Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałbym kupić monitor 144hz za mniej więcej 1000-1400 zł, ale nie znam się w ogóle na monitorach czy mógłby mi ktoś doradzić jakie wybrać i czy wgl opłaca się kupować monitor 144hz przy gtx 970. Ponieważ najprawdopodobniej będę wykorzystywać go tylko w 2 grach czyli League of Legends i CSGO niestaty nie wydaje mi się że osiągnę 144hz na przykład w H1z1 albo Battlefield 1.

Link to post
Share on other sites

NIe warto, w ogóle wszyscy powiedzą że nie ma różnicy między 60 Hz a 144 Hz. I to jest naukowo udowodnione! A ja Tobie powiem olej ich... Czego by nie gadali to jest spora różnica jeśli chodzi o fps'y :) Efekt placebo według znafcuf - raczej nie :)

Link to post
Share on other sites

Sorki ale jeśli ktoś nie widzi różnicy między 60hz a 144hz to najzwyczajniej w swiecie musi miec problemy ze wzrokiem, ewentualnie coś z koordynacja miedzy wzrokiem a mózgiem. Róznica wedlug mnie jest kolosalna. Polecam LG24GM77

Więc polecasz LG24GM77 ogólnie dużo też słyszałem o BenQ XL2411Z a mój kolega kupił AOC G2770PF czy mógłbyś mi doradzić który z tych monitorów jest najlepszy z góry dziękuje. 

 

A i czy do monitora 144Hz potrzeba kabla HDMI bo ja takiego nie posiadam ;)

Edytowane przez ZiomekAdi
Link to post
Share on other sites

Właśnie chyba kupię tego od BenQ XL2411Z chyba że ktoś jeszcze ma jakieś propozycje.

 

Nie wiem jak właśnie też z kontrastem ponieważ on ma tylko 12 000 000 a widzę że inne monitory mają 80 000 000 no ale chyba coś za coś.

Edytowane przez ZiomekAdi
Link to post
Share on other sites

Właściwie jeśli bym miał wybierać w tej cenie to bym się zastanawiał nad LG 24GM77-B, Asus VG248QE, Benq Zowie XL2411 lub iiyama G-master red eagle - lecz tutaj chyba bym wybrał LG lub Benq.

 

PS poczekaj do piątku może naprawdę coś ciekawego/tańszego wyłapiesz.

Edytowane przez Collt
Link to post
Share on other sites

Właściwie jeśli bym miał wybierać w tej cenie to bym się zastanawiał nad LG 24GM77-B, Asus VG248QE, Benq Zowie XL2411 lub iiyama G-master red eagle - lecz tutaj chyba bym wybrał LG lub Benq.

 

PS poczekaj do piątku może naprawdę coś ciekawego/tańszego wyłapiesz.

Znaczy mówisz że być wziął albo Benq zowie albo asus'a? a czy w ogóle się różni benq zowie od tego zwkłego XL2411Z

Edytowane przez ZiomekAdi
Link to post
Share on other sites

benq wykupilo firme zowie i dodaje ich w "nazwie" tym sie rozni 

 

asus i lg maja podobno spoko kolory jesli chodzi o matryce TN a benq jak dla mnie jest wypromowane przez LANy i ze ciagle widzimy je na jakis streamach ;d LG mozna wyrwac nawet za 1000zl ale poczekaj moze beda dzis jakies promocje ;d

Link to post
Share on other sites

benq wykupilo firme zowie i dodaje ich w "nazwie" tym sie rozni 

 

asus i lg maja podobno spoko kolory jesli chodzi o matryce TN a benq jak dla mnie jest wypromowane przez LANy i ze ciagle widzimy je na jakis streamach ;d LG mozna wyrwac nawet za 1000zl ale poczekaj moze beda dzis jakies promocje ;d

Ta poczekam ale ciężko wybrać na prawdę jest tyle tych monitorów że nie wiem który będzie odpowiedni dla mnie, a co do Benq to masz trochę racje.

