Skocz do zawartości

Wymiana procesora+płyty głównej+ramu 1200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

 

Witam. Proszę o pomoc w wyborze niektórych części komputera. Sprzęt mam zamiar podkręcać. Nie zależy mi na poborze prądu i głośności, a głównie ilości FPS w grach. 

Potrzebuję nowej płyty głównej, procesora i ramu do około 1200zł. Będę je wymieniać w tym miesiącu.

Myślałem nad:

  • AMD X8 FX-8350
  • asus m5a97
  • 8 GB ramu
 

Aktualnie mam:

GPU: Radeon R9 380 4GB (podkręcona)

Zasilacz 620w

Obudowa ma wystarczająco miejsca, by pomieścić płytę główną formatu ATX

Nie mam żadnego dodatkowego chłodzenia, gdyż aktualnie temperatury nie przekraczają 60 stopni. 

Po wymianie powyższych części dokupię jeszcze 8GB ramu, nowy zasilacz i jeżeli będzie taka potrzeba to chłodzenie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

Obecna obudowa idzie również do zmiany.

W żadnego FX'a 8350 się tutaj nie ładuj, za 450zł masz używanego i5 2500K + płyta na P67 -200zł, 8GB RAM 200zł, Fortis 3 150zł. Do tego zostaje 200zł na PSU i obudowę. Dokładasz jeszcze stówkę i bierzesz SPC RG1 + VS 450 / XFX TS 450.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie dostaniesz już nówek na SB.

Z nowych podzespołów pozostaje tylko opcja bez OC z i5 6402P+ MSI H110M PRO-VD i 8GB RAM Crucial 2133MHZ, ale to koszt 1200zł. Także musisz wysupłać kaskę na zasilacz i obudowę.

Jak chcesz kręcić procesor taki 2500K jest tu najlepszym wyborem, ten FX nawet się do niego nie umywa.

Link to post
Share on other sites

 

 

asus m5a97

 

 

Obudowy nie musi zmieniać, co mu to da?

No pewnie, co mu to da jak nie włoży do niej płyty, a wszystkie sensowne MOBO pod OC są w formacie ATX. Do tego co ma nie wrzuci również sensownego chłodzenia. Zanim coś napiszesz głupiego pomyśl.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...