Skocz do zawartości

Modernizacja komputera - kończy się ważność bonów upominkowych:)


Recommended Posts

Witam serdecznie, 

Chciałbym zapytać co jest u mnie wąskim gardłem? Mam 500-700 zł na modernizację i niestety muszę zmodernizować go do przyszłego tygodnia, bo bony upominkowe tracą ważność. 

Oto moja konfiguracja: 
System operacyjny Windows 10 
Typ procesora Phenom II x4 955 
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-MA790X-DS4 
Pamięć fizyczna OCZ Dual Channel 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) 
Karta wideo Radeon HD 6870 
Karta dźwiękowa Creative Audigy 2 ZS (SB0350) 


Dysk fizyczny WDC WD10EVDS-63N5B1 ATA Device (1000 GB, SATA-II) 
Dysk fizyczny SSD 250 GB (z zainstalowanym system) 
Zasilacz be quiet! Power Zone 650W 

Cel: modernizacja chcę aby odbyła się bez udziału karty graficznej, ponieważ jako świeżo upieczony ojciec całą uwagę przeznaczam na dziecko i na grę nie będę miał czasu. Może za rok PES lub FIFA, ale jeszcze nie teraz. 

Pozdrawiam, i proszę o uzasadnianie swoich porad.

 

Link to post
Share on other sites

po pierwsze 3 gb ram to nawet 5 lat temu było mało do gier, tutaj musisz do co najmniej 8gb dokupić

po drugie, OC tego phenoma na 3.7 - 3.8, to nawet z tą kartą co posiadasz poczujesz lekkiego kopa

a po trzecie, za bony o wartości 400-600 (licze że 8gb ram ddr2 kupisz w komputroniku za 100) w komputroniku nic nie kupisz z używanych , a na nowe bebechy też nic ciekawego w tej cenie, więc radzę ci np gtx 1050 kupić, sporo wydajniejsza od tego hd6870, a i do twojego obecnego procesora nie będzie za bardzo na wyrost

 

po tej akcji ram+oc+nowa karta zyskasz sporo w stosunku do tego co masz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
AMD X6 FX-6300 439 zł - myślę, że najbardziej niedoceniony procesor. Najlepszy stosunek ceny do wydajności. Można go kręcić.

Gigabyte GA-970A-DS3P 291,60 zł - solidna płyta główna

 

Suma brutto : 730,60 zł

Edytowane przez fukdar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

AMD X6 FX-6300 439 zł - myślę, że najbardziej niedoceniony procesor. Najlepszy stosunek ceny do wydajności. Można go kręcić.
Gigabyte GA-970A-DS3P 291,60 zł - solidna płyta główna
 
Suma brutto : 730,60 zł

 

zamienił stryjek siekierke na kijek, w niektórych grach będzie miał to samo co na phenomie po OC, już poleciłbym bardziej jakiegoś i5 2500k + mobas na p67 , łącznie 650-700, małe OC  i jedzie tego fx-a w każdej grze wzdłóż i wszeż

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Jak nie zdążysz sprzedać bonów to kup gtx 1050 za 600pln i sprzedaj 10% taniej - zyskasz kasę a za 500+pln kupisz jakieś i5 s1155, chociaż jak nie zamierzasz przez rok grać w gry to nie widzę przez rok sensu modernizacji tego zestawu, oprócz dołożenia ramu, który możesz kupić na allegro za 50-100pln. Resztę kasy oszczędzaj na sensowną modernizację za rok lub wydaj na dziecko :P

Myślę że ze sprzedażą gtx 1050 za 500-550pln na gwarancji z paragonem nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

Odsprzedanie bonów raczej nie wchodzi w grę skoro tracą ważność mógłby nie zdążyć. Może i3 4130 500zł , płytę msi h81m-p33 194zł , dołożyć jeszcze te 130zł na ram goodrama play 4gb później może dokupić 2 kość . Część pieniędzy się zwróci z sprzedaży mobo, procek ram.

też myślałem o  jakimś haswellu i3 4130/50/70, ale znajomy kupił i5 2400 (instalowałem mu bebechy) jak zobaczyłem jak to fajnie chodzi nie kręcone w porównaniu do mojego PII x4 965 @3,8ghz,, to kupiłem i5 2500k i płytę za niecałe 200 zł - powiem ci , że chyba najlepiej wydane pięniądze przez ostatnie kilka lat, jeżeli chodzi o modernizacje mojego PC - BF4/GTA5 dostały kopa niezłego, WoT, gdzie zawsze myślałem , ze to wina grafiki, zaczął chodzić w 60-70 kl/s (wcześniej 30-50 max, all max oprócz cieni, bo jednak grafę troche katują), Aion w najbardziej zaludnionej lokacji, zaczął w końcu normalnie chodzić ( a nie pokaz slajdów 15-20fps), więcej na razie nie testowałem, bo to było na dniach i walczę jeszcze z aktualicacjami od Windows 7-mki, ale już jestem bardzo zadowolony - i do tego jeszcz enic nie kręciłem tego proca, bo mam jakiś stary bios i mi nie pozwala za bardzo

Link to post
Share on other sites

1. Opcja numer jeden wykorzystujesz bon na część, którą sprzedajesz taniej i odzyskujesz pieniążki po czym odkładasz na modernizację.

2. Kupujesz pamięć i płytę np. H110 według potrzeb oraz uznania/preferencji + jedna kość 8GB by mieć możliwość rozbudowy.- koszt do 500 złotych.* - baza bez CPU

3. H110 + 8GB + Pentium G4400 = koszt w granicach 700-750pln, czy warto? Wątpliwe.

4. Kręcimy Phenom'a do granic możliwości, dorzucamy GTX1050 oraz zwiększamy ilość pamięci do minimum 4GB - niestety ostatni element będzie używany.

 

Osobiście wolałbym kupić jakiś konkretny model karty lub popularnego procesora i sprzedać taniej by odzyskać pieniążki i odłożyć na kompletną przebudowę, ale to już Twoja decyzja. Strategia k0chan będzie najlepszym wyborem.

 

 

 

 

*Opcjonalnie! Kupujesz najtańszego Celerona oraz czekasz aż fundusz pozwoli Ci na i3/i5 lub według uznania/potrzeb na wydajniejszy przy wymianie GPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...