Skocz do zawartości

ANKIETA Piszczące cewki GTX 1060


Recommended Posts

Witam,

 

piszczące cewki wydają się prześladować coraz większą część populacji. Chciałbym zaproponować zebranie na forum info, które będzie w miarę miarodajne i pozwoli potencjalnym kupującym podjąć bezpieczniejszą decyzje.

 

Podajcie proszę nazwę posiadanej karty GTX 1060 (producent/model) oraz czy rzeczona piszczy czy nie. Jeżeli mieliście tą przyjemność wymieniać parę kart, wspomnijcie wszystkie.

 

Na koniec się podliczy, poda procenty, zrobi słupki i będzie klarownie.


Zacznę od siebie

 

Gigabyte Xtreme Gaming - nie piszczy

Link to post
Share on other sites

Może mi ktoś powiedzieć co ma zasilacz do piszczącej grafTe

Też miałem kiedyś problem z piszczacym radeonem r9 280 od gigabyte(zasilacz Silentium pc 600W juz nie pamietam dokladnej nazwy) ale sie z tym pogodziłem i co dziwne zmienialem płyte główną wraz z procesorem i zasilaczem(OCZ) i karta nagle przestała "skwierczeć"

Link to post
Share on other sites

Kolejna karta druga już po piszczącej xtreme gaming tylko tym razem msi gaming x 1060 cewki nadal piszczą. Testowane na 3 zasilaczach i u znajomego na innym pc wszędzie objaw ten sam. Jutro spróbuje nagrać film na yt  i pokażę jak to msi jest stay silent. Karte oczywiście zwracam wezmę jeszcze raz innego xtreme jak będzie dalej piszczało pasuje i kupuje szrota za 300 zł, bo to jest jakiś cyrk z tymi kartami.

Link to post
Share on other sites

 

Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB cewki piszczą (a raczej skwierczą hooy wie jak to dokładnie określić) ale dopiero powyżej 200 FPS z v-sync cisza a tak głównie gram więc zostaje ze mną bo karta cichutka . Zasilacz OCZ 500W model nie pamiętam ale dość cichy ;) (chyba coreXtreme )

 

Link to post
Share on other sites

Panowie jak sprawdzić czy to rzeczywiście karta a nie zasilacz? Piszczy tylko w menu gry gdzie jest dużo klatek na sekundę, po włączeniu vsync przestaje piszczeć. Te objawy to na pewno karta czy może zasilacz lub płyta. W pulpicie cisza, w grze cisza (jedynie w menu piszczy)

Karta jak już wspomniałem to Gigabyte WF2 OC 6GB
Zasilacz Corsair CX550M
Płyta GA-B150-HD3 DDR4

czy ww. zasilacz i płyta może być winowajcą ?

Link to post
Share on other sites

Klasyczne objawy... to karta, jednak źródło problemu może być gdzie indziej...

 

czytałem wątek o 1060 na konkurencyjnym forum i jest tam wypowiedź użytkownika, który testował kartę na 5 różnych zestawach i ta sama karta na 2 piszczała, na 2 nie piszczała, a na jednym piszczała minimalnie. Lipton wspomniał również w tym wątku, że doświadczył sytuacji, gdzie karta raz piszczała, raz nie, na różnych płytach głównych. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? Może cewki to nie wina samej karty a całego zestawu którego elementy gdzieś się kłócą, lub samej MB?

Link to post
Share on other sites

Na pclabie Lipton wspomniał że na niektórych płytach cewki piszczą z nieznanych przyczyn, bardzo możliwe że będzie to wina  napięcia na porcie PCI-E na płycie głównej albo diabeł wie czego jeszcze innego. W każdym bądź razie przeglądając zagraniczne fora wspominali cos ludzie o płytach głównych i piszczeniu cewek. Na konkurencyjnym forum rozmawiałem z gościem ma taki sam PC jak ja i jaką by 1060 nie wsadził + 60 fps słychać cewki, podmieniał też zasilacze i dalej piszczało. co ciekawe testował te same karty na innym PC cisza. Jest duże prawdo podobieństwo że przyczyną sa płyty główne. Jak tako testów potwierdzających ta tezę brak.

Ja miałem najpierw extreme gamin potem msi gaming x i cewki było słychać. Teraz wymieniłem msi z powrotem na xtreme gaming i coś tam słychac te cewki ale nie ma tragedii, a z vsynch cisza. Więc zostaje przy gigabyte :P

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jest to co piszesz, też mam Asus z170 Pro Gaming i testuje już piątą gtx1070 która piszczy, wcześniej miałem gtx970 i R9 390X i tez piszczaly... zasilacz wymieniłem i bez zmian, teraz podejrzenia padają na płytę.

No właśnie pięć wadliwych 1070 byś trafił ? Raczej mało to prawdopodobne, tym bardziej że wymieniłeś zasilacz, dlatego patrząc na twoja opinie i ludzi z którymi rozmawiam można wnioskować że winowajca cewkowego piszczenia mogą być płyty główne.

 

Patrząc na ten temat https://linustechtips.com/main/topic/645595-can-a-mobo-cause-gpu-coil-whine/?page=1

Koleś napisał że ma mobo ASUS Maximus Hero VIII plus gtx 1080 wiec topowy sprzęt, testował cztery 1080 wszystkie piszczały na EVGA / Seasonic / ANTEC PSU. Kartę zaniósł do znajomej i sprawdził ją tam była cisza. Napisał że jest przekonany ze to wina mobo.

 

Inny znowu pisze:

Próbowaliśmy 5 1080 GPU,

Próbowaliśmy 4 zasilacze, wszystkie 850W, G2, P2, Antec, Seasonic. Wszystkie renomowane marki.

Wypróbowali 2 płyty (marka i model ten sam).

Wszędzie coil whine...

 

Jedyne wyjście było by podmienić płytę główna i sprawdzać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...