Skocz do zawartości

Zestaw buda+monitor 6000zł


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z doborem podzespołów pod grę w którą cisnę od paru lat;) Tzn... Problemu z podzespołami nie ma. Problem jest natury finansowej ;)

 

  • Zastosowanie komputera : gry (MMORPG)
  • Maksymalna kwota : PC 5000zł + monitor (economo)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : jednostka + monitor + (mycha/klawa/biurko sobie sam dobiorę wg. Misia Widzisia)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Wy mi powiedzcie. Ale generalnie HD max.
  • Specjalne wymagania : i7?
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : przeglądam fora od pewnego czasu i znalazłem taki ino koszyk, ale nie bardzo pod moje potrzeby: https://www.morele.net/inventory/info/aYPHGF/

Mowa o czymś takim:

 

Bardzo ładnie tutaj widać jak w ogniu walki CPU dostaje w ciry, a 1060 sobie odpoczywa przy 40-50%

 

Aktualnie używam gamingowego lapka ale mimo mobilnego i7 gram na średnich/niskich detalach. Miejsca na stacjonarkę w nowym mieszkaniu nie było więc się rozstaliśmy ale już wtedy i5 3570k był wąskim gardłem. Gra jest bardzo słabo zoptymalizowana i w momencie spotkania się 80+ bydła w danym regionie ilość wyświetlanych particles jest tak duża, że na ultra nie pogramy w 60+ FPS na niczym nawet dzisiaj na konfigach za 15tyś - znane z autopsji. Co ciekawe tego typu gry (dorzućmy chociażby Terę jeszcze) są CPU Heavy - więc ta mocniejsza grafa wcale nie robi tak wielkiej różnicy. Będą mocne średnie detale dla zachowania w miare stabilnych FPS tzn. nie spadających poniżej 60 (FPS limit set do 100)

 

Wylądowałem tutaj bo tak kombinuję, jak to zrobić z i7 6700k + 16GB Ram (Musi być i7 i 16GB Ram niestety - chyba, że dzisiaj 8GB i w niedługim czasie te same kolejne 8GB) 1070 (mile widziany ZOTAC - sentyment - ale też przy 1070 się nie upieram, bo 1060 na dziś dzień wystarczy tyle, że śmiesznie kupuję się kompa za 5 kloca z wizją modernizacji za rok) bez HDD. Na początku SSD -> HDD obczaimy później. Dużo nie przytniemy, bo obudowę można tańszą - byle by dobra wentylacja była. Chłodzenie CPU musi być dobre. Na grafie/procku/ramie dużo nie zaoszczędzimy. Mobo też słabo widzę bo sekcja zasilania musi być dobra ze względu na OC. Monitor jakiś ekonomo ze znośnymi parametrami pod FPS. Pewnie z 500-600zł pójdzie. Nie zależy mi na markowości i gamingowej stylistyce produktów - nikt tego oglądać nie będzie ;P

 

Jestem userem nie praktykiem aby wiedzieć co gdzie się z czym zmieści. Jest to dość istotna kwestia.

 

Panowie pozdrawiam i ratujcie ;)

 

 

Link to post
Share on other sites

Mocno podkręcone 6600k jak dla mnie tutaj wystarczy - to, że jest wykorzystywane w 100% nie świadczy, że nie daje rady. Nie widzę sensu zakupu GTX'a 1070 jeżeli głównie grasz w sieciówki. Ja bym dał do zestawu i5 6600k + GTX 1060 + 16 GB RAM + szkiełko 144 Hz - tu pytanie czy monitor w budżecie czy też poza nim ? Mam wrażenie, że w filmiku jaki wysłałeś jest po prostu blokada klatek na 30 FPSów, bo oglądając każdy inny filmik z tej gry (może z nie aż taką dużą rozwałką) jest wyższy FPS i mniejsze użycie CPU:

 

 

 

 

 

podczas gdy i7 zdecydowanie się nudzi w tej grze:

 

 

 

 

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

No ten ostatni vid to też i5 tylko niewiele się dzieję.

 

Monitor po za ceną. Aczkolwiek super jakby konia nie kosztował;D

 

Tak mnie korci... Skoro nie 1070 to może zaoszczędzone fundusze polecieć na inne mobo i CPU. 5820k? Tylko ceny Mobo z kosmosu. No i lekki przerost formy nad treścią?

 

Nie mam pomysłu;D

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem trochę opinii użytkowników i raczej mocno podkręcone i5 będzie tutaj tym czego potrzeba i nie będzie przerostem formy nad treścią. Jedynym argumentem na tak dla i7 jest jakbyś planował jakiś streaming czy nagrywanie w grze. Ten pierwszy filmik jaki wysłałeś miał CPU podkręcone do 4.4 GHz. Myślę, że na tradycyjne 4.5 można liczyć spokojnie, a jak trafi się dobra sztuka to nawet na 4.6 GHz.


Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/

AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper Elite

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Palit GeForce GTX1060 DualFan 3GB DDR5 192bit (1708/8000)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

 

Razem: 4007,01 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
CPU 4 rdzenie 4 wątki szóstej generacji, dobrze wyposażone MOBO pod mocne OC, RAM w DC na start o wysokim taktowaniu, wydajne chłodzenie pod OC CPU, GPU od zielonych z 3 GB VRAM - wystarczy pod podany tytuł, standardowe HDD pod magazyn, SSD na system, grę, programy - 5 lat gwarancji i kostki MLC, pół modularny zasilacz z japońskimi kondensatorami i z pięcioletnią gwarancją, przewiewna buda o solidnej konstrukcji z dwoma wentylami.
No i tak to wygląda - nie ma konieczności użycia całego budżetu. Jeżeli koniecznie chcesz możesz dopłacić do i7. Dodatkowo zostają Ci fundusze na szkiełko 144 Hz:
Link to post
Share on other sites

Koniecznie i7. Shadowplay też czasem będzie działać. Tylko wtedy inny zasilacz.

 

Ramu mało. I czemu nie np. Goodram? Polski;)

 

Nie ukrywam zdziwienia 3GB 1060. Nie będzie różnicy wydajności dużej?

 

Głównie gram w Mmorpg ale czasem nie boję się odpalić GTA czy Wieśka jak spać nie mogę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko wtedy inny zasilacz.

Nie ma takiej potrzeby.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/09/gfx_geforce_gtx1060_3gb/charts/power_load.png

 

 

 

Ramu mało.

RAMu wystarczy nawet do Shdaow Play'a.

 

 

 

I czemu nie np. Goodram? Polski;)

Chińczyk z polską naklejką...

 

 

 

Nie ukrywam zdziwienia 3GB 1060. Nie będzie różnicy wydajności dużej?

Nie będzie. Ta gra nie potrzebuje tyle VRAMu co widać na filmikach.

 

 

 

Głównie gram w Mmorpg ale czasem nie boję się odpalić GTA czy Wieśka jak spać nie mogę.

Wystarczy wersja 3 GB i do tego. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczy wersja 3 GB i do tego. 

 

Kurczę tak trochę czytam i czytam... I jasne wersja 3GB daję radę ale ilość tej pamięci jest na DZISIAJ... Później w nowe tytuły już może być słabo.

 

Skoro już dokładamy do 6700k, które spokojnie wystarczy na kilka następnych parę lat i 3GB kartę - wykastrowanego 1060, bo nie tylko ilością pamięci się przecież różnią.

 

Wieć pozwoliłem sobie zmienić:

Procesor: Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/

Grafikę: ZOTAC GeForce GTX1060 AMP! 6GB DDR5 192bit (1771/8100) 

Zasilacz: