Skocz do zawartości

Komp do 5500zł, jaka płyta?, procek? i cała reszta..


Recommended Posts

Tak teraz się zastanawiam czy wziąść GTX560 w SLI, czy pograć sobie na GTX580, jedno GPU jest lepsze nie?

Pozatym po co mam się bawić w SLI itp. za 100zł taniej? (nawet nie, niereferenty kosztują 1998zł)

 

Płytę główną też nie wiem jaką wybrać.Ten professional asrocka, teraz nie jest już taki dobry (msi jest lepszy, prawie każda płyta).Muszę się spytać panów z esc.pl czy nie będą mieć modelu ASrcok P67 Extreme6.

 

Nie wiem jaką wybrać budę.Chciałbym mieć taką bajerancką typu Aerocool PredatorX, albo Thermaltake Element V (nie ma w esc.pl T.) :).

 

Co na to powiecie?

Link to post
Share on other sites

proponuję wziąść Gigabyte GTX 560Ti OC w SLI jest znacznie wydajniejszy od jednego GTX 580. Mógłbyś poczekać na tego Asrock'a 6 extreme ma wydajniejsze chłodzenie od 5 extreme. Bude polecam Cooler Master Dominator II 692 Advanced i do tego kilka wentylatorków Fander Selecty.

Link to post
Share on other sites

No ale mam się bawić w SLI o pare FPS? :help:

 

Advanced II nie jest taką obudową jaką chciałbym mieć, bardziej taka typu XPredator.

Poza tym Extreme6 nie ma jeszcze w żadnym sklepie?.

Direct Cu II Asus'a neidługo wyjdzie, więc może ten będzie się nadawał (boje się o głośność wentylatora).

 

O chłodzenie się nie martw, tylko o wydajność, bo to jest dla mnie ważniejsze.

Link to post
Share on other sites

Z niereferentami to jakieś 2000zł (Asus'a).

Pozatym nie ma Extreme5 ;], albo 6, albo 4..

 

Pytałem się o obudowę Thermaltake Element V i o Extreme6, może wprowadzą (jak będą mieć dostawcy).

 

Co powiesz na ASUS GTX 580 DirectCU II?, na pewno będzie lepsze niż te SLI, pozatym ma dobry układ chłodzenia :).

Nie ma nikt obudowy Aerocool XPredator?, chciałbym się o niej trochę dowiedzieć, narazie ma dobre opinie :[.

 

Dobra obudowę mamy i i5.

Chłodzenie Scythe Ninja 3 czy Noctua DH14? (droższe :))

SSD później dokupię, bo takq nie starczy mi na resztę :D.

Link to post
Share on other sites

jak nie ma asrocka extreme4?http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=35522

AsRock dopiero wprowadzi extreme6 trzeba trochę poczekać :D ale extreme4 też jest wypaśny.Fakt grafa jest super bo ma super chłodzenie. Ale GTX 560Ti też niedługo wyjdą z takim chłodzeniem oraz z TwinFrozer. Wydajność ciągle po stronie dwóch GTX560Ti :) .Co do chłodzenia. Jak możesz porównywać Scythe do Noctuy. Wystarczy Tobie Scythe Mugen 2 jest trochę wydajniejszy od Ninji 3. Kwestia budy zależy do ciebie

Link to post
Share on other sites

Mam parę obaw.

 

Warto brać AsRocka?, Raz im się coś uda, raz nie, i mam obawy co do poprawnego działania..

Czy na GTX560 pogram sobię we wszystkie gry na full detalach (mam monitor 19" niestety, więc nie w wysokiej rozdzielczości, chodzi mi o Crysis, Far Cry 2, itp.)

Czy mam brać płytę pod SB (wadliwa, wiem) i podłączyć pod SATA 6?.

Jeżeli brać niereferenty GTX560 to chyba MSi?.

Jeżeli nie AsRock, to jaka firma ^^?

Będe robić ostre oc :], poczekać na Z68?

 

Brać Noctua DH14? bdb. chłodzenie na procka, czy tańsze?

