-roma rdzeniami i i Nvidią 1060. Dobry używany za 60kilkaset zł jest lepszy od każdego nowego za 2000-3000 zł. Lenovo ma akurat bardzo słabe obudowy i pękające zawiasy. Dodatkowo tragiczny serwis. Dell za 2000-3000 też wcale nie jest lepszy.

Link to post
Share on other sites

Jestem bardzo ciekawy na jakiej podstawie oceniasz budżetowe modele Dell'a tak krytycznie. Miałem Dell'a 3542, przez okres gwarancyjny nic się z nim nie działo. Następnie z tego co pamiętam, to napęd zaczął wariować i tyle z jego wad. Jakość wykonania najwyższa nie jest, ale należy pamiętać, że to laptopy z najniższej półki.

 

Dla kolegi Benutzer wszystkie laptopy z przedziału 2-3 tyś są nic nie warte.

 

Hp ten co wyżej na i5 będzie lepszy od tego Della a i3?

Vostro ma 3 lata gwarancji, co jest sporym atutem. Dysk SSD lepiej kupić osobno.

 

HP 250 G4 według recenzji nie wypada aż tak źle, ale recenzji Vostro 3568 nie mogę znaleźć więc na jego temat się nie wypowiem. Osobiście wybrałbym Dell'a z powodu dłuższej gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Jeśli liczy się serwis to tak jak lenovo trzymaj się również z dala od asusa.

Serwisuje klientom Asusy i nie ma żadnych zastrzeżeń, sam mam asusa można go otworzyć i pastę zmienić na lepszą bo nie ma plomb na radiatorze. Nie wiem czego Ty płaczesz.

Link to post
Share on other sites

Dla kolegi Benutzer wszystkie laptopy z przedziału 2-3 tyś są nic nie warte.

 

No bo to niestety prawda. Nie jestem mega ekspertem ale w przeciwieństwie do znacznej części użytkowników miałem do czynienia z paroma laptopami. Niestety 99% klientów ma doświadczenie tylko z laptopami marketowymi i nawet na oczy nie widzieli nic lepszego.

 

W domu mam drugi laptopa HP 6550 z i5, HDD 7200 RPM, oczywiście IPS, TPM czytnik linii papilarnych. Takie chodzą po 600-700 zł. O niebo lepszy niż każdy marketowy za 2000 zł. CPU ma kilka lat a jest tak samo wydajne jak dzisiejsze i3.  Windows 10 śmiga aż miło. Mam też G2 450 i wolę pracowań na 6550. Tego nowego dyskwalifikuje matryca.

 

Dobry laptop nie musi być drogi. Może być nawet tańszy od nówki ze sklepu a i tak będzie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...