Skocz do zawartości

Przebicie przez taśmę LED


Recommended Posts

Cześć,

postanowiłem oświetlić trochę swoje biurko (FREDDE) a dokładnie jego tył. W tym celu zakupiłem LED'y na jednej z aukcji z allegro (nr. aukcji 6511721864). Poprzyklejałem LED'y do biurka odpalam działa... myślę wszystko jest w porządku. Problem zaczyna się gdy chcę porozmawiać przez mikrofon. Dźwięk, który wtedy wydaje strasznie buczy, piszczy i jest zniekształcony. Po odłączeniu LED'ów z listwy zasilającej dźwięk znacząco się poprawia. Czy jest jakiś sposób by temu zaradzić? 

 

 

PS: Nie wiem czy temat umieściłem w odpowiednim dziale, jeżeli nie to bardzo przepraszam. 


Czy winą może być "wtyczka" od ledów bez uziemienia? 

Link to post
Share on other sites

Mikrofon podaje sygnal analogowy o bardzo malej amplitudzie a ledy zasilane z pc moga siac wszystko zalezy od twojego zasilacza, z drogiej strony moze byc to wina plyty glownej i tego ze wszystko zasilane jest z jednego obwodu. Proponuje zasilic ledy z zewnetrznego zasilacza 12V lub i umiejscowic kabel od mikrofonu tak zeby nie krzyzowal sie z ledami.

 

Wysłane z mojego Redmi 3s przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

LED'y nie są podłączone z komputerem w żaden sposób. Mają osoby zasilacz, i  tak też je podłączam. 

Kable od słuchawek też już przenosiłem, żeby nie miały styczności z LEDami jednak to nic nie pomogło. 

 

Czy zakup mikrofonu na USB albo zewnętrznej karty dźwiękowej coś pomoże? 


Wypowie się ktoś? Nie wiem co zrobić, mikrofon jest mi bardzo potrzebny do rozmów. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam podepnę sie pod tema jak pozwolicie.

Chcę w swojej budzie zamontować pasek led i podłączyć go bezpośrednio do płyty ASUS formula i moje pytanie jak dobrać pasek żeby pasował? czy wszystkie gotowe paski maja taką samą wtyczkę (4pin jeśli dobrze pamiętam) czy pasek osobno a wtyczkę osobno? i gdzie najlepiej kupić takie coś?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...