Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu pod Modeling 3D z dobrym zapasem czasowym


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Siemanko, założyłem temacik i liczę na jakieś odpowiedzi konkret. 
Czytając forum natknąłem się na parę topiców i będę się nimi podpierać w trakcie jakiejś konwersacji.
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

  • Zastosowanie komputera: Obróbka video, modelowanie 3D jak i 2D, Adobe Illustrator i PS (Nie wykluczam że coś dojdzie w niedalekiej przyszłości)​ w wolnych chwilach nowsze produkcje gier.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Budżet powiedzmy że graniczy 10k, 
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Najbliższe dni.
  • Których części potrzebujesz?:
    Czego potrzebuje to dobrej budki, może zawierać coś składowego z poprzedniej, na pewno ciekawego monitora który ułatwi pracę i obudowy która nie łyka kurzu w takich ilościach jak ta aktualna
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Raczej wątpię, ale nie wykluczam podbicia z racji bycia entuzjastą.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
    LG M2382D-PZ tutaj http://www.lg.com/pl/monitory/lg-M2382D-PZ-z-tunerem-tv - tak chciałbym do niego dodać jeden przystosowany pod kontem grafiki użytkowej.
  • Specjalne wymagania: Ma służyć kolejne parę lat.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?
    Generalnie posiadam budkę, ale zakładam że lepiej wziąć nowy komputer na pełnej gwarancji niż robić upgrade starego. Podzespoły starej budki to :procek I5 4690k, moba MSI Gaming 5, grafika gigabyte radeon 7870 windorce oc 2gb, ram 8 gb g.skill (chyba wersja 2800 mhz), dysk barracuda(na bank do wymiany ew. na dane), zasilacz XFX 550w, buda tragiczna.
  • Własna propozycja zestawu: 
  • Inne: Czy teraz tylko nVidia czy AMD w końcu zakasało rękawy i opłaca się bardziej wziąć radeona w dualu czy jedną od zielonych?



    Ps. Dodam że przy aktualnym stanie komputera przy większych renderowaniach bądź skomplikowanej wektoryzacji komputer mi wybucha  :cry:
     .
Edytowane przez Drakecus
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x  Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/ 1 x  MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/ 2 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 2 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) MLC 1 x  Gigabyte GeForce GTX1060 Gaming G1 3GB DDR5 192bit (1809/8008) 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  Samsung M.2 950 PRO 250GB (2200MB/900MB/s)

 

 

7298 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

6 rdzeni / 12 wątków pod OC + 32 GB DDR4 w Quad Channel. GTX 1060 pod modelowanie - overkill. SSD 950 Pro pod system oraz soft. SSD MX 200 pod scratch / swap / cache / temp. Fabrycznie wyciszona obudowa, cooler na CPU z 140 mm wentylem (na start możesz kręcić CPU), PSU z zapasem mocy na +12V oraz 2 x HDD na start pod osobny odczyt oraz zapis przy obróbce video. W przyszłości można dodać kolejne dwa i zrobić RAID 10. Jeżeli obróbki video jest dużo, to można też kombinować z SSD zamiast HDD. Póki co trzymając się tego jak jest, masz na NEC EA274WMi. Zawsze można zejść do wersji 24 calowej FullHD w cenie o ~ 1000 zł niższej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W GTX 970 szyna to 256 bit, w 1060 192 przy czym jest także różnica w ilości pamięci 1 gb - które lepiej wybrać?

 

Pod modelowanie to i GTX 750 Ti spokojnie wystarczy.  Mając na uwadze gry w wolnych chwilach, zdecydowanie 1060. Przy szkiełku WQHD możesz dać wersję 6 GB

 

 

 

Jak bardzo opłacalne jest inwestowanie w tego typu dysk? 

 

Dla normalnego śmiertelnika, raczej jest to dość mocno nieopłacalne. W zestawie do pracy gdzie liczy się komfort, szybkość taki SSD nabiera sensu. W zasadzie zrobiłbym to jeszcze inaczej. Wywaliłbym na start MX 200 i brał Samsung M.2 950 PRO 512GB (2500MB/1500MB/s)

 

Przy takich prędkościach, scratch można ustawić na tym samym dysku co system i soft o ile nie obrabiasz jakiś ogromnych plików 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na tą chwile obrabiam pliki rzędu 200-300 mb, planuje robić dużo większe.

Co do grafiki bardzo się zastanawiam, wiadome jest że 1060 jest nowinką i generalnie popyt na nie wzrośnie bo to segment mid-high ale gdybym zamiast nowego gtx'a dał 970 a w przyszłości pomyślał o dokupieniu drugiej i zrobić je w SLI?

Co do dysku, 

 

Wywaliłbym na start MX 200 i brał Samsung M.2 950 PRO 512GB (2500MB/1500MB/s)

masz na myśli kompletne zrezygnowanie ze zwykłego SSD na kosz tego m.2?
Zapis/odczyt jest spektakularny ale jak z ich niezawodnością? Cena bije po oczach więc też nie chce trafić na G w złotym papierku :)

Wiem że moje pytania nie brzmią hm.. zawodowo ale na pewien okres czasu odciąłem się od branży hardware i ciężko nadrobić zaległości kiedy skok technologiczny jest tak szybki.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie monitora (tak wiem że jest od tego specjalny dział ale nie chce robić wielu wątków jednego tematu w ramach spamu).
DO wyboru nowego sprzętu mam się sugerować statycznym kontrastem, jeśli tak to jaki byłby wskazany?
Czy idąc tropem taki byłby dobry https://www.morele.net/monitor-lg-22mp58vq-p-859979/

 

Edytowane przez Drakecus
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do grafiki bardzo się zastanawiam, wiadome jest że 1060 jest nowinką i generalnie popyt na nie wzrośnie bo to segment mid-high ale gdybym zamiast nowego gtx'a dał 970 a w przyszłości pomyślał o dokupieniu drugiej i zrobić je w SLI?

 

A po co Ci tutaj SLI GTX 970 ?

 

 

 

masz na myśli kompletne zrezygnowanie ze zwykłego SSD na kosz tego m.2?

 

Rezygnacja z osobnego scratcha aby wrzucić 950 Pro 512GB. Dyski można dokładać z czasem. Tutaj masz start z górnej półki

 

 

 

DO wyboru nowego sprzętu mam się sugerować statycznym kontrastem, jeśli tak to jaki byłby wskazany? Czy idąc tropem taki byłby dobry https://www.morele.n...p58vq-p-859979/

 

Załóż temat w monitorach. To jest zwykłe, budżetowe szkiełko.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
EIZO CS240, jak dobrze poszukasz zmieścisz się z nim w budżecie razem z zestawem.

Czemu zdania odnośnie EIZO są tak podzielone... Co kogoś pytam o jakość to 50/50 % mowi że TRAGEDIA inni że lepszych nie było. 

 

 

Zresztą, zrobię temat tam gdzie trzeba. Nie będę robić offtopu. 

 

Dzieki za pomoc, pozdrawiam :)

 

 

Edytowane przez Drakecus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...