Skocz do zawartości

Jaka karta do płyty MSI H81M-P32L


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Trochę się pogubiłem szukając samotnie, więc postanowiłem spytać ekspertów ;-) .

Grafika w kwocie do max 400 złotych.

 

Posiadam płytę główną MSI H81M-P32L do niej mam przygotowane:

 

  • 6GB RAM DDR3 1333
  •  Intel Core i3-4160, 3.6GHz

Nie wiem jaką do tego dodać grafikę, pogubiłem się w kwestiach GDDR5 czy DDR3. Czy mając RAM DDR3 mogę mieć grafikę z GDDR5?

Znalazłem np. karty, gdzie GDDR5 byłą tańsza od takiej z DDR3 - czy one są gorsze?

Sapphire Radeon R7 250 2GB DDR5 za 319zł i Gigabyte Radeon R7 250 2GB DDR3 za 399

 

Bardzo dziękuję za pomoc

 

Link to post
Share on other sites

Z nowych kart do 400 nic ciekawego nie kupisz. Jak juz koniecznie to szukalbym tylko ddr5 i 2gb pamieci. Napisz jeszcze pod jakie gry? Za 400 mozna szukac gtx 750ti 2gb z gwarancja, ale najrozsadniej byloby dozbierac do 1050 bo bedzie 2x wydajniejsza od nowych kart za 400pln. Jak nie wchodzi to w gre rozejzyj sie za r7 360

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-r7-360-2gb-gddr5-128-bit-dp-dvi-hdmi-retail-11243-05-20g-813439/

Karta dosc stara konstrukcyjnie ale najlepsza z nowych do 400pln

Link to post
Share on other sites

399 zł gtx 750Ti

http://allegro.pl/karta-graficzna-gainward-gtx-750-ti-gs-gwarancja-i6600179984.html#thumb/5

jeszcze 10 mcy gwarancji zostało, podejrzewam, że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz 

 

ewentualnie troszkę słabszy gtx750 (bez Ti) za 379zł, ale na 12 miesięcznej gwarancji i nowy (pewnie z demontażu medionów)

http://allegro.pl/geforce-gtx-750-1gb-pci-e-dvi-vga-hdmi-i6068746439.html

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Karta z 2 linka jest nieoplacalna. Ma tylko 1 GB ram.

Poczekaj chwilę, teraz gf 750 powinny teraz z tanieć (podobnie jak rx460).

do low/med wystarczy, to nie jest jakiś demon gdzie sie gra na high/ultra, ja mam w drugim kompie hd7770 z 1gb ramu i nie było gry, której w medium/low (a czasami nawet high/med/low) nie uciągnęła

Link to post
Share on other sites

GTX-em 760 nie warto zawracać sobie głowy. tak jak GTX 770, 780 oraz 780 Ti jest już na wymarciu. Nvidia już nie wspiera tych kart w sterownikach. Dajmy na przykład GTX-a 780, który kiedyś był sporo mocniejszy od np. R9 280X, a teraz jest z nią na równi, a już często radeon jest wydajniejszy.

Szukałbym GTX 750 Ti, a po lekkiej dopłacie można znaleźć GTX 950 z gwarancją, ew. R9 270X. Zasilacz powinien dać radę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...