Skocz do zawartości

Komputer do 3000zł z monitorem ... Wygląd ma znaczenie


Recommended Posts

Znajomy poprosił mnie o złożenie komputera raczej do zastosowań multimedialnych rzadziej do gier jak już to bardzo okazjonalnie. Bardzo duże znaczenie ma pojemność HDD tu na pewno będzie 2x1TB oraz wygląd (obudowa + monitor oraz klawiatura z myszką (bezprzewodowa) maja tworzyć całość czyt. wrażenie zestawu) ale ostatnio nie byłem na bieżąco z rynkiem części komputerowych ... Tu chciałbym Was prosić o ewentualne opinie i porady ...

 

Po lekturze kilku sklepów komputerowych złożyłem poniższy zestaw ...

 

 

http://i40.tinypic.com/2wn2t0x.jpg

 

 

Wygląd całość chciałbym utrzymać w podobnej tonacji jak zaproponowana przeze mnie obudowa NZXT.

 

Największą niewiadomą dla mnie jest zasilacz co byście polecili w podobnej kwocie ...

Zastanawiam się także czy jest sens brania lepszych pamięci do tego zestawu ew. 1066 zamiast 800 ...

 

Całość będzie działać na Windows XP Professional SP3 PL

 

także na koniec ...

 

Budżet 3000 (+-100zł) w tym monitor, klawiatura i mysz bezprzewodowa i UPS.

 

Z góry dziękuje z odpowiedz.

 

PS. Wiem, że tematów o podobnym przedziale cenowym jest kilka ale skupiają się ona raczej na samej obudowie z wyposażeniem dlatego mój zestaw na pewno będzie wyglądał inaczej bo i części do dokupienia więcej.

Link to post
Share on other sites

pierwszą rzeczą jaką bym zaproponował jest zmiana procesora - jeśli można by naciągnąć budżet - na AMD Athlon II X2 250 BOX, lub Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz BOX, jednak druga opcja wiązała by się ze zmianą płyty głównej np. na tę: Asus P5QL SE.

 

Zmienił bym jeszcze zasilacz, bo spece od marketingu pentagrama lubią przesadzać z mocą podawaną na pudełku. Dobry będzie ten OCZ StealthXStream 400W SLI

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...