Skocz do zawartości

zestaw 5500 pln


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : grafika 3d, after effects, zbrush, maya

  • Maksymalna kwota : 5500

Kiedy zamierzam kupić komputer? : pilnie

Których części potrzebuję : całość (części + obudowa) poza monitorem

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : full hd

Specjalne wymagania :

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu 

Inne :

Link to post
Share on other sites

Na bank ? Tutaj warto zadbać o wysoki zegar ...

A czy mógłbyś w takim razie podać zestaw z możliwością podkręcania oraz bez i napisać jaki będzie mniej więcej zysk w mocy? Ja w międzyczasie zobaczę sobie, jak to z podkręcaniem jest i wtedy zdecyduję. Komputer natomiast potrzebny jest pilnie, więc miło byłoby mieć od razu co zamówić, bez względu na to, którą opcję wybiorę.

 

Edit:

Próbując w międzyczasie samemu coś znaleźć, złożyłem coś takiego (pod OC) https://www.morele.net/inventory/info/cbTaY4/

- MOBO wziąłem w sumie pierwsze lepsze, bo się nie znam zupełnie (ale podstawka się zgadza, a to już jakiś sukces). W każdym razie ok 1000 zł i tak wychodzi, chyba że coś źle sprawdziłem

- i7 5820k z 6 rdzeniami, bo z tego co wiem, to większość pracy spadnie właśnie na CPU

- GTX 750TI z 4GB RAMu, bo był często polecany do takich zastosowań, tylko nie wiem, czy warto brać 4GB, czy zejść na 2, oszczędzając ok 100 zł

- SSD Plextor M6 pro 256GB również był polecany

- HDD WD Blue 1 TB - raczej standard

- RAM Crucial DDR4 2x16GB, aczkolwiek tutaj modelem zasugerowałem się z któregoś wątku z tego forum. Będzie ok, czy wziąć coś innego? Na pewno 2x16GB

 

Wyszło 4917 zł i teraz pytanie, czy uda się dobrać zasilacz, chłodzenie i obudowę (to już chyba wszystko będzie), żeby mniej więcej zmieścić się w budżecie.

 

Co do podkręcania, to myślisz, że laik da sobie z tym radę, nie uszkadzając sprzętu, czy lepiej poszukać kogoś doświadczonego do pomocy?

 

Edit 2:

Pojawiła się też opcja zakupu zestawu na firmę, a co za tym idzie możliwość odliczenia VATu. Jak to jest z gwarancją w takim wypadku (zakup najprawdopodobniej w morele.net) oraz w co można by zainwestować dodatkową gotówkę (ok. 1500 zł)? Grafika? Procesor? Coś innego?

Edytowane przez .Azriel.
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

GPU na GTX 1050TI - wydajniejsza karta na nowszej architekturze. M6 Pro za 550zł to nie jest dobry deal do zmiany na MX200 250GB / Iridium Pro 240240GB.

5820K obsłuży max 64GB RAM, także tu daj kości 4x8GB wyjdzie to taniej i masz QC https://www.morele.net/pamiec-corsair-corsair-vengeance-lpx-red-ddr4-2400-cl14-32-gb-cmk32gx4m4a2400c14r-701440/

Brakuje tam chłodzenia na procesor, obudowy jak i zasilacza. Tutaj celuj w PAX M70, CX450M i Macho X2.


 

 

ak to jest z gwarancją w takim wypadku (zakup najprawdopodobniej w morele.net)

Prawdopodobnie wiąże się to z krótszym okresem trwania gwarancji jak to zwykle bywa.z zakupem sprzętu na firmę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trochę taniej masz https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975434/

Do tego

 

Morele.net:

Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub Pendrive 8 GB oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy

 

1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku pro
dukty oraz Pendrive SanDisk Cruzer Fit 8GB USB 2.0 i użyć kodu: LP4VT3IVI0

 

Obecnie morele rozbiło usługę montażu na dwa rodzaje:

 

- z chłodzeniem procesora box (standard)

- z dodatkowym, zakupionym chłodzeniem na procesor

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...