Skocz do zawartości

Monitor 24 lub 27 cal , full hd czy 1440p , 144hz TN lub IPS z G-sync


Recommended Posts

Witam chciałbym zasięgnąć waszych porad opini odnośnie zakupu monitora przede wszystkim do grania i oglądania filmów online. Mówi się że to prosty wybór jednak , gdy się oczekuje dobrego efektu wybór jest trudny , powstaje niepewność zakupu i obawy.

 

Czego oczekuje od monitora ?:

1. Odświeżanie 144 hz lub więcej

2. Posiadać G-sync

3. (Przekątna , rozdzielczość) a wydajność 980 Ti :  zastanawiam się nad tym czy zakupić monitor 24 cale z FULL HD i 144Hz , czy 27 cali 144 HZ Full HD ? Czy większa przekątna nie pogorszy jakości obrazu full hd ? Jeśli wybiorę 24 cale to moja 980Ti myślę że sobie poradzi ze wszystkimi nowymi tytułami FPS ?

 

Jest jeszcze opcja 27 cali 144 HZ ale w rozdzielczości 1440p jednak czy moja 980 Ti podoła w takiej rozdziałce i zapewni mi ponad 100 kl/s ?

 

4. Matryca i tutaj też dylematy: Jak to jest na obecne czasy z tymi matrycami TN, czy kolory nie odbiegają zbytnio od IPS ? kąty widzenia wiadomo jak to bywa w TN. Matryce TN z gsync i 144 hz sa tansze czy to 24 cale czy 27 . a IPS sporo drozszy z takimi parametrami. Jednak czy warto przepłacać jeśli TN nie bedzie zbytnio odbiegało od IPS ? 

 

No i teraz opcje gdzie i jak bedzie taki monitor stał :

- biurko , 1 m od monitora zawsze a jak ogladam filmy nawet do 2 m

- nie oglądam filmów z łożka raczej siedze przed biurkiem , do łóżka mam TV

- obecny monitor to Dell U2414H IPS

jestem z niego zadowolony jednak czegoś mi brak grając w FPS pokroju BF czy Cod czy inne szybkie gierki.

 

 

Myślę że ten temat przyciągnie wielu użytkowników z podobnymi wymaganiami .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zaczynając od początku...

 

Jakie gry dokładnie


To nie ma akurat znaczenia.

 

a wydajność 980 Ti

 

24 cale z FULL HD i 144Hz , czy 27 cali 144 HZ Full HD ?


Śmiało bierz coś 1440p, 144Hz i G-SYNC. Sam mam tą karciochę.

Powiedz mi jeszcze, ile maksymalnie chcesz przeznaczyć na monitor? 
Link to post
Share on other sites

Podepnę się :) też szukam monitora jednak skłaniam się ku 27 cali, 144 Hz, G-Sync, i 1440p - co można polecić sensownego do 2500 zł?

 

Aktualnie mam 980 bez ti, a monitor iiyama X2783HSU-B1. Matrycę ma świetną i ogółnie jestem z monitora zadowolony, ale jednak to tylko Fullhd..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...