Skocz do zawartości

Komputer do starszych gier nowe/używane części


Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy w złożeniu komputera. Sprzedałem mój PC rok temu, ale mam całkiem sporą kolekcje starszych gier, do których chciałbym teraz wrócić. Do nowszych używam PS3 i PS4 więc komputer na pewno nie będzie używany do nowszych gier. Nie mam ustalonego max. budżetu dlatego, że nie powinien to być drogi sprzęt. Chciałbym komputer na nowych częściach, ale pod uwagę biorę też używane, ale obudowa Mini ITX, dysk twardy, zasilacz - nowe i reszta używane. Dodatkowo potrzebuję nowy monitor.

 

  • Zastosowanie komputera : Starsze gry (np. Call of Duty 2, DOOM 3, NFS: Most Wanted, SWAT 4, TEST DRIVE UNLIMITED, GTA: San Andreas, KOTOR, Tony Hawk's American Wasteland, Return to Castle Wolfenstein, Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II, IGI 2: Covert Strike)
  • Maksymalna kwota : BRAK
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Na dniach
  • Których części potrzebuję : Tak jak w powyższym opisie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Potrzebny nowy, ale czy jakiś mniejszy 17' może 19' z rozdzielczością 1280 x 1024 lub 1680 x 1050 nie będzie lepszy do tych gier? Czy kupować coś FHD, ale jak gra nie obsłuży tej rozdzielczości to chyba obraz będzie skalowany i będzie to słabiej wyglądać?
  • Specjalne wymagania : Nowe części lub stare + nowe (obudowa Mini ITX, dysk twardy, zasilacz)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Mam napęd DVD na USB
  • Własna propozycja zestawu : Jak wspomniałem obudowa Mini ITX, któraś z tych Sharkoon CA-I Aluminium Black, SilentiumPC Brutus Q20, Cooler Master ELITE 110 lub coś tych wymiarów, z procesorów nowy Pentium, APU AMD lub starszych używanych Core 2 Duo?
  • Inne : BRAK

Nie mam większych pomysłów na zestaw, gry nie mają wielkich wymagań, ale nie wiem co wybrać. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz w miarę jak najtaniej to warto kupić obudowę typu Cube Tower, która mieści MOBO w formacie mATX, bo takie na pewno znajdziesz w używanych. 

Buda np. ta: 

https://www.morele.net/obudowa-kolink-satellite-cube-tower-czarny-satellite-806256/

I pozostaje dopasowanie czegoś na co najmniej LGA 1155.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...