Skocz do zawartości

Jak zmostkować zasilacz AT


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Damian47akaQcu,

Recommended Posts

Żeby zasilacz się włączył i działał mimo, że nie jest podłączony do płyty głównej. Nie wiem co to za zasilacz po prostu mam za zadanie dowiedzieć się jak go zmostkować.


Żeby zasilacz się włączył i działał mimo, że nie jest podłączony do płyty głównej. Nie wiem co to za zasilacz po prostu mam za zadanie dowiedzieć się jak go zmostkować.

Z tego co sobie przypominam to zasilacz z jakiegoś bardzo starego IBM'a (rocznik przed 2000).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zasilacze at miał włącznik, który je uruchamiał (duży) i do niego był 4 kable (niebieski i brązowy). Żółto-zielony był przykręcony do obudowy pc( uziemienia). Wystarczy skręcić kabel brązowy  z brązowy i niebieski z niebieskim i powinien odpalić o ile jest sprawny. Tylko musisz mu dać jakiś napęd cd, dysk, cokolwiek żeby miał obicążenie i się nie spalił. UWAGA  UWAGA kable skręcaj (lutuj lub wpinaj do czegoś takiego http://sterowanierolet.pl/pliki2/listwa2.jpg)I PRZY WYŁĄCZONYM ZASILACZU (WTYCZKA Z NIEGO MUSI BYC WYPIĘTA) BAWISZ SIĘ PRĄDEM SIECIOWYM O NAPIĘCIU 230 V I SPORYM NATĘŻENIU. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TWÓJBRAK OSTROŻNOŚCI PRZY MAJSTROWANIU PRZY SPRZĘCIE. Możesz zapodać fotkę zasilacza oraz jego okablowania.

Link to post
Share on other sites

Zasilacze at miał włącznik, który je uruchamiał (duży) i do niego był 4 kable (niebieski i brązowy). Żółto-zielony był przykręcony do obudowy pc( uziemienia). Wystarczy skręcić kabel brązowy  z brązowy i niebieski z niebieskim i powinien odpalić o ile jest sprawny. Tylko musisz mu dać jakiś napęd cd, dysk, cokolwiek żeby miał obicążenie i się nie spalił. UWAGA  UWAGA kable skręcaj (lutuj lub wpinaj do czegoś takiego http://sterowanierolet.pl/pliki2/listwa2.jpg)I PRZY WYŁĄCZONYM ZASILACZU (WTYCZKA Z NIEGO MUSI BYC WYPIĘTA) BAWISZ SIĘ PRĄDEM SIECIOWYM O NAPIĘCIU 230 V I SPORYM NATĘŻENIU. NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TWÓJBRAK OSTROŻNOŚCI PRZY MAJSTROWANIU PRZY SPRZĘCIE. Możesz zapodać fotkę zasilacza oraz jego okablowania.

Aktualnie nie mam do niego dostępu, będziemy się bawić na lekcjach pod okiem nauczyciela także spokojnie. Chciałem się po prostu dowiedzieć, żeby nie było, że nic nie wiem. :)

Link to post
Share on other sites

To że pod okiem nauczyciela to sorry ale ... Nic nie zmienia, szczególnie jeśli chodzi o inf. Gdzie większość nauczycieli to panie i panowie od techniki po kilku h szkolenia.

 

btw dziwne że będziecie się bawić takimi zabytkami jak AT

Link to post
Share on other sites

To że pod okiem nauczyciela to sorry ale ... Nic nie zmienia, szczególnie jeśli chodzi o inf. Gdzie większość nauczycieli to panie i panowie od techniki po kilku h szkolenia. btw dziwne że będziecie się bawić takimi zabytkami jak AT

To jest jeden z punktów będziemy też robić ATX 20-pin i ATX 24-pin. A o tego akurat nauczyciela nie ma co się martwić, bo się tym mocno interesuje i cokolwiek go zapytasz zawsze wie, nie da się go zagiąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...