Skocz do zawartości

Wybór karty graficznej pod podzespoły. ( GTX 1060 Xtreme Gaming )


Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Za jakiś tydzień, 1500 zł

 

 

-Zastosowanie: Do praktycznie wszystkich gier.

 

 

-Model i moc zasilacza: Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

 

-Reszta specyfikacji komputer:Zalman z3 plus, Intel core i5-4460 3,2 ghz, MSI B85-G43 Gaming, Crucial 8 GB 1600MHz Ballistix, Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz! Model monitora: LG M23WDP 1920 x 1080

-Dodatkowe wymogi: Mam zamiar kupić karte GTX 1060 Xtreme Gaming i tutaj pojawia się moje pytanie, czy któryś z moich podzespołów nie będzie spowalniał karty? Wcześniej miałem Asus Radeon R9 270 DCII OC 2G, bądź może ktoś ma lepsze sugestie dotyczące karty graficznej? Inny lepszy model w tej cenie? 

Link to post
Share on other sites

Trudno jednoznacznie określić "spowalnianie" gdyż szybkość komputera i ilość FPS w każdej sekundzie będzie zależała od najsłabszego w nim elementu, a to z kolei różni się w zależności od gry i miejsca w grze.
Ja nie mam jakichś specjalnych zastrzeżeń.

Xtreme Gaming jest jedną z najbardziej polecanych wersji GTX 1060 6 GB.

Pamiętaj jedynie, że będziesz musiał do kart GTX 1060 podłączać monitor cyfrowo, a nie analogowo. (brak wbudowanego konwertera)

Link to post
Share on other sites

Mam przy identycznym procku 1060tke i nie liczac piszczacych cewek spisuje sie niezle, bf1 na ultra hula az milo w fullhd.

Jednakze ostatnio zastanawialem sie czy to byl dobry wybor gdyz 1060tka moze sie szybko "zestarzec" , i lepszym wyborem mogl byc faktycznie rx480 [chociaz po ostatnim zakupie produktu od amd nie bylem zadowolony w 100%]

Potwierdza to ze w np w w/w bfie na ktorym mi najbardziej zalezalo rx480 w dx12 spisuje sie identycznie jak gtx1060 w dx12. Zobaczymy jak to bedzie wygladalo w przyszlych produkcjach.

 

Link to post
Share on other sites

Z tym Battlefildem 1 to nie tak do końca, w singlu i owszem pograsz na full hd i ultra, natomiast już w multi dla 64 graczy już nie jest tak kolorowo i trzeba z ultra zejść na wysokie oraz antyalising i oświetlenie rozproszone wyłączone , aby grać komfortowo i mieć 70 - 80 FPS,wiem bo mam podobny zestaw i GTX 1060 Xtreme Gaming

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites

jakoś nie zauważyłem zadnych spadków FPS u siebie grając na multi, z tym ze mam 16gb ram i wszystko na ssdku, a do tego gram z włączonym v-synch [ktory zbija jednak trochę wydajność] żeby nie było słychać tej pięknej melodii wydobywającej się spod loga msi "pssssssssszzzzzttbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz".....

może masz już zamulony system, tonę antywirow, jakieś nvidia experience etc?

btw. czy mi sie wydaje czy bf1 zuzywal duzo wiecej ramu podczas bety? bralo mi okol 12gb na becie, teraz przy dobrych lotach 7-8gb.

Link to post
Share on other sites

+1
Miałem identycznie w Battlefield 3 na Phenom II X4 + HD4850. Single na High bez problemów, a w multi to czasem nawet Low nie wystarczały. Silnik Frostbite na maxa wykorzystuje procesor w multiplayerze. Musiałem koniecznie używać odblokowanego X3 do X4, bo na X3 płynność w multi była zauważalnie gorsza nawet po podkręceniu.
Przy Battlefield 1 z kolei dochodzą mnie słuchy że i7 daje sporego kopa w multi względem i5, ale nie widziałem jeszcze żadnego testu który by to potwierdzał ;)

 

W razie problemów z płynnością w multi które są winą CPU można poobniżać takie opcje graficzne, które obciążają również procesor, jak np. ilość cieni czy Ambient Occlusion, szczegółowość modeli/zasięg widzenia itp albo wymienić pamięć Ram na szybszą, jeśli płyta główna na to pozwala.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Na moje to też wina CPU, zainstalowałem sobie MSI Afterburner, w multi Full HD i na wysokich oraz antyalising i oświetlenie rozproszone wyłączone, mam średnio około 75 - 80 FPS, z tym że ustawiłem blokadę do 80 FPS. Bez tego miałem zbyt duże spadki klatek które efektowały konkretnymi ścinkami. W tych ustawieniach obciążenie karty graficznej ok. 70 - 75%, natomiast procesor cały czas w granicach 95 - 100%. Gram na zwykłym HDD, na SSD pewnie było by trochę lepiej a co do Pamięci Ram to u mnie płyta pozwala zainstalować do 2133MHz, natomiast procesor już nie, gdyż obsługuje max 1600MHz, warto też na to zwrócić uwagę przy zmianie Ram.

Procesor:   Intel Core I5 3470 3,2GHz 

Płyta:          Gigabyte GA-Z68AP-D3

Pamięc:     DDR3 8GB (2X4GB) 1600MHZ CL9 Crucial Ballistix

Dysk:         Hdd Seagate 1 TB 64MB casche 7200rpm

Zasilacz:   XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Edytowane przez kieta1984
Link to post
Share on other sites

co do Pamięci Ram to u mnie płyta pozwala zainstalować do 2133MHz, natomiast procesor już nie, gdyż obsługuje max 1600MHz, warto też na to zwrócić uwagę przy zmianie Ram.

Jakbym zwracał uwagę na to co podaje Intel przy swoich procesorach to okazałoby się, że żaden procesor nie obsługuje więcej niż maksymalny standard DDR3 - 1600 MHz ;) Nie znaczy to, że nie można do nich kupować pamięci już fabrycznie podkręconych, jeśli płyta główna je obsługuje.

 

Dziwi mnie trochę to, że przed ustawieniem limitu klatek były odczuwalne spadki. Po ustawieniu limitu już spadki nie występują?

Link to post
Share on other sites

Kiedyś pożyczyłem od kumpla 2133MHz i po włożeniu zamiast tej wartości miałem 1333MHz  :D mimo prób ustawień w Bios- ie też nic się nie zmieniło, Może dlatego że procek ivy bridge. Jeśli chodzi o spadki, przed blokadą FPS w granicach 100 - 70, czasami mniej w zależności od rozpierduchy. Po blokadzie na te 80 jest ok, czasem występują jakieś ścinki ale bardzo rzadko i nie są tak odczuwalne

Link to post
Share on other sites

Dla mnie dziwna sprawa jest taka, że bez wyłączonego V-synch cewki w karcie graficznej dają znaki. CPU jest raczej zależne od tego ile się dzieje na monitorze a karta graficzna od jakości detali. To jest słuszny fakt że na multiplayerze gra może mieć mniejsze wyniki.. Ale w moim przypadku, nie będzie problemu żeby sobie coś po wyłączać w ustawieniach :) Bo i tak musze sobie zdawać sprawę że reszta moich podzespołów są w miarę okej, a nie najlepszych lotów.

Link to post
Share on other sites

Będzie. CPU można zamienić na i7 Skylake podkręcony. Zyskasz trochę fpsów. Nawet w 4K i grach leżących ostro na GPU będzie zawsze jakaś różnica. Nawet w programach do benchmarkowania GPU widać różnicę w GPU score.

Ramu koniecznie 16GB i najlepiej szybkiego DDR4 (od 5 do 15% wydajności)

Do tego koniecznie monitor 144hz 1ms.

Link to post
Share on other sites

CPU jest raczej zależne od tego ile się dzieje na monitorze a karta graficzna od jakości detali.

Ogółem tak, ale w szczegółem to trochę niedomówienie ;) niektóre ustawienia graficzne również wpływają na CPU-FPS, a nie tylko na GPU-FPS.

Opisałem to w miarę dokładnie w moim miniporadniczku (jest tam lista takich ustawień a także opis samodiagnostyki):

Inne spojrzenie na licznik FPS w grach - Ram i CPU-FPS (mini poradnik)

 

Samodiagnostyka w czasie rzeczywistym pozwoli ci określić w których dokładnie momentach który z twoich podzespołów jest w nich ograniczeniem.

Link to post
Share on other sites

SSD możliwe że kiedyś sobie kupie, ale zacząłem się zastanawiać nad zmianą zasilacza na jakiś lepszy. Jeżeli po zakupie Xtreme gaming będą piszczące cewki, to myśle że wymienie swój zasilacz na jakiś lepszy i może to by naprawiło, ten problem który jest ostatnio powszechny u posiadaczy 1060 ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...