Skocz do zawartości

Skacząca temperatura


Recommended Posts

Cześć.

Kilka dni temu na forum złożono mi zestaw: http://forum.benchmark.pl/topic/227203-komputer-6500-z%C5%82-do-gier-i-programowania/

Od kilku dni mam przyjemność pracować i grać na nim, ale jest jedna rzecz, która nie daje mi spokoju.

Na poniższym screenie jest wykres temperatur procesora z około minuty po uruchomieniu systemu. W tym czasie uruchomiłem przeglądarkę, rzuciłem okiem na jedną z kart w tej przeglądarce, coś tam pogrzebałem w jednym folderze. Czy to możliwe aby w ciągu jednej minuty temperatury aż tak skakały?

754afaf42bdede4d9e4766ec82fbec4e.png

 

Komputer wydaje się stabilny, nie miałem żadnych crashy, bluescreenów i tym podobnych.

Czy powinienem na to zareagować? Może to błąd programu?

Edytowane przez Greg1
Link to post
Share on other sites

coś mi nie gra na tych wykresach weź w końcu zainstaluj porządny program taki jak hwmonitor a nie jakieś cosie w ruskich stron

nagłe skoki o 7-9 stopni przy akcji takiej jak maksymalizowanie firefoxa nie są normalne  

z tego wątku wnioskuje że masz i7 6700k który ma 8 wątków a u cb widzę że masz 6 więc coś tu nie gra 

ponadto nie widać 4 rdzenia i temp 15C jest nie możliwa bez chłodzenia o ile wgl (w pokoju usiałbyś mieć 14C)

i jest zbyt duża różnica między wątkam 35C vs 15C 

http://forum.benchmark.pl/topic/227203-komputer-6500-zł-do-gier-i-programowania/ 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy normalne, nie znam się. Temat powstał bo zauważyłem gwałtowne skoki przy prostych czynnościach takich jak odświeżanie karty. W sekundę były one niwelowane przez chłodzenie, ale zastanawiam się czy tego typu wahania temperatury nie będą na dłuższą metę szkodliwe dla procesora?

Link to post
Share on other sites

a czy w tym hwmonitor zauważyłeś jakieś duże skoki np o 5-7-8C 

według hwmonitor wszystkie rdzenie mają równą temperaturę a tak właśnie powinno być te dwa pozostałe mają według mnie wątpliwą skuteczność a już na pewno legendarny speedfan który do niczego się nie nadaję 

ps.Skoki o 1-2C są normalne i jest no można powiedzieć na granicy błędu pomiarowego ale skok nagły skok o 5 czy więcej stopni na pewno nie jest normalny 

upewnij się jeszcze że masz odpowiednio założone chłodzenie i odpowiednią ilośc pasty 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...