Skocz do zawartości

Dziwna temperatura CPU


Recommended Posts

Witam, postanowiłem sprawdzić jakie temperatury osiąga mój procesor na coolerze CM TX3. Odpaliłem everesta (w spoczynku) i wynik mnie trochę zadziwił (screen z everesta). Po grze w COD4 również sprawdziłem temperatury i niewiele się one zmieniły, więc darowałem sobie zrobienie screena. Zrestarwowałem komputer i sprawdziłem temp. w Biosie - tutaj wynik jest w porządku.

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego obok całkiem niskich temperatur rdzeni pojawia się obok wynik rzędu 80 stopni?

 

Ponizej screeny:

http://kml.boo.pl/up/files/everest.jpg http://kml.boo.pl/up/files/DSC05987.JPG

 

ps. Obecna konfiguracja taka jak w opisie (tak w razie pytań o inne "flaki").

Link to post
Share on other sites

Popatrzałem w Everescie na inne dane i np program nie pokazuje mi żadnych informacji o stanie baterii (brak baterii), dziwi mnie to bardzo...

Rewizja mojej płyty to 1.4, spróbuję zainstalować bios F8 ze strony gigabyte, może to coś pomoże. :P

Link to post
Share on other sites

mam taki sam problem na Athlone x3 445@x4 645(@3,3Ghz) (x4 B45) / AsRock 870 E3

 

Temp rdzeni 10-15 stopni - Procek 40*C

Dobrze, że nie jestem sam :P Szczerze ten "mankament" w użytkowaniu wcale nie przeszkadza, nie wiem czy brać się za to... :P
Link to post
Share on other sites

mam taki sam problem na Athlone x3 445@x4 645(@3,3Ghz) (x4 B45) / AsRock 870 E3

 

Temp rdzeni 10-15 stopni - Procek 40*C

W moim przypadku (720be@4 rdzenie) pokazuje temperature 0*C. Przy ktorejs z wersji BIOSu (a aktualizuje jak sie pojawia poprawiajacy OC) pokazywalo temperature -180*C.

 

Tyle, ze z moim chlodzeniem nie musze sie o to martwic (delta +4*C w idle na 3 rdzeniach bez OC).

Link to post
Share on other sites

a załatw sobie jakiś termometr szybko działający.... Np.Laserowy. Wtedy sprawdzisz na 100% u podstawy chłodzenia :[

Nie muszę załatwiać sobie termometru, wystarczyło, że dotknąłem podstawy coolera, była znacznie chłodniejsza niż radiator na chipsecie i grafice (mam pasywną). :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...