Skocz do zawartości

Tania karta, procesor i płyta (500 zł). Jakie połączenie GPU i CPU?


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na tym forum. Jak coś nie tak to proszę o wyrozumiałość. Sprawa jest taka. Zastanawiałem się jakie połączenie byłoby najlepsze. Z reguły nie zaleca się łączyć Radeona z AMD ale w tej cenie (ok 500 zł na płytę, procesor i kartę graficzną) najwydajniejsze podzespoły (używane oczywiście) to chyba:

AMD Phenom II x4 965 (lub bardziej cenowo się znajdzie raczej II x4 955) oraz Radeon HD 7790

Czy warto to połączyć? No i może do tego taka płyta Gigabyte GA-78LMT-S2P albo MSI 870-G45 Gaming (co do płyt to nie wiem)

 

 

A może lepiej AMD Phenom II X4 965 z GTX 650 lub GTX 560 i też GA-78LMT-S2P lub może MSI 870-G45 Gaming.

 

A może jeszcze inaczej: 

Intel Core 2 QUAD 2.40 GHZ Q6600 a do tego Radeon HD 7790. I tutaj nie mam pojęcia jaka płyta.

 

Zasilacz póki co to:

FEVER model: LC8400BTX 400W - pewnie pasowałoby wymienić na coś lepszego np. 

 

 

http://allegro.pl/ocz-corexstream-500w-cxs500w-2xpcie-80-jak-nowy-i6604700725.html

Nie wiem czy linki można umieszczać - jak nie to przepraszam.

 

Do Intela to Radeon by pasował a do AMD to bardziej GTX myśląc standardowo. A najwydajniejsze (według testów) z kolei to są właśnie Radeon oraz ten Phenom. Co tu wybrać?

 

I czy obecny zasilacz może podołać? (choć pewnie zalecane jest go zmienić) Z GTX'em 650 to może podoła ale z 560 to nie wiem dlatego się pytam

 

Pecet ma płynnie uciągnąć takie tytuły jak GTA 5 czy Fifa 15/16 oraz CS:GO. (na low ale ma być płynnie przynajmniej te 30 kl/s.

 

 

(Kolega modernizuje - a w sumie to składa jak widać - kompa a on się nie zna, chociaż ja też wiedzą nie powalam i zwracam się do Was)

 

Jego monitor jakby trzeba było to BENQ G900Wa.

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10

O obecny procesor, kartę i płytę nie ma co pytać - do zmiany na pewno. RAM DDR3 4 GB by się przydał ale z tym to raczej najmniejszy problem.

Edytowane przez marcin4670
Link to post
Share on other sites

Na poczatek, bo nie wiemy do czego on ma sluzyc a jak do gier to do jakich.

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)

Kiedy zamierzasz kupić komputer?

Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:

Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)

Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)

Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Link to post
Share on other sites

Przecież z tego co widzę to zamieściłem prawie wszystko co trzeba. Jeszcze dodam: OC to raczej nie

Specjalnych wymagań brak

Zastosowanie tak jak wcześniej napisałem gry

Monitor jest, dysk jest, obudowa jest (muszę się dopytać jaka ale te podzespoły co wymieniłem jakieś kolosalne nie są)

Kwota to tak jak napisałem najlepiej do 500 zł lub lekko przekraczając (do 550zł), bo jeszcze kość 4 GB ddr3 trzeba kupić.

 

Więc jakie połączenie GPU oraz CPU byłoby najlepsze?

Przecież z tego co widzę to zamieściłem prawie wszystko co trzeba. Jeszcze dodam: OC to raczej nie

Specjalnych wymagań brak

Zastosowanie tak jak wcześniej napisałem gry

Monitor i dysk jest taki jak w pierwszym poście, obudowa jest (muszę się dopytać jaka ale te podzespoły co wymieniłem jakieś kolosalne nie są)

Kwota to tak jak napisałem najlepiej do 500 zł lub lekko przekraczając (do 550zł), bo jeszcze kość 4 GB ddr3 trzeba kupić.

No i co potrzeba to grafika, procesor i płyta główna. Pecet składany na chwilę obecną.

Więc jakie połączenie GPU oraz CPU byłoby najlepsze?

Link to post
Share on other sites

Czyli jest przyzwoicie. A co z obecnym zasilaczem? Przypomnę - FEVER model: LC8400BTX 400W

 

I odnośnie reszty konfiguracji oraz spostrzeżeń jeśli ktoś ma jakąś wiedzę to z chęcią wysłucham. Przede wszystkim potrzebuję też wiedzieć jakiej płyty głównej szukać i jakich unikać, bo tutaj mam najmniejszą wiedzę.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz stary (z pewnością ma ponad 10 lat) o przestarzałej konstrukcji, mała moc na 12V, łącznie na obu liniach 12V w granicach 300W (aktualnie po tylu latach z pewnością mniej)

 

Charakteryzuje go niska jakość, częste usterki wynikające z nieprecyzyjnego montażu.

Jego nazwa po angielsku to "febra, gorączka" :)

 

Możesz go dalej używać, w teorii będzie działało. Musisz się liczyć z tym, że taki zasilacz w każdej chwili może odmówić współpracy.

Z reguły w takich sytuacjach żywot kończy sam zasilacz, ale nie można wykluczyć uszkodzeń w pozostałych elementach komputera.

Decyzja należy do Ciebie

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Ok. Chętnie bym jeszcze wysłuchał coś o tych połączeniach co w pierwszym poście. Co najbardziej się opłaca?

Phenom + Radeon

Intel + Radeon

Phenom + GTX

 

Jeśli Intel to jaka płyta główna?

Jeśli Phenom to czy te płyty, które podałem są w porządku?

 

A i oprócz tego pytania co wyżej to mam jeszcze jedno. Jeśli na monitorze FHD jest ileś tam fps'ów to czy na innym monitorze o mniejszej rozdzielczości będzie ich więcej? Pytam teoretycznie zakładając, że monitory nie mają ograniczonej liczby fps'ów. Teroetycznie mniejsza rozdzielczość to mniejsze obciążenie sprzętu i powinno być więcej klatek na sekune ale jak to jest w praktyce?

Edytowane przez marcin4670
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...