Skocz do zawartości

Platformy VOD w Polsce - filmy i seriale, które warto zobaczyć


Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?



Recommended Posts

Sam przyznajesz że to 5-10 procent więc po co na siłę pakować to do każdego filmu?

Ostatnio oglądałem na Netflix film o czarnej i Żydzie jak to się poznali i planowali ślub. No spoko. I co było mimochodem wrzucone? Żyd miał siostrę lesbijkę. A jakże. Aż byłem zdziwiony, że czarna muzułmanka nie miała brata geja.
Inny film na tej samej platformie.
Grupa dzieciaków w szkole, oczywiście obowiązkowo każdy w innym kolorze a wśród nich osoba niebinarna. Całkiem przypadkowo najlepszy uczeń, uczennica, uczennicho, niech sobie każdy wybierze co chce, w klasie a nawet w szkole.

Pokaż mi film z ostatnich pięciu lat na tych platformach gdzie zła postać jest czarnym lub gejem.

Link to post
Share on other sites

To prawda, że trochę na siłę lansuje się poprawność polityczną w filmach, ale tu chodzi o to z jaką nienawiścią i agresją koledzy dyskutowali o scenach z filmu.
Dla mnie film, to film - fikcja, a nie świat realny. Czy będzie jeden gej, czy wszyscy i w dodatku w innym kolorze skóry jest mi obojętne, jeśli tylko fajnie się ogląda.
Ja nie robiłbym afery z tego powodu, że zobaczyłem geja na ekranie.

Link to post
Share on other sites

Dyskutowali tak na ile poziom im pozwalał. Nazywali rzeczy po imieniu i mówili czego sobie nie życzą. Brutalne acz prawdziwe.
A czy to takie właściwe wyzywać od głupków kogoś kto ma inne zdanie?

Kiedyś nie do pomyślenia było że w filmie pokazują pocałunek. Pojawił się i był szok. Później tak samo było z dekoltami, strojami kąpielowymi, bielizną czy w końcu nagością. Kiedyś nie do pomyślenia a dziś standard.
Tak to się właśnie dzieje, najpierw po trochu i w końcu nikt nie zauważy, że to stało się normą. Oglądając filmy na tych platformach mam wrażenie, że to nie jest 5-10 procent społeczeństwa społeczeństwa a co najmniej 80%.
Jak już chcą na siłę pchać takie postacie to niech to chociaż jest obiektywne i zrównoważone. Dlaczego czarny nie może tym złym a gej ćpunem? Czy postać złego i ćpuna to postacie zarezerwowane tylko dla heteroseksualnych białych?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze przed obejrzeniem tego odcinka dało się w sieci zauważyć wielkie poruszenie, że niby mocny i daje do myślenia ale także był głosy że nie każdemu się spodoba wizja jaką obrali twórcy. Wczoraj dość późno zabrałem się za oglądanie i spodziewałem się wszystkiego ale to co twórcy zaserwowali no nie powiem było dość odważne z ich strony %-) Natomiast nie będę hejtował odcinka wręcz przeciwnie, pomimo iż za sprawą netflixa mam już po uszy związków homoseksualnych w serialach tak tutaj podobało mi się jak twórcy od początku do końca budowali relację między dwójką głównych bohaterów tego odcinka. Od początkowej niechęci i nieufności po lepsze i gorsze momenty a skończywszy na tym, że jeden dla drugiego jest w stanie zrobić wszystko. Nikt nie powiedział, że będzie to adaptacja 1:1 i w każdym serialu przydaje się taki odcinek oderwany od rzeczywistości który przełamie schemat.

Takiego budowania relacji natomiast brakuje mi przy dwójce głównych protagonistów, tak jakby Ellie i Joel nie weszli jeszcze na tę właściwą podróż. W grze z racji tego iż spędzaliśmy z nimi dużo czasu czuć było te powoli zacieśniającą się relację. Tutaj póki co serial skupiony jest na postaciach pobocznych, budowaniu świata. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach się to poprawi bo już dużo do końca pierwszego sezonu nie zostało...

Link to post
Share on other sites

Mnie to zawsze ciekawiło i zachodziłem w głowę jak to możliwe, że niektóre seriale czy filmy na warezach latają w jakości 4K HDR i z innymi bajerami a w oficjalnej dystrybucji jest ledwo 1080p xD Tak samo będzie i tutaj bo takie seriale jak Yellowstone, Yellowjackets, 1883, 1923 na warezach już od dawna wiszą w jakości 4K a tu odpłatnie dostaniemy zaledwie 1080p xD

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

SkyShowtime niby fajne bo raz cena atrakcyjna a dwa spora biblioteka ale trochę się zawiodłem... Liczyłem, że da się tam na bieżąco oglądać seriale takie jak Yellowstone czy 1923 a tu się okazuje, że ten pierwszy ma zaledwie 3 odcinki 5 sezonu, gdzie aktualnie leci 8 odcinek a ten drugi ma 3 na aktualne 6 odcinków. Więc trochę słabo....

Link to post
Share on other sites

Showtime kupiony Ale nie mają żadnej promocji z darmowym okresem próbnym
Wszystkich filmów z listy nie widzę (np. Sing 2) - może później dojdą.
Tak jak wszędzie - raptem kilka ciekawych filmów i seriali na wyłączność i tyle. Reszta to zapychacze🫤85c221c21482da71263731d44f4ac691.jpg

e//
nie zauważyłem promki

Link to post
Share on other sites

Przeglądam sobie ofertę i hmm z tymi serialami to jest dziwna sprawa... Taki np Tulsa King ze Stallone, finalny 10-ty odcinek wyszedł przeszło miesiąc temu więc spokojnie mogli dać cały kompletny sezon a jest dostępne tylko 3 odcinki. Nie wiem czy oni na start jeszcze wszystkiego nie dodali i będą sukcesywnie dodawać czy tak to będzie wyglądało...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...