Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam czy jest sensem przesiadka z i5 3470 (obecnie na 4ghz chodzi) na i7 2600K - chodzi mi o gre Battlefield 1- czy bedzie lepiej? mam wrazenie ze gtx 970 sie dusi z tym prockiem... pracuje też sporo na photoshop i lightroom (obróbka RAWÓW) oraz obrobka filmow od czasu do czasu w premiere pro... czy nie bedzie to cofanie sie do tyłu jako ze 2600k to starsza generacja.....

Dzięki za porady

Link to post
Share on other sites

Witam tak się składa ze w jednym kompie mam i5 3470 tez podkręcony na 4.0 GHz a w drugim i7 2600k również podkręcony na 4.3HGZ i jeśli mam być szczery to i7 szalu nie robi względem i5-tki mam na myśli gry. Co do Battlefielda ta gra to i 12 rdzeni lubi zjeść. Mariusz ma po części racje jesli już brać to tylko i7 3770k pod warunkiem że masz płytę pod OC i nie standardowe chłodzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mam 16gb ram, bf 1 na ssd, oc3470 na 4ghz spadki na 970gtx ponizej 60 fps ....;/ to wkurza jakby proc niedomagal

 i7 3770 chodzi za 1000zl

i7 2600k 600zl 

warta roznica>?>

 

w necie pisza ze miedzy prockami jest 5% roznicy w wydajnosci ;/ 400zł roznicy to sporoo

Edytowane przez pietreks14
Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś jakiego masz Windowsa. Sterowniki najnowsze do gpu? 

PROC - INTEL I5 3470 @ 4,1GHZ

PAMIĘĆ - 16GB KINGSTON DDR3 @ ~1700MHZ CL9

GPU - MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB OC:  Base: 1264MHz / Boost: 1403MHz / Actual: 1542MHz MEMORY 8GHZ

ZASILACZ - FORTRON 650W

WINDOWS 7

 

sterowniki najnowsze do gpu

gram na ultra detalach z VSYNC w bf1 - skalowanie rozdzielczosci 115 (pomiedzy 100 a 115 nie ma roznicy w fps  - moze 1-2)

spadki na niektorych mapach do 45 fps nawet chociaz w wiekszosci fps ~60

Edytowane przez pietreks14
Link to post
Share on other sites

Ale panowie się spisali o grach ;) 

Jeśli chodzi o te programy graficzne- tutaj zdecydowanie zrobisz użytek z i7. PS/PP zrobią użytek właściwie z każdego cpu jaki jest w zasięgu. Należy jednak przy tym pamiętać, że spora część operacji nadal jest jedno-wątkowa. Mimo to jednak, inwestowanie w 2600k ma tu wg. mnie sens, dużo pracując w tych programach na pewno to wykorzystasz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No cóż dorzucę swoje 3 grosze. 

Miałem przedtem także i5 3470 podkręconą na mnożnikach i nadal mam gtx 970. Miałem podobne odczucia - w niektórych grach były minimalne ścinki i miałem wrażenie że gpu się nudzi a cpu nie wyrabia. Stara płytka odmówiła posłuszeństwa, nie mogłem nic na 1155 dorwać więc przeskoczyłem na 1150 ( i5 4670k ). W grach w których miałem minimalne dropy - znikneły. Karta nagle pracuje na pełnych obrotach ( w niektórych grach się nudzi, lecz wiadomo nie wszystkie cisną gpu). Procek na tą chwilę na stocku - postaram się ściągnąć GTA 5 i w niedalekiej przyszłości planuje zakupić BF'a 1 - obie gry ogrywałem na starym cpu ( bf'a w trakcie beta testów). Także porównam mniej więcej czy to stary procesor nie wyrabiał. Na tą chwilę sprawdziłem Forze Horizon3 i Ryse Son of Rome. Miałem delikatne ścinki ( w forze zdarzały się większe ) i na tą chwilę odpukać nic takiego nie występuje.

System w moim przypadku to windows 10. 

Co do i7 3770 znajomy ma ten procesor ( co prawda z inną kartą - gtx 780 ), lecz posprawdzaliśmy i u niego też takie ścinki nie występowały ( bynajmniej nie tak duże i nie tak często ). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No cóż dorzucę swoje 3 grosze. 

Miałem przedtem także i5 3470 podkręconą na mnożnikach i nadal mam gtx 970. Miałem podobne odczucia - w niektórych grach były minimalne ścinki i miałem wrażenie że gpu się nudzi a cpu nie wyrabia. Stara płytka odmówiła posłuszeństwa, nie mogłem nic na 1155 dorwać więc przeskoczyłem na 1150 ( i5 4670k ). W grach w których miałem minimalne dropy - znikneły. Karta nagle pracuje na pełnych obrotach ( w niektórych grach się nudzi, lecz wiadomo nie wszystkie cisną gpu). Procek na tą chwilę na stocku - postaram się ściągnąć GTA 5 i w niedalekiej przyszłości planuje zakupić BF'a 1 - obie gry ogrywałem na starym cpu ( bf'a w trakcie beta testów). Także porównam mniej więcej czy to stary procesor nie wyrabiał. Na tą chwilę sprawdziłem Forze Horizon3 i Ryse Son of Rome. Miałem delikatne ścinki ( w forze zdarzały się większe ) i na tą chwilę odpukać nic takiego nie występuje.

System w moim przypadku to windows 10. 

Co do i7 3770 znajomy ma ten procesor ( co prawda z inną kartą - gtx 780 ), lecz posprawdzaliśmy i u niego też takie ścinki nie występowały ( bynajmniej nie tak duże i nie tak często ). 

czyli PROC 

i5 3470

nawet z OC 4ghz jest wąskim gardłem dla tej karty....

moje przypuszczenia sie tylko potwierdziły

Link to post
Share on other sites

Wąskim, nie wąskim - czuć że coś jest nie tak jak być powinno. W zależności od gry jest to albo nie zauważalne albo irytujące.

Pamiętaj że coraz więcej gier ( kochany BF1 także ) lubi SSD. W forze na hdd mam ścinki które nie są spowodowane ani cpu ani gpu. Na forum forzy chłopaki podpowiedzieli żeby przerzucić grę na SSD - nagle tych ścinek już nie ma. BF1 nie sprawdzałem na hdd gdyż beta była przez chwilę a ja za dużo czasu nie miałem, lecz podejrzewam podobną sytuację jak w BF4 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...