Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w wyborze laptopa z obracanym ekranem 360 i rysikiem. Zajmuję się architekturą/grafiką itp, główne środowisko programowe w jakim siedzę to projektowanie 2D w Autocadzie, modelowanie 3D ostatnio zazwyczaj w Sketchupie oraz obróbka graficzna w Photoshopie.

 

Mam ogarniętą stacjonarkę i na niej przesiaduję w głównej mierze, tam przebiega cały proces projektowania, modelowania, renderowania, obróbki itp. Zdarza się jednak, że trzeba popracować mobilnie w podróży, po za domem w hotelu, czy na budowie. Nie jest to oczywiście praca na tak wydajnym poziomie jak na stacjonarce. Obecnie mam do tego ultrabooka hp envy (procesor i5-3317, 6gb ram, grafa intel hd 4000) - jak najbardziej jest to sprzęt wystarczający do sporadycznej mobilnej pracy po za domem czy obejrzenia filmu.

 

Jedyne czego brakuje mi w tym ultrabooku to obracalny ekran 360 i rysik. Obracany ekran 360 pozwala na przeglądanie rzeczy jak na tablecie, jest to duże udogodnienie, szczególnie jak czasem ma się jakąś kordynację na budowie i zamiast wydruków można chodzić z "tabletem" i pracować na PDFach, rysik z kolei zastępuje długopis i pozwala na bezpośrednie "ręczne" wprowadzanie uwag. 

 

Nie chcę wyłożyć fortuny na ten sprzęt. Od Apple nie biorę niczego pod uwagę, polecany jest Microsoft Surface 4 ale kosztuje spore pieniądze... Czy jesteście w stanie polecić mi coś minimum na poziomie mojego obecnego ultraboka o którym wyżej pisałem tylko z obracanym ekranem 360 i rysikiem? 

 

Będę wdzięczny za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Najchętniej nie wydał bym więcej jak 2500zł, ale jestem świadom, że może to być za mało, biorę pod uwagę również sprzęt używany. Tak jak pisałem wcześniej laptop na którym obecnie pracuję w czasie podróży posiada i5-3317, 6gb ram, grafikę zintegrowaną intel hd 4000 i całkowicie mi to wystarczy do sporadycznej pracy, tak więc wymagań wydaje mi się, że nie mam dużych, kwestia tego aby do tej specyfikacji dodać obracany ekran i rysik a był bym w niebie :) Jest szansa aby zmieścić się w tym budżecie ? Jeżeli nie to ile musiał bym wygospodarować PLN i na co konkretnie? 

Edytowane przez dank3n
Link to post
Share on other sites

hej,

 

w tej cenie możesz zobaczyć Dell Inspiron 5368

http://www.x-kom.pl/p/323438-notebook-laptop-133-dell-inspiron-5368-i3-6100u-8gb-500-win10-fhd-dotyk.html

13 calowy ultrabook z procesorem 6 generacji do tego 8 gb ram oraz system w cenie. Laptop jest nieźle wykonany, matryca FULL HD dotykowa IPS, dobra kultura pracy szczególnie głośność pracy.

 

Jeśli chodzi o większe

Lenovo Yoga 500-15

http://www.x-kom.pl/p/330717-notebook-laptop-156-lenovo-yoga-500-15-i5-6200u-8gb-240-win10-gt940m-fhd.html

Matryca FULL HD błyszcząca IPS, 15 cali, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa, grafika dedykowana całkiem niezła jak na urządzenie tego typu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...