Link to post
Share on other sites

Cześć podepnę się pod temat bo sam miałem problem z wyborem i to duży. Jedno co mnie oświeciło to ,że 144Hz jeżeli grasz w gry jest to coś cudownego. Niby matryca TN lecz nie dajmy się omamić o kąty widzenia. jak się gra to nie patrzymy na monitor z boku tylko  na wprost a wówczas kolory i nasycenie jest dobre. Jeżeli nie jesteś grafikiem i nie pracujesz ogólnie nad nią to do gier tylko 144Hz. Obejrzałem w ciągu ostatnich kilku dni chybą wszystkie możliwe testy w necie  jak i na forach tak i na youtube. Miałem styczność z 3 ma monitorami jak LG 24GB77 Benq XL2430T i niby tak zachwalany ZOWIE też od Benqa . ogólnie nie zauważyłem różnicy pomiędzy 2ma Benq. Sam osobiście straciłem 3 dni na jazdę po sklepach a sprzedawcy mnie chyba przeklinali jak prosiłem ich o podpięcie w celu sprawdzenia sprzętu. Wybór padł na LG. Nie na darmo ludzie o nim piszą a nawed na takim portalu jak prad.de dostał najwyższą z możliwych ocen. Nie wiem czy jak by miał G-sync i był droższy o jakieś 300 zł czy to by  jeszcze bardziej poprawiło stabilizację obrazu ale różnica po przesiadce z IIYama prolite X2483HSu 60Hz na ten monitor to jakaś przepaść. Różnice pomiędzy kolorami na wprost pomiędzy nimi wydają się zerowe przy czym LG ma matrycę TN a Yiiama AMVA+. Jak by nie patrzeć skok w grze , którą gram LOL dla mnie kolosalna. Teraz wiem co to jest szybka gra pomimo tego , że nie mam jakieś może super mocnej konfiguracji spokojnie ciągnę stałe 144 fpsy i płynność gry jest na niewyobrażalnym jak dotąd dla mnie poziomie. Jeżeli chodzi o smużenie czy input lag. W LG jest kilka opcji do jego redukcji, które to skutecznie robią jak Motion 240. Jeżeli chodzi o input lag to wynosi on na poziomie 10,5 ms - potwierdzone info z testów na kilku portalach. Porównanie kolorów w obu przypadkach na plus na LG - lepiej nasycone i wydaję mi się , że i kontrast też troszkę na plus. Jedynie co to może troszkę podświetlenie matrycy kuleje bo różnice mogą być spore dochodzące nawet to 19% rogi względem środka ekranu - lecz w samej grze tego nie zobaczysz a jedynie na testach jak sie dobrze wpatrzysz. To tyle ode mnie. Życzę udanych zakupów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam dziękuje za tak wyczerpującą odpowiedź myślę że przekonałeś mnie jeszcze bardziej do kupna 144hz. Co do samego tego LG24GM77 (bo chyba pomyliłeś się w nazwie ponieważ nie mogę znaleźć modelu LG 24GB77) to czy wersja LG24GM77-B różni się jakoś od wersji bez literki B? tutaj link do tego egzemplarza B https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-lg-24gm77-b-2?utm_source=www&utm_medium=lg&utm_term=lg&utm_campaign=lg

Link to post
Share on other sites

Oczywiście mialem na myśli GM. Wracając do Twojego pytania to jak gdzies wyczytałem to niby to -b sie odwołuje to jednego z kolorów niby b-black, ale nie potwierdzone info. Ludzie co niby pisali w ofercie -b i tak dostawali bez -b takze jak porównywałem różnice to ich nie zauważyłem. Różnica po przesiadce z 60hz na 144hz to jak jazda maluchem a ferrari, nigdy więcej 60hz. Tez niedowierzałem ale jednak to jest to czego mi brakowało do komfortu grania. W filmach opcja rozjaśniania i doświetlania ciemnych scen tez robi wrażenie.

A tutaj odpowiedz osoby , przedstawiciela LG

 

Thank you for your query regarding your 22GM77,

 

I hope you have had a good weekend and I am happy to help you with this Michal. I have looked into this for you and I would like to advise there is no different between these two monitors other than the parts within them will be different which is what the letter stands for so it is purely for an engineer.

 

Tyle znalazłem.

Link to post
Share on other sites

hehe ja juz nawet sprawdziłem czy mam jechac na Okecie czy do Marek do media bo watpie ze wymysle cos lepszego a przegladajac te testy miedzy benq a lg ciagle LG wychodzi na plus co do kolorów, złączy itp.. tym bardziej ze tez potrzebuje monitor typowo do gier fps - jedynie co mnie blokuje to, to ze zawsze chcialem miec te benq haha ;) a benq dzis 1199

Link to post
Share on other sites

Jezeli benq to wydaje mi się ze konkurować by mogl z tym lg jedynie model xl2420z ale to juz calkiem inna polka cenowa i wedle wszystkich znaki i testów na necie różnica do dokladnie 3,3ms mniej na input lagu. Tylko czy jest sens dopłacać 70%-80% ceny lg za takie coś?

Pofatygowalem sie i zadzwoniłem na infolinie do kg. Potwierdzili i w zasadzie model tego lg to 24gm77 a wszystkie dopiski w sklepach -b -as czy -fd to są oznaczenia serwisowe.

Sam chciałem kupic cos na matrycy amva+ taka jaka mam teraz ale 1ms i 144hz nie ma. Natomiast niestety monitory 144hz 1ms g-sync i z matryca inna niż tn to wydatek juz okolo 3k a jak by się chciało 27 cali i wyższą rozdzialke na 1440p to nie chce mi się mówić.

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/164955-co-lepsze-monitor-iiyama-prolite-gb2488hsu-czy-lg-24gm77-bo-nie-wiem-kt%C3%B3ry-wybra%C4%87/

Tutaj masz test z yiiama na benchmarku

http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/iiyama-g-master-gb2488hsu-test.html

Jezeli masz kartę graficzna czerwonych czyli radeona to yiiama bedzie lepsze bo ma typowo gamingowa technologie free sync pod karty ze stajni amd właśnie. Jak geforca to bez sensu płacić według mnie za cos czego sie i tak nie będzie korzystało , no głośniki pomijam bo to totalna lipa głośniki w monitorze.

Edytowane przez kbumek
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...