Skocz do zawartości

GPU do 1300 zł pod i5 6500


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez patricio,

Recommended Posts

Witam,

 

Przyszła pora na zmianę grafiki. Mam spory problem z wyborem, ze względu na mnogość dostępnych produktów. GPU będzie służyło przez minimum 3 lata. Wykorzystywanie do gier, głównie sportowych (NBA2K, FIFA), ale też BF'ów, gier survivalowych. Zastanawiam się nad GTX 1060 od MSI w wersji armor, jako, że zawsze miałem kartę od zielonych i byłem z nich zadowolony. W benchmarkach szczególnie w ciut starszych produkcjach typu GTA V i W3, które również chciałbym ograć widać znaczącą różnice w fpsach w porównaniu z czerwonymi. Jednakże te karty lepiej radzą sobie z kolei w DX12. Tutaj mam kilka pytań:

1. Czy dx12 w najbliższym czasie będzie już standardem?

2. Różnica w wydajności wynika z architektury kart, czy ze sterowników napisanych pod nie, zmierzam tu do możliwości ewentualnego zniwelowania różnic przez zielonych za pomocą napisania nowych, lepszych sterowników w najbliższym czasie?

3. Podczas czarnego piątku, bądź w okresie świątecznym/noworocznym karty mocno tanieją?

 

Ps. Gram na monitorze LG 23MP75 w FHD, zasilacz Antec VP 500w.

 

Proszę o pomoc,

pozdrawiam


Naprawdę nikt się nie wypowie? 

 

Zależy mi na jak najlepszej wydajności, karta może być głośna, nie robi to dla mnie róznicy.

Edytowane przez patricio
Link to post
Share on other sites

Mogę Ci polecić RX 470 od Gigabyte, aczkolwiek w podobnej cenie możesz kupić dużo lepszą kartę :) Zaraz poszperam i dam Ci znać.

Co do pytań. DX12 jest już wykorzystywany w bardziej nowszych grach, typu BF1, lecz czy kiedyś będzie już standardem tego nie wiem, ale wydaje mi się że będzie to zależało od producenta gry. Co do przecen, to ceny pewnie spadną bo będą jakieś przeceny świąteczne itp.  Różnica w wydajności zależy od oby dwóch opcji. Bynajmniej, tak mi się wydaję :)

Edytowane przez Yakub
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. No właśnie ten DX12 strasznie mąci mi w głowie. Teraz zastanawiam się mocno nad RX480 od MSI w wersji Gaming. Zbiera bardzo dużo pochlebnych opinii, z drugiej zaś strony GTX'y wydają się dużo lepszą propozycją "na teraz".


Ps. Bardzo spodobał mi się Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Może mi ktoś coś więcej powiedzieć o tej karcie, czytałem, że pod względem wydajności du*y nie urywa ale kusi gwarancja i cena lekko ponad 1300 zł.

Edytowane przez patricio
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę, to ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP, ma bardzo podobną wydajność od ZOTAC GeForce GTX 1060 mini. W GTAV przy procesorze i7 6700 oby dwie karty nie miały spadku FPSu poniżej 59, (zobacz sam https://www.youtube.com/watch?v=hbjkELITfEs). Natomiast w RX 480 Gaming X przy procesorze i5 4690K w GTAV nie zanotowałem spadku FPS poniżej 54. (

)
Link to post
Share on other sites

 

 

W benchmarkach szczególnie w ciut starszych produkcjach typu GTA V i W3, które również chciałbym ograć widać znaczącą różnice w fpsach w porównaniu z czerwonymi.

 

Tak bardzo bym się tym nie przejmował. Przy karcie pokroju RX 480/GTX 1060 cięcie detali by uzyskać sensowny fps (stabilne 60) będzie nieodzowne,

 

 

 

1. Czy dx12 w najbliższym czasie będzie już standardem?

 

W perspektywie 3 lat raczej na pewno. Z drugiej strony DX 11 nie obawiał bym się tak bardzo szczególnie w odniesieniu do Radeona. W najnowszych grach już widać że radzi sobie dobrze, za sprawą zmian wprowadzonych do GCN 4, z których developerzy zaczęli już korzystać.

 

 

 

2. Różnica w wydajności wynika z architektury kart, czy ze sterowników napisanych pod nie, zmierzam tu do możliwości ewentualnego zniwelowania różnic przez zielonych za pomocą napisania nowych, lepszych sterowników w najbliższym czasie?

 

Różnica wynika głównie z architektury, ale jak zaznaczyłem wyżej GCN 4 dobrze sobie radzi w DX 11. Wszystko zależy od developerów jak zoptymalizują grę. Jedno jest pewne, a mianowicie to że Nvidia porzuca dobrą optymalizację dla starszych generacji skupiając się gównie na obecnej na rynku. AMD nie musi się tym przejmować gdyż w dużym uproszczeniu GCN jest kompatybilny w  wielu aspektach wstecznie, więc optymalizacja pod nowe karty często skutkuje też zyskiem dla starszych generacji. Tu właśnie widać różnicę między sprzętowym scheduler-em który stosuje AMD w GCN, a w dużej mierze programowym zaszytym w sterowniku u Nvidii.

 

 

 

3. Podczas czarnego piątku, bądź w okresie świątecznym/noworocznym karty mocno tanieją?

 

Na zachodzie i w USA tak, u naszych januszy nic nie wiadomo.

 

 

 

Zależy mi na jak najlepszej wydajności, karta może być głośna, nie robi to dla mnie róznicy.

 

Lekko naciągając budżet :

https://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-rx-480-red-devil-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-axrx480-8gbd5-3dh-oc-1051982/

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-480-gtr-black-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-box-rx-480p8dba6-974829/

http://bitcomputer.pl/pl_PL/p/MSI-RX480-8192256-DDR5-RX-480-GAMING-X-8G-VGA/39237?Bit%20Computer

http://www.camino.pl/radeon-rx-480-8gb-hdmidvi-displayport-nitro-oc-sapphire,twr,88053.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...