Skocz do zawartości

Regulacja napiecia w GTX 570


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam GTX 570 i chciałbym skorzystać z możliwości podniesienia napięcia w MSI Afterurner. Pomimo zaznaczenia tej opcji w ustawieniach programu suwak regulacji napięcia nie jest aktywny. Ten program się nie nadaje do tej karty ? Jeżeli tak to polećcie inny z tą funkcją. Korzystał ktoś z OC guru Gigabyte ?

Link to post
Share on other sites

polecam nvidiainspector ;)

a po drugie to znajomy ma gtx 570 od gigusia i mialem ten sam problem w msi after sproboj w programie od giga hud gamer czy cos takiego zobacz moze tam tez jest zwiekszanie napiecia ale ci polecam tego nvidiainspektor jest jak gpu z tylko ze mozna krecic wszystko on wykrecil na swoim gtx 570 920mhz core ale wiem ze ja dal bym rade 940... na max V ale nie polecam robic tego na jakis tanich plytkach i slabych zasilaczach

Link to post
Share on other sites

W Afterburnerze 2.0.0 nie dasz rady, dopiero najnowsza beta 2.1.1 beta6 (chyba, czy jakoś tak) obsługuje kontroler napięcia w GTX 570/580, a tak na marginesie 570-tka przy 1.1V (jak najbardziej bezpieczna wartość nawet przy referencyjnym coolerze) idzie jak marzenie ;)

 

PS: Nie we wszystkich GTX 570 możliwa jest programowa kontrola napięcia. Nie posiada jej przykładowo niereferencyjna wersja Palita (ta z 2-ma wentylatorkami).

 

adriankiller: wyjaśnij co ma płyta główna do oc karty graficznej...

Link to post
Share on other sites

no np moja ma zabepieczenie cpu gpu zasilacz tez ma zabezpieczenie gpu.... jak cos nie tak to odcina zasilanie zeby nic sie nie spalilo ale ja na swoim gtx 480 na max V jechalem bez zmieniania chlodzenia teraz zamontowalem arctica to jest lepiej i chlodniej ale tylko 10 mhz wiecej ;) 900-1800-2050

Link to post
Share on other sites

Znalazłem link do tej wersji Afterburnera (może też się komuś przyda):

 

http://downloads.guru3d.com/Afterburner-2.1.0-Beta-6-download-2604.html

 

Ja wrócę do domu to podziałam.

 

gtxxor masz jakieś linki lub informacje jakich wartości na zegarach można się spodziewać przy 1.1V ?

 

Edit :

Info z forum guru3d:

 

...the only GTX570 where the voltage can go up to 1.21V on the stock bios is with the ASUS series. Palit GeForce GTX 570 Sonic Platinum up to 1.16V.All the others are limited to 1.113V. If you want it to go up to the max of 1.21V you need to mod your bios. But that is for the advanced user . (google is your friend)
Link to post
Share on other sites

no np moja ma zabepieczenie cpu gpu zasilacz tez ma zabezpieczenie gpu.... jak cos nie tak to odcina zasilanie zeby nic sie nie spalilo ale ja na swoim gtx 480 na max V jechalem bez zmieniania chlodzenia teraz zamontowalem arctica to jest lepiej i chlodniej ale tylko 10 mhz wiecej :P 900-1800-2050

to procesor ma zabezpieczenie. lepiej popraw wiek w profilu bo nikt nie uwierzy, ze masz 25 lat... z taka pisownia gora 13.

 

"bo moj kolega ma taki sam a ja tez i bedzie ok wiec krec tylko powoli to bedzie dobrze" - tak wygladaja twoje wypowiedzi.

 

co do oc karty - poszukaj w google jak sprawa wyglada. sa poradniki do oc, sa gotowce mowiace ile mniej wiecej karta pojdzie na takim badz innym napieciu. sciagnij furmark do sprawdzania stabilnosci i krec powoli. najpierw krec pamiec do momentu az zacznie sypac bledami, obniz do stabilnej wartosc - znasz mozliowsci swojej pamieci. potem to samo z gpu. i prosze, masz podkrecona karte do granic swoich mozliowsci. jesli bedzie za malo to podbijasz troszke napiecie... itd. itd.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem za wiele czasu ( remont mieszkania), więc żeby się nie tracić czasu na szybko zwiększyłem napięcie do max 1.1V. Zegary stanęły na 875 dla rdzenia i 1025 dla pamięci. 3dmark Vantage przechodzi bezproblemowo - ponad 29K punktów. Ale zmartwił mnie troche heaven benchamark - pod koniec testu komputer się zresetował. Chyba jednak nie są to wartości stabilne ;) A nie testowałem jeszcze furmarkiem..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...