Skocz do zawartości

Lenovo G50-45 wszystko się zacina


Recommended Posts

Witam. Co zrobić, żeby laptop się tak nie zacinał? Instalowałem już różne sterowniki od karty graficznej i gry zacinają się tak, że nic się nie da robić. Zainstalowałem teraz Windowsa 10 bez tych wszystkich laptopowych śmieci (1000 niepotrzebnych programów) i działa trochę lepiej, ale i tak bardzo się zacina.
Laptop Lenovo G50-45
AMD A8-6410 Radeon R5
4GB RAM
Dysk SSD Iridium Pro 240GB
Wiem, że nie jest to jakiś dobry laptop, ale na innym, gorszym, kilkuletnim ze zwykłym dyskiem HDD i większą rozdzielczością, wszystko działa dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie o jakich grach mówisz, specyfika laptopa nie jest jakaś super wiec bardziej wymagające gry laptop będzie miał zdecydowanie problem.

 

Warto też sprawdzić czy wszystkie sterowniki są poprawnie zainstalowane bez tego komputer też nie będzie działał poprawnie możesz sprawdzić np Driver easy lub slim driver. - programy które automatycznie sprawdzają sterowniki.

Link to post
Share on other sites

Chciałem pograć na tym w Neverwinter (na innym laptopie z jakimś słabszym amd A6 gra działa dużo lepiej i w większej rozdzielczości. Nawet sprawdzałem czy coś takiego jak Metin2 będzie działać i też się zacinało (to nie od Internetu). Zainstalowałem Windows 8.1 i działa dużo lepiej niż wcześniej.

 

Widziałem też film jak ktoś gra na takim samym laptopie w GTA 5, więc chyba nie jest taki zły. Już kilka dni instaluję różne sterowniki itp. Musi się jakoś dać zrobić, żeby dobrze działał.

Edytowane przez ppp1992
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem jakieś, co były do win 8, ale i tak słabo wszystko działało, więc wróciłem do Windowsa 8.1. Wiem, że karta jest bardzo słaba, ale jak nawet taki laptop z 6520g działał dobrze, a sprawdzałem, że ta z A8 6410 R5 jest dużo lepsza, więc nie myślałem, że będzie się tak zacinać. Laptop był tani i miał być do Internetu itp., ale chciałem czasami włączyć Neverwinter.

Link to post
Share on other sites

Twój procesor ma w Cinebench 15 165 punktów, karta graficzna to też jedna z wolniejszych na rynku. Pewnie kupowałeś laptopa pod gry, ale niestety ta konstrukcja jest po prostu za słaba. Powiem to jeszcze raz i pewnie znowu dostanę bana. Nie warto kupować laptopów do 2-3 tysięcy. Szkoda kasy. Poleasingowy laptop klasy bizensowej i i5 Ivy Bridge ma ponad 250 punktów i kosztuje 1000 zł. Twój laptop ma wydajność 6-cio letniego z i5 pierwszej generacji za 600 zł.  Producent wypuścił najtańszy model i pewnie zapomniał o optymalizacji i aktualizacji driverów.

Laptop do gier kosztuje 3500-4000 zł. Jak się kupuje tańszy to niestety ale z gier się rezygnuje. Nic z tym nie zrobisz. Za 2000 lepiej kupić dobrego laptopa np  hp 6550n, dell e6510, T500 i konsolę do gier. Niestety ale Polaka nie stań na tanie rzeczy bo 2 razy traci.
 

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

To miał być tani laptop do Internetu (nowy był za 1500zł). Do gier chcę złożyć dobry komputer stacjonarny. Widziałem, że ludzie grają na takim laptopie w GTA 5, więc myślałem, że będę mógł sobie pograć w Neverwinter do czasu aż wybiorę części i kupię normalny komputer. Lenovo Gamer, a żadna gra nie działa.

Link to post
Share on other sites

On ma kilka dni i był kupiony przez Internet. Można go oddać jak był używany? (jest 14 dni na oddanie), ale przez kilka dni nie będę miał komputera (swój stary sprzedałem, żeby kupić coś lepszego, a tego laptopa kupiłem, żebym miał zanim złoże stacjonarny).

Da się kupić laptopa do 2000zł, żeby działało Neverwinter? 

Po złożeniu komputera, myślałem, żeby dać tego laptopa siostrze (ona ma już takiego starego śmiecia, że nic tam nie działa). Nie gra w gry, więc nie potrzebuje jakiegoś dobrego komputera, ale nie wiem czy będzie się jej podobał.

Link to post
Share on other sites

ale i tak pewnie nic dobrego nie kupię za 1500zł, a chciałbym kupić normalny komputer do grania. Na laptopie chciałbym, żeby tylko ta 1 gra działała i szkoda trochę dawać 1000zł więcej

Siostrze się podoba ten laptop, więc go nie oddaję :)

Edytowane przez ppp1992
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...