Skocz do zawartości

Mulenie animacji w Windowsie / net Browser


Recommended Posts

Witam.

Zrobiłem reinstal bo przesiadłem się na dysk SSD ( Iridium pro)  oczekując kopa w komforcie pracy.

Postawiłem Winde7 czyli to co miałem na starym wolnym laptopowym dysku.

No i na pierwszy ogień wszystkie animacje wszystkiego znacznie wolniejsze. Aż dziwne. Wszedłem w opcje wizualne w MY Computer i powyłączałem wszelkie animcje. W systemie jako takim przewijanie i wywoływanie okienek już jest szybsze bo bez animacji choć wydaje mi się, że coś jest nie tak, bo powinno być szybkie bez wyłączania animacji. No i wyłączenie animacji daje efekt skokowości przewijania i gaszenua co też nieco irytuje a ja wolałbym po prostu ultra płynne i błyskawiczne przewijanie jak to było przez reinstalem.

 

do tego mam problem np z przeglądarkami internetowymi

 

Mozilla..... muli w niej animacja jakichkolwiek funkcji. Klikam i wszystko w lekkim slo mo się dzieje zamiast błyskawicznie włączyć funkcje. Np gasze/tworze - nowąkarte... i zamist od razu wyświetlić to widze jak plusik siępomału przesuwa i jątworzy lub usuwa. Klikam na OSTATNIO POBRANE i pomału wysuwa mi się okienko. To samo odnoście przycisku Pokaż zakładki czy opcji. Myślałem, że to wina mozilli ale nie. Dokładnie ten sam problem mulenia animacji mam w Operze wiec to chyba wina animacji w okienkach.

 

Tyle, że w efektach wizualnych w7 nigdzie nie ma tego do ustawienia. Muli i doprowadza mnie do szału.

Jakieś poradniki co do mozilli w necie każą manualnie jakieś tam wartości w konfigu poprzestawiać ale to przyśpiesza ładowanie stron co najwyżej a nie płynność i błyskawiczność animacji

 

Mulenie to nei wina hardwaru bo przed reinstalem nawet na starym dysku 5400rpm wszystko śmigało jak trzeba.

 

Mam i3 4 gen 3120m + 8 gb ram + iridium pro 240gb

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

 

System świeżo postawiony i wszystko jest tak aktualne jak tylko się da.... Nie jestem blondynką z iq=1 by nie potrafić wykonać instalacji systemu. A to mulenie na dziesiątki instalacji windyjakei wykonałem zdarza mi się po raz pierwszy. Pierwszy raz mam takiego dziwacznego zonka.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Sprawdz SMART tego SSD'ka najlepiej programem HDTune, zakladka  "Health" oraz zakladka "Error scan" (koniecznie z ODZNACZONĄ opcją "Quick scan").

To nówka sztuka. W crystal disk info po instalacji systemu miał 40h na chodzie i dwadzieścia pare restartów. Nie ma żadnych błędów

To na 100% wina softwarowa. Coś się skaszaniło. Potem przez moment działało gitowo a po kolejnej aktualizacji następnego dnia, coś znowu się skaszaniło.

Dobra, wywaliłem wszystkie sterowniki od GPU, zarówno dedykowane jak i te do integry, zainstalowałem jeszcze raz ( te same rzecz jasna) i w końcu system załapał, że jak wyłączam rozwijanie to je wyłączam a nie udaje, ze wyłączam. No i przestało mulić w YT i paru innych tego typu obiektach.

 

Tyle, że wcześniej też działało normalnie i nagle przestało działać normalnie. No nic, jak znowu zacznie być źle to wróce z płaczem

 

------------------------------------------------------------

 

e:

WITAM. 2 DNI MINĘŁY A JA WRACAM Z PŁACZEM. ZNOWU TO SAMO. ZNOWU MULENIE ;/

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

1.12.2016

last post z 2 listopada. PAre dni pomuliło i potem znowu działało dobrze ażdo wczoraj. Wczoraj znowu zaczeło tak przymulać. Klikam nową karte w FF to powoli się ona rozwija na pasku kart. Klikam w jakiś przycisk menu typu ulubione. pobrane i też powoli się rozwija.

 

Doprowadza to do szału. Mulenie daje sięwyczuć w każdym aspekcjie softu. W tym w okienkach czy choćby na YT przy klikaniu w funkcje czy nawet odtwarzaniu.

 

Kompletnie nie mam pomysłu co to za syf i dlaczego tak się dzieje, tym bardziej, ze to wszystko na Dysku SSD jest, gdzie na normalnym dysku nie ( stary złom) nie było takich problemów.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...