Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

jak w temacie szukam szybkiego pendriva w cenie do 200 zł.

 

Potrzebuję, by oprócz szybkiego zapisu sekwencyjnego radził sobie dobrze z małymi plikami (mam na myśli takie w przedziale 05-1,5 MB).

 

Nie potrzebuję szyfrowania danych (chyba, że nie będzie wpływać na cenę to oczywiście może być).

 

Mój obecny faworyt to Patriot Supersonic 128GB - dobrze wykonany (metalowa obudowa), szybki - odczyt do 380MB/s zapis do 70 MB/s (realnie widzę, że w testach nawet do 150-200 MB/s dochodzi) w cenie 190 zł.

 

Polecacie może coś lepszego w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, ale ten Samsung jest sporo wolniejszy od Patriota, a tylko 20 zł. tańszy.


@benutzer - zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, tylko, czy ono jest bezproblemowe, tzn. czy bez względu czy podepnę taką przejściówkę do laptopa, stacjonarnego, generalnie do różnych komputerów (z różnymi systemami od 7 do 10, z USB 2.0 i 3.0) to czy będzie działać bez zarzutu? Nie będzie problemów z niewystarczającym zasilaniem, prawidłowym rozpoznaniem nośnika, itp.?

 

To ma być sprzęt dla żony, a ona nie interesuje się komputerami - chce cos podłączyć i to coś ma działać - nie interesują jej zabawy ze sprzętem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za sugestię, ale ja nie chcę HDD, bo nie potrzebuję aż 1TB na dane (i to się nie zmieni przez parę lat), chcę za to coś szybkiego, a nie zapewni tego żaden HDD (zewnętrzny napęd o szybkości odczytu/zapisu na poziomie 380 MB/s/150-200 MB/s to tylko SSD, co oznacza sporo wyższą cenę).

Poza tym ma być małe jak pendrive, bo ma być do wrzucenia do torebki razem z kluczami.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Jak dla żony to mój pomysł raczej się nie nadaje. Trzeba na takie coś trochę uważać. Jeśli chodzi o prąd, to nie masz się czym martwić. Sam mam dysk SSD w kieszeni USB. Działa bez problemów. Możesz jeszcze poszukać na allegro markowej kieszeni (tylko nie jakieś nateki lub inne blaszki aluminiowe) i dokupić porządny dysk SSD. Rzadko, ale się trafiają. Sam mam kupioną kieszeń Seagate 3,5 i Verbatim 2,5. Może najprościej założyć jakieś konto w chmurze? Pendrive może się popsuć. Nie rezygnowałbym też z szyfrowania.  Zaszyfrowanie dysku bitlockerem i obsługa tego, to żadna filozofia.  Jest to solidne zabezpieczenie w razie zgubienia.

Link to post
Share on other sites

@anhus - nie miałem w ręku tego Patriota, ale biorąc pod uwagę cenę, wykonanie i prędkości to bardzo dobry wybór - sam poważnie go rozważam (wstrzymywałem się do piątku licząc na promocje, ale nic ciekawego nie było przecenione z pendrivów - mam na myśli szybkie 128GB). Znalazłem w sieci testy, z których wynika, że odczyt zgodny z deklarowanym przez producenta (350-380 MB/s), a zapis dużo wyższy - dochodzi do 150-200 MB/s (mówimy oczywiście o zapisie sekwencyjnym dużych plików).

 

Ciężko dostać coś innego w tej cenie tak szybkiego i dobrze wykonanego o pojemności 128GB.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...