Skocz do zawartości

Przesiadka z iOS na Androida


Recommended Posts

Cześć. Od dawna jestem użytkownikiem iPhonów ale teraz chciałbym spróbować czegoś na Androdzie (strasznie ciekawi mnie ten system, nigdy nie miałem Androida), lecz zastanawiam się jak to teraz wygląda po stronie zielonego robota. Chodzi mi konkretnie o płynność, czy obecna wersja Androida jest na tyle dopracowana, by zadowolić użytkownika iOSa (czyt. zero ścinek, 100% płynności). Obecnie posiadam iPhone'a 6. Z Androidowych telefon wpadł mi w oko Galaxy S7 (raczej zwykła wersja, EDGE mi się nie podoba - czymś się różnią prócz zakrzywionego ekranu?) oraz Note 7, ale jak wiadomo niestety nie jest już w sprzedaży. :( Myślałem także o iPhonie 7, no ale to iOS. ;) Czy obecne topowe smartfony na Androdzie są w stanie wytrzymać ~rok użytkowania bez żadnych ścin, lagów i tym podobne?

 

Od telefonu oczekuje przede wszystkim płynności, dobrego aparatu, świetnego wyświetlacza no i przekątnej nie większej niż 5,2 cala (wolałbym mniej, 4,7 jak w iPhonie byłoby idealnie ale obstawiam że ciężko będzie coś takiego znaleźć).

 

Jeśli jest coś lepszego/mocniejszego na chwile obecną niż S7 to proszę o propozycje, cena powiedzmy do 3500zł. W skrócie: chciałbym "najmocniejszy" telefon na Androdzie jaki można obecnie dostać.

 

Z góry dzięki. ;)

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

No że to jest bardzo dobry smartfon to słyszałem, ale interesuje mnie czy nie ma czegoś jeszcze lepszego ;) Interesuje mnie też kwestia systemu, byłbym wdzięczny gdyby ktoś był w stanie odpowiedzieć na moje pytania. Telefon ma być na max 1 - 1,5 roku, później i tak wymienię go na innego flagowca.

Link to post
Share on other sites

Częste są te "mikro-ścinki"? Szkoda że NOTE 7 nie jest już w sprzedaży, to był mój ideał telefonu hehe.

EDIT: S7 oczywiście ma już najnowszego Androida na pokładzie? Bo słyszałem że z tymi aktualizacjami nie jest za ciekawie ;)

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites
Częste są te "mikro-ścinki"?

Zależy od tego jak bardzo katujesz telefon (ilość aplikacji, ilość uruchomionych w tle)

 

 

NOTE 7

Szkoda, ale miejmy nadzieję, że Note 8 im się uda.

 

 

S7 oczywiście ma już najnowszego Androida na pokładzie?

Chodzi Ci o 7.0 Nougat? Stabilnej wersji jeszcze nie ma, jest wersja beta. Ale wkrótce pojawi się.

Na 100% S7 dostanie Androida 7 i 8, ale o dalsze wersje nie byłbym tego taki pewny.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@jutjub

Myślę że 4-5 aplikacji to u mnie max. W gry raczej nie gram.

Tak, chodzi mi o Nougata. No cóż, skoro mówisz że dostanie to wierze :-) Co ile średnio wychodzą nowe wersje Androida? Tzn. nie chodzi mi o wersje np. 7.1.2 tylko o 7,8,9. Tak jak mówiłem chciałbym żeby telefon posłużył rok z groszem więc fajnie by było jakby w tym czasie miał cały czas najnowszy soft.

@aleks128
O Pixelu też myślałem ale niestety nie ma go w Polsce. :(

Link to post
Share on other sites

 

 

Co ile średnio wychodzą nowe wersje Androida?

1.0 - 2008 r.

2.0 - 2009

3.0 - 2011 - styczeń

4.0 - 2011 - październik

5.0 - 2014

6.0 - 2015

7.0 - 2016

8.0 -  ?

 

Średnio wychodzą co rok.

Jeżeli będą się trzymać alfabetu, następną wersją będzie O.

 

 

Tak jak mówiłem chciałbym żeby telefon posłużył rok z groszem więc fajnie by było jakby w tym czasie miał cały czas najnowszy soft.

W Androidzie jest tak, że dopóki nie pojawi się następca, to soft aktualizują dosyć szybko (są też wyjątki). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
lecz zastanawiam się jak to teraz wygląda po stronie zielonego robota. Chodzi mi konkretnie o płynność, czy obecna wersja Androida jest na tyle dopracowana, by zadowolić użytkownika iOSa (czyt. zero ścinek, 100% płynności)

 

siedzę teraz 2 tydzien na iphone 7

przez ten okres telefon zaliczył więcej craschów appek (nagłe wywalenie appki z pamieci) i zwieszek (zamyśłeń - ssafari robi to nie raz na stronkach gdzie sa filmy oraz mistrzem jest massenger ktory nue raz pokazuje przez kilka sekund biały ekran i po chwili sie budzi - po aktualizacji tez i tak samo na kolego ip6s+) jak uzywany wcześniej przez 4 miesiące P9 i OnePlus3

 

w dodatku na tych lepszych androidach wiele appek uruchamia sie szybciej niz na ip7 i ip6s ktorego tez miałem  w tym roku

s

tak samo dialer i aparat wyraznie działał szybciej na tych androidach co pisałem

 

Nowe androidy są naprawe piekielnie stabilne i szybkie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...