Skocz do zawartości

Niska wydajnosc karty gtx 1060 xtreme gaming


Recommended Posts

Witam. wczoraj zakupiłem karte GeForce GTX 1060 Xtreme gaming, wraz z karta kupiłem dysk ssd i postanowiłem sformatować komputer tak zęby wgrać system na dysk SSD. dzisiaj po zainstalowaniu sterowników sprawdziłem wydajność w następujących grach: Battlefield 1 Ultra 20-25 fps Crysis 3 bardzo wysokie 15-25 fps Need for speed 25-35 fps. Po zmianie ustawień graficznych na niskie fpsy zwiększały się w każdej grze o 10 fps. Sprawdziłem także 3dmarka http://www.3dmark.com/3dm06/17931235 .

 

Specyfikacja PC: Intel Core i5-4460 /3.2GHz

Plyta główna: MSI B85-G43 Gaming

Ram: Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Dysk HDD: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Buda: Zalman Z3 Plus

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6GB GDDR5

Dysk SSD: Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

 

Czy specyfikacja mojego komputera jest za słabą na takie gry? czy może jest inny czynnik powodujący taka mała wydajność... Proszę o pomoc :(

Link to post
Share on other sites

Zegar w trybie Boost powinien mieć prawie 2.0GHz. U Ciebie jest dużo niżej. Nie wiem, czy źle odczytał 3dmark, czy coś u Ciebie nie tak. Zainstaluj jakiś GPU-Z, puść coś w okienku (jakiś test, może być Unigine Heaven 4.0) i zobacz jakie masz taktowania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmiana sterowników naprawiła problem. Podczas gry w BF1 w MSI After burner miałem taktowania GPU Clock : okolo 1600 MHz Memory Clock : 4000 MHz. Sprawdzałem w Need for speed ( tutaj czasami byly przycięcia, ale myślę ze z czasem to się ogarnie :) ) i w Battlefield 1 Praktycznie stale 45-60 fps, Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Link to post
Share on other sites
Nie bardzo, ponieważ autor miał sterowniki z sierpnia ze strony gigabyte i w tym był problem. Pozatym problem pamięci dotyczy pascali.

No a 1060 do jakiej rodziny należy???

 

Może mu się sterownik zaktualizowal a nie zwrócił uwagi. Miałem identyczny objaw na 375.86. Teraz zainstalowałem 375.95 i jest jeszcze lepiej niż na wcześniejszych. W BF 1 w Full HD na ultra przy tej konfiguracji powinieneś mieć stałe 60FPS (bez synchronizacji od 75 do 110 na mapce pustynia synajska czy jakoś tak). Wiem bo mam tylko 8GB RAM więcej nie wnikajac w dyski.

Link to post
Share on other sites

 

 

Może mu się sterownik zaktualizowal a nie zwrócił uwagi.
 Bo nie zwróciłem uwagi, ponieważ po zamontowaniu karty graficznej i odpaleniu PC'ta zainstalowalem najnowsze sterowniki :/.

A co do tego mojego problemu z aktualizacją systemu, to rozwiązałem problem, po prostu musiałem zostawić włączony komputer na noc i on te swoje " reverting updates " zrobił.. 


Teraz się zastanawiam czy za miesiąc nie kupić nowego procesora, bo coś mi przy tej wydajności dalej brakuje. Niby utrzymuje stałe 60 fps, ale jak wyjdę na większa przestrzeń to potrafi czasami spaść do 40-50 fps.. Co myślicie?  aktualny procesor to: Intel Core i5-4460 Sprawdzałem na grach Need for speed i Crysis 3.

Link to post
Share on other sites

Panowie, problem leży po stronie sterowników NV na 100%, było o tym głośno że nowe sterowniki obniżają takty rdzenia, spróbuj zainstalować 2-3 sterowniki do tyłu i będzie ok, ostatnio było kilka aktualizacji więc może te najnowsze będą już ok, jak nie to tak jak wcześniej pisałem zainstaluj trochę starsze, np te z premiery BF1 i powinno hulać :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...