Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Poszukuję mikrofonu w granicach 100zł, moze trochę więcej. Myślałem nad go miciem, ale wykracza trochę poza ilość pieniędzy, które chcę wydać, więc może znajdą jakąś propozycję tańszą od samsona, a nie różniącą się bardzo pod względem jakości.

Posiadam Hyperxy cloudy v1, z których mikrofon popsuł mi się w dość niewyjaśnionych okolicznościach, moze się zakurzył poprzez lezenie w szufladzie, byc moze da się go jeszcze naprawić, ale będąc szczerym i tak dużo bardziej wole osobne urządzenie, niż takie, które trzeba przypinać do słuchawek.

Dodatkową kwestią jest to, czy jeśli mam zintegrowaną kartę dźwiękowa opłaca mi się w ogóle kupować jakiś lepszy mikrofon?

 

 

Link to post
Share on other sites

Oglądając sobie filmy u ziemniaka natknąłem się też na opinie, iż lepiej dozbierać sobie na mikrofon usb niż zalman/trust starzz, przez co można ominąć tą intergrowaną kartę dżwiękową i powodowaną przez nią defekty ;p

Edytowane przez Quelto
Link to post
Share on other sites

Oglądając sobie filmy u ziemniaka natknąłem się też na opinie, iż lepiej dozbierać sobie na mikrofon usb niż zalman/trust starzz, przez co można ominąć tą intergrowaną kartę dżwiękową i powodowaną przez nią defekty ;p

Sekcja usb w płycie głównej też potrafi siać zakłócenia na Microfon usb tak ze różnie z tym wszystkim jest
Link to post
Share on other sites

Oglądając sobie filmy u ziemniaka natknąłem się też na opinie, iż lepiej dozbierać sobie na mikrofon usb niż zalman/trust starzz, przez co można ominąć tą intergrowaną kartę dżwiękową i powodowaną przez nią defekty ;p

Także oglądałem kilka odcinków ziemniaka, ot bardzo pozytywny człowiek. W aspekcie audio jednak bym unikał jego wypowiedzi. Kupowanie mikrofonu usb do 100zł to jest ucieczka w ślepą uliczkę (najczęściej), ponieważ niekoniecznie będzie on lepszy niż taki zalman, a nie jesteś w stanie już wpłynąć na jego dźwięk.

To co napisałem w 1 poście to jest najrozsądniejsza opcja. CHYBA, że znajdziesz mikrofon logitecha USB. Chyba anwet tak się nazywał. Logitech usb microphone. 

Link to post
Share on other sites

Sugerujesz, ze taki go mic nie jest lepszy od zalmana? W zalmanie odczuwalne są irytujące szumy do tego dżwiek jest na pewno mniej przejrzysty niż w go micu. Odszumić można każdy mikrofon w postprodukcji, lecz rozmawiamy tutaj o dzwieku na żywo tak? Do tego jeśli kupujemy mikrofon usb to omijamy właśnie fakt, iż posiadamy integre, więc jest to chyba teoretycznie lepsze rozwiązanie niż kupowanie jacka? Do tego zalman wydaję się strasznie nieergonomiczny w użytkowaniu.

Link to post
Share on other sites

Bleck już coś napisał na ten temat.

Tak, mówimy o dźwięku na żywo.

Nie zakładaj z góry, że będzie mikrofon działać tragicznie. U mnie na integrze działa tak samo jak w dźwiękówkach po 200 zł.

Może być słabo, ale nie musi. Druga sprawa - dźwięk i tak będzie lepszy niż np. z mikrofonu w słuchawkach creative czy steelseries, które korzystają z USB. Dobra konfiguracja i odpowiednie ustawienie mikrofonu też robią swoje.

Ja już napisałem co myślę - karta dźwiękowa + mikrofon. Najlepiej na tym wyjdziesz. Pamiętaj, że dźwiękowej nie zmieniasz co komputer tylko ją przekładasz do nowej skrzyni ;) A z mikrofonów na usb do 100 zł tylko jeden mi przypasował i był nim logitech usb mic, który rzeczywiście był LEPSZY od zalmana.

Druga sprawa, naprawa mikrofonu na jacka jest dużo łatwiejsza. Mój zalman zanim wylądował w śmieciach był przegryziony z 10 razy przez koty, był połamany, zalany, a i tak posłużył mi 4 lata. 

Pamiętaj - dźwięk z niego i tak będzie lepszy niż ma 90% ludzi w gameszrotowych słuchawkach.

Karta dźwiękowa to inwestycja nie tylko do mikrofonu, ale także do słuchawek/głośników.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...