Skocz do zawartości

OC i5 750, napięcia


Recommended Posts

Mam podkręconego i5 750, wszystkie napięcia ustawione na auto. Wskazanie HW Monitor wydaje mi się jednak wysokie - CPU VCORE: 1,26 V.

 

Teraz pytanie:

Czy mogę ustawić napięcia na sztywno, jeżeli mam włączony TurboBoost (20-24) i techn. oszczędzania energii (9-20)? W nawiasach podałem zmienne mnożniki.

Link to post
Share on other sites

OK, dzięki.

 

Mam jeszcze pytanie a propos pamięci. Obecnie chodzą na zaniżonym napięciu - 1,62 V (a powinny 1,7-1,9, modele 1600 MHz CL9), wiem jednak, że na 1156 można maksymalnie ustawić 1,65 V, zatem jakie wartości timingów powinienem ustawić, aby chodziły w pełni stabilnie na 1,65 V? Czy obejdzie się bez obniżania mnożnika pamięci?

Link to post
Share on other sites

Ja mam i5 760 i u mnie na 3,8ghz chodzi na vcore 1,3, vtt 1,2 i pamięci kingstonhyperx 1333@1600 przy zalecanym napieciu, czyli 1,65v i wszystko jest ok. Obniżanie vocre do powiedzmy 1,28 nic nie daje bo podczas testu i tak procek daje sobie jakieś 1,32 bo mam ustawione trzymanie zbyt niskiego napiecia tak jak zaleca msi dla kręcenia procesora. High drop dla ustawień intela, low drop do oc.

Link to post
Share on other sites

Procesora nie chcę bardziej podkręcać (3,2 - 3,84 wystarczy), by nie musieć wyłączać TurboBoosta.

 

Dopiero później baw się pamięciami.

OK, tak zrobię.

 

Pojawiło się coś dziwnego ;)

 

Ustawiłem CPU VCORE na 1,18 V, a HW Monitor (pod obciążeniem Primem) pkazuje 1,10 V !!

Czy to możliwe? Dodam, że temperatura spadła o ok. 10 stopni!

 

Jeszcze jedno pytanie: czy QPI/VTT VOLTAGE powinno być wyższe czy niższe niż CPU VCORE? i jaką wartość najlepiej ustawić dla tego qpi?

Link to post
Share on other sites

To normalne, że pod obciążeniem napięcie spada (vdroop), nie zawsze też ustawienie w biosie odpowiada dokładnie wartości napięcia. Temperatura spadła, bo obniżyłeś napięcie, a to ma największy wpływ na temperatury ;) Nie mam 1156, ale z tego co wiem QPI ustaw podobnie jak napiecie cpu. Róznica między qpi, a napięciem pamięci nie powinna być większa niż 0.5v.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...