Skocz do zawartości

Płyta główna pod i5-3570k


Recommended Posts

Witam,

 

Prawdopodobnie muszę zakupić nowa płytę glowna, gdyż po rozeznaniu tematu w dziale z problemami technicznymi użytkownicy stwierdzili, że winą nie uruchamiania się komputera jest płyta glowna.

Jeśli ktoś miałby jednak inny pomysł co się może dziać z komputerem i co jest tego przyczyną zapraszam do przejrzenia wątku: http://forum.benchmark.pl/topic/229947-komputer-nie-w%C5%82%C4%85cza-si%C4%99-problem-z-p%C5%82yt%C4%85-g%C5%82%C3%B3wn%C4%85/?do=findComment&comment=2272524

 

Aktualna konfiguracja komputera:

Płyta - asrock p67 pro3

Procesor - Intel i5-3570k

Pamięć - hyperX 2x4gb 1600

Grafika hd 7580 1gb

Dysk- wd 1tb sata3

Zasilacz ocz 700w

 

Czy mógłby mi ktoś poradzić jaka nowa płytę główną dobrać do powyższego zestawu?

 

Dziekuje i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mieć procka z "k" i n ie poodkręcać to marnowanie jego potencjału. Najlepiej nabyć mobasa na Z77, jak kolega pisał wcześniej, lub Z68 (są wyjścia obrazu, dzięki czemu można wykorzystać zintegrowaną grafikę). Jak ma być tanio trzeba polować na allegro, na płyty na socket 1155 jest teraz duży popyt, w szczególności te umożliwiające OC, ale czasami się trafia jakaś okazja ;)

Link to post
Share on other sites

Też mam i7 2600k i mobo na z77. Nie podkręcam, bo zapas mocy jeszcze jest. A dorwać z77 (sprawne, gigabyte) za 280 zł to dużo? Na allegro widziałem Z-ki, ale drogie bardzo.

 

 

Edit: Na chipsetach z77, z66, H też są wyjścia obrazu. Wszystko zależy od kwoty, jaką autor dysponuje.

Edytowane przez Damian47PL
Link to post
Share on other sites

Z77 innej Z77 nie równe. Są budżetowe mobasy na tym chipsecie, są i te bardziej wypaśne. Na Allegro niektóre ceny są naprawdę z kosmosu (niedawno ktoś wystawił Asrocka Z77 Extreme 4 za ponad 5 stówek :o ). Ale w okolicach 3 stówek można spokojnie wyrwać coś fajnego.

Link to post
Share on other sites

do kręcenia procesora nie musisz mieć z77 , wystarczy jakaś p67, jak nie zależy ci na wyjściu zintegrowanej karty graficznej, z77 jest kilka fajnych koło 300 zł, ale p67 możesz już poniżej 200 wyrwać - moim zdaniem nie warto dużo kasy inwestować w 4-5 letnie płyty, bo i tak pewnie za rok góra 2 wymienisz

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Niestety stara płyta nie daje żadnych oznak zycia, więc jestem zmuszony kupić nową.

Dostałem ofertę kupna tejże karty za ok.250zl

 

http://allegro.pl/asus-p8z68-v-pro-gen3-uasp-pcie-3-0-sata3-sklep-fv-i6576090130.html

 

 

Sądzicie za warto ją kupić? Płyta ma ok 5lat, komputer 3.

 

Znajdę coś lepszego/nowszego czy ta będzie odpowiednia?

 

Dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...