Skocz do zawartości

Kupno pierwszego iPhone i parę pytań


Recommended Posts

Noszę się z zamiarem kupna pierwszego iPhone...

 

W moim życiu zawsze miałem Nokie

- Nokia 5530 (chyba z 8 lat)

- Nokia Lumia 820 (tylko dwa lata bo ktoś ją...)

- Nokia Lumia 830 (którą mam od 2 lat ale już powoli szwankuje)

 

Dla mnie Windows Phone jest prostu i przyjazny. Nie potrzebowałem nigdy wielu możliwości itp.

Telefon do dzwonienia, SMS, MMS, przeglądanie stron WWW - duża ilość, dobry aparat by zrobić foto za miastem i czasem z nudów zagram w grę. Ogólnie zawsze zależało mi na telefonie, który będzie stabilnie działać. Niestety ostatnim czasem Lumia daje w kość nie tylko mi. Kumpel w Lumi 930 ma podobne problemy.

 

Reasumując:

Wybór pada na iPhone 6s lub 7.

 

 

1. Czy podłączając ww. telefon do komputera (z systemem Windows) dostanę dostęp do folderów typu. zdjęcia/ muzyka? Czy tylko takie czynności będę mógł wykonać u siebie na komputerze uprzednio instalując itunes?

 

2. W iPhone 6s ładuje się telefon za pomocą zwykłej ładowarki USB.  Natomiast iPhone 7 ma złącze Lightning - ładowarka musi być dedykowana od Apple?

 

3. Czy w razie problemów z iOS będę mógł w prostu sposób zrobić recovery? W Windows Phone wchodzę w ustawienia robię przywróć do pierwotnych ustawień i wsio.

 

4. Sklep Appla posiada jakieś Polskie aplikacje?

 

6. Czy gwarancja rozpoczyna się od zarejestrowanie produktu na stronie Apple?

 

 

Chyba na razie tyle pytań :)

Edytowane przez logitech21
Link to post
Share on other sites

1. Jest dostęp do zdjeć, muzyka tylko przez iTunes,

2. Kabel musi być ori z certyfikatem natomiast sama ładowarka obojętnie,

3. Tak, wpisujesz kod pin i wszystko wraca do stanu początkowego,

4. Zainstaluj sobie iTunes i sprawdź w sklepie co mają

5. Okres gwarancji rozpoczyna się od dnia aktywacji przez iTunes, jeśli kupujesz w sklepie to na gwarancję tam oddajesz i masz 24 miesiące

Edytowane przez happysc
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo happysc za rozwiązanie moich wątpliwości. 

Mam jeszcze pytanie do Ciebie/ do Was

 

Co prawda celowałem w iPhone 7 32 GB ale za ok 250/ 300 zł więcej można mieć teoretycznie 128 GB. Czy tylko mi się wydaje, że cena jest inna niż faktycznie powinna być? Czy jednak cena 128 GB jest w miarę ok tylko jestem zbyt podejrzliwy?

 

128 GB

http://allegro.pl/apple-iphone-7-128gb-silver-srebrny-24h-i6591885694.html

 

http://allegro.pl/sklep-apple-iphone-7-128gb-silver-krakow-i6600949366.html

 

a tutaj dla porównania 32 GB

http://allegro.pl/apple-iphone-7-32gb-silver-12m-poznan-dluga-14-i6594888484.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...