Link to post
Share on other sites

1- nie ma sensu brać noctuny, bierz mugena 2

2-nie czekaj na Z68 bo nie wiadomo czy w ogóle wyjdzie ta podstawka

3- jeśli chodzi o 560-tkę to bierz http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=36023

4- testy 560-tki http://www.tweaktown.com/reviews/3804/g ... dex12.html wskazują na to że spokojnie crysisa nawet w full HD na wysokich detalach pociągniesz

5- płyty główne u aktualnych producentów (asus, msi, gigabyte, asrock) są takie same jeśli chodzi o ich mechaniczną niezawodność (kondensatory, cewki, jakość wykonania, grubość warstw krzemu itd.) różnią się jedynie ilością portów sata 3 (nie sata 6 tylko ew. sata 600), chłodzeniem, biosem, możliwością OC i ilością slotów na grafikę. bierz asrocka extreme 4, a jak nie to weź od MSI gd55

Link to post
Share on other sites

Procesor:

AMD Phenom II X6 1090T /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

720 zł

 

Płyta główna:

Asus M4A89GTD PRO/USB3 /AMD 890GX/

490 zł

 

Wentylator:

Zalman CNPS10X Performa

149 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

159 zł

 

Dysk twardy:

Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.12

205 zł

 

Drugi dysk twardy:

Kingston SSDNow V100 64GB (145/250 MB/s)

415 zł

 

Karta graficzna:

Asus GeForce GTX 580 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI

1869 zł

 

Karta dźwiekowa:

Asus Xonar DX/XD

270 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

110 zł

 

Obudowa:

Aerocool CyborgX

299 zł

 

Zasilacz:

Chieftec CFT-650-14CS 650W

335 zł

 

System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Professional OEM 64Bit PL

490 zł Razem 5511 zł

Link to post
Share on other sites

System - mam

Złe:

Obudowa,Zasilacz,Procesor,Wentylator,Procesor.

 

Ale fajnie że GTX580 :) (nie muszę mieć tego cudeńka ;))

 

Patrzałem na testy, i jednak Asus P8P67 (bez niczego), jest lepsze od Extreme6 ;) .

Extreme6 się przegrzewa itp. i to dość mocno, a Asus wypada.. popsrostu lepiej.

 

Myślałem o Ivy Bridge, i czy wie ktoś czy będzie to droższe od Sandy Bridge (o ile mniej więcej), i tak sądze, by wziąść mocniejszą płytę (może włożę tam Ivy).

 

Wyjdą jakieś nowe płyty po wydaniu Ivy Bridge? pozatym, kiedy to wyjdzie?... ktoś mówił że w tym roku, a ktoś że w 2012..

 

Pod Ivy Bridge chciałbym napewno mieć mocniejszą płytę ;).

Budżet niestety zmniejszam do MAX 4500zł.. z powodów osobistych (sprawy finansowe).

Link to post
Share on other sites

Nie bierz żadnego Xpredatora tylko zwykłego CM 690 II ta buda wystarczy.

Zasilacz Seasonic X-660W bardzo dobry zasilacz , z mojej strony bardzo go polecam.

Procesor Tu jest dylemat jeżeli masz zamiar podłączyć więcej niż 1-2 dyski to jest problem z SATA, ja na razie nie widzę żadnych kłopotów płyta (Asus P8P67 Deluxe).

Co do chłodzenia zależy jaką masz kwotę przeznaczoną na to:

Ja ze swojej strony polecę thermalright 120 True Black ( Zależało mi na kolorze czarnym colera) + Enermax Magma.

Nie czekaj na Ivy Bridge bo tak czekać można w nieskończoność , zapewne wyjdą jak SB czyli początek 2012r.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, jakie są różnice między Evo a Deluxe?..

 

Wczoraj wznowiono dostawy nowych płyt głównych pod P67 i resztę chipsetów pod Sandy Bridge, bo usterka została naprawiona, ale w Polsce, będą za dwa tygodnie..

 

W jednym ze sklepów Evo było tańsze od Pro!, a chyba jest wydajniesze czy nie?..

 

Kurcze, coś mnie zmyliło..

Pozatym Asus'y miały najlepsze jakości dzwięku w testach (Pro i normalna wersja).

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie znam różnic między tymi płytami. Z tymi płytami to nie wiadomo czy wszystkie są uszkodzone bo chyba 20-30% płyt ma wadliwe SATA.

Nie patrz na jakość dźwięku gdy wybierasz płytę bo to akurat można naprawić kartą dźwiękową

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak czy owak, przeczytałem parenaście testów, i mam parę pewniaków:

 

MSi P67A-GD80 - Był test na overclock.net, i coś tam OC nie szło dobrze (nic się nie dało podkręcić), czy to jest wina modelu, czy ogólnie nie można nic z tym zrobić?

 

Asus P8P67 Pro/Deluxe - Ładny bios, oprogramowanie, wszystko ogólnie.

 

AsRock P67 Fatal1ty Professional - To jest mój dobry pewniak, najlepsze wyniki w multimediach, oraz grach.

 

Co brać?, grafikę GTX570 od Gigabyte OC, czy coś innego?

 

Hehe, nie wiem co wybrać z tego wszystkiego :hahaha:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Trochę długo :D, myślałem i myślałem.

Chcę podkręcić proca na min. 4,8GHz (5,0GHz będzie napewno :pajac:)

 

Chodzi mi o parę najważnijeszych rzeczy

 

1.STABILNOŚĆ

2.Maksymalny mnożnik

3.Wydajność

 

Kartę: GTX570/560 (zależy od plyty glownej i proca).

Ostre OC idzie lepiej na i7 2600k, nie?, o to mi chodzi, a jak to samo to i5.

Dobra stabilność jest na Asus Maximus IV Extreme, warto dopłacać?.

Zasilacz 620W starczy na ostre oc proca i karty :co: ?.

 

Proszę, nie proponujcie mi czegoś jak Asus Pro, chce wiedzieć czy na tym będzie dobrze, do 5000zł chce mieć pr00 jednostkę ;).

To 5GHz stabilnie na czym uzyskam?

 

Chlodzenie Thermalright Venomous X Black + 2x Enermax Magma.

Link to post
Share on other sites

Ta płyta co @kleszczu100mzk zaproponował jest bardzo dobra i spokojnie można na niej podkręcać. W tym przypadku to to 5.0GHz bardziej od procesora zależy niż od mobo, bo płyty ,które tutaj polecamy czyli : ASUS P8P67 PRO, MSI P67 GD55/65 czy AsRock P67 Extreme 4 wszystkie nadają się do ostrego OC tego procesora.

 

Możliwości OC 2500K i 2600K są właściwie takie same, więc nie opłaca się dopłacać do 2600K. To, jak bardzo podkręcisz procesor czy kartę graficzną w dużej mierze zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz. :D

Przykładowo: niektórzy podkręcają i5 760 do 4.2GHz, a innym dochodzi tylko do 3.9GHz.

Link to post
Share on other sites

tsa, czyli produkują gorsze i lepsze procesory?, gdzie mogę uzyskać te "lepsze" sztuki :P ?

Karta graf. to GTX570, albo Twin Frozr, albo Goes Like Hell, zależy od testów, temp.

 

Płyta główna?, chyba AsRock P67 Fatal1ty Professional, heh, pr0, czyli dla mnie :) (pclab.pl - test płyt głównych, i wypada super)

 

Jakieś inne sugestie :D ?

Starczy mi Seasonic X-660W na oostre oc procka (no gdzieś 5.0GHz), i procka?, Gram zawięźle :P.

Link to post
Share on other sites

tsa, czyli produkują gorsze i lepsze procesory?, gdzie mogę uzyskać te "lepsze" sztuki ?

W przypadku poprzedniej serii Intel wypuszczał tzw. Xenon'y. Były to procki, które były wycinane ze środka wafla krzemowego co dawało gwarancję dobrych możliwości OC. W przypadku nowych procków nie widziałem nic takiego więc musisz raczej liczyć na szczęście. :P

 

Tak X-660 wystarczy spokojnie i jeszcze zostanie się mocy na drugiego GTX560. :)

Link to post
Share on other sites

Dobra, wezmę X-660

 

Pozatym, które chłodzenie lepsze, żeby mieć dobre temp. na 5GHz, i która płyta, da mi stabilne napięcia, i dobrze podkręci ;)

 

-Thermalright Venomous X Black

- czy Prolimatech Megahelms

 

Pozatym wyczytałem, że na AsRock P67 Professional, źle się kręci, i są niestabilne napięcia, i coś tam =.=, to prawda?, bo chciałbym wziąść tą płytę, ze względu na wydajność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...