Skocz do zawartości

Zasilacz do 200 zł


Recommended Posts

Witam. Z racji, że planuję trochę ulepszyć komputer, pomyślałem że warto wymienić mojego 11 letniego złomka.Budżet, który mam to 200 zł nie więcej, miło byłoby gdyby było mniej do zapłacenia. Oto mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon II X2 250 (być może kiedyś w odległej przyszłości jakiś intel i5 2400

Płyta główna: Gigabyte Ga-M720-US3

RAM: 4x2 GB DDR2 800 MHz

Karta graficzna: Obecnie Nvidia Geforce Gt 630, niedługo Radeon HD 7850 dlatego chcę kupić nowy zasilacz

Dyski twarde: 2x HDD + 1x SSd

Obecny zasilacz: 11 letni Ibox 400 w

Wymagania: Wytrzymały (o ile to możliwe w tej cenie), chcę żeby uciągnął mój zestaw po wymianie karty graficznej na Radeona Hd 7850, nie musi być modularny, powinien mieć przynajmniej 3 kable zasilające SATA.

Moje przykłady: 

Seasonic s12ii 350w 

Corsair VS 450w

Antec VP 500w

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje, ale z jakimś uzasadnieniem.

Link to post
Share on other sites

Z w/w S12II, do 200zł masz jeszcze http://www.pcprojekt.pl/zasilacze/986-xfx-450w-core-ts-120mm-80-bronze.html?search_query=xfx+450&results=1

Akurat ten Seasonic zdrożał, takze zainteresowałbym się XFX'em. Z dopłatą 30zł masz już CX450M na topologii DC-DC z cichszym wentylatorem i częściowo modularnym okablowaniem.

Link to post
Share on other sites

Nie warto, kiepskie czapki, krótka gwarancja, jakość zasilaczy od SPC (Sama) pozostawia wiele do życzenia.

 

Masz podane którymi się zainteresować, a słuchasz jakiegoś randoma z kilkudziesięcioma postami ?

Ok, przekonałeś mnie w tym momencie do XFX Core 450w. Dziękuję bardzo za pomoc.

Link to post
Share on other sites

@@3ndurek, ilość postów nie oznacza rozeznania, patrz ile ja mam nabitych :P ( są osoby z małą ilością postów specjalizujące się w wąskich zagadnieniach, co na serio mądrze doradzą ) 

no @@superluki do niech nie należy, ale to nie znaczy, aby skreślać wszystkich 

Co do zasilacza to rzeczywiście z dobrych jakościowo do 200zł to tylko Seasonic s12ii 350w  lub xfx 450W 

cudów tu nie ma, reszta wszystko jest na chińskich kondensatorach   
co do 

 

Corsair VS 450w Antec VP 500w

 to bym już prędzej wziął modecom mc500 g90 też beznadziejne chińskie kondensatory i słabe wykonanie jak ta 2-ka, ale przynajmniej ma DC-DC 

Choć osobiście bym żadnego z nich nie kupił, bo każdy z nich po miesiącu mógłby odmówić współpracy i szedł właśnie w  Seasonic s12ii 350w  lub xfx 450W  

Link to post
Share on other sites

 

 

@3ndurek, ilość postów nie oznacza rozeznania, patrz ile ja mam nabitych  ( są osoby z małą ilością postów specjalizujące się w wąskich zagadnieniach, co na serio mądrze doradzą ) 
 

Czyli się z nim solidaryzujesz ? też piszesz dla jaj ?- no chyba nie bo przynajmniej większość Twoich wpisów to posty niosące mniejszą lub większą wartość merytoryczną. Co do mądrze piszących to są jednostki, które jeszcze trzeba umieć odróżnić od "pseudo znawców". Na forum można spotkać osoby, które mają nabite grube tysiące postów i też można się w wielu kwestiach do nich przyczepić (swoją drogą jak długo się tutaj uchowały to już inna sprawa) Jeśli ktoś ma nikłą wiedzę w danej kwestii nie powinien się wypowiadać, niech idzie tam gdzie czuje się na tyle pewnie by prowadzić wartościową dyskusje i nieść skuteczną pomoc. Zdajesz sobie sprawę jakie farmazony ludzie wypisują w podzespołach komputerowych ? co komu polecają, często w ciemno ? a później wychodzą dziwne sytuacje, ludzie wracają na forum z żalem, że miało być tak pięknie, a jest koszmar bo sprzęt nie jest kompatybilny czy nie mieści się do obudowy, etc.

 

 

@superluki do niech nie należy, ale to nie znaczy, aby skreślać wszystkich 
 

Więc na co ta cała dyskusja ?. - przy tak nikłej ilości postów to chwila by zbadać, że dana osoba nie ma za wiele do powiedzenia w temacie.

 

Nie odbierz tego za złą monetę, to jest niestety obecny stan rzeczy i ciężkie przypadki pojawiają się na forum wraz z nowymi kontami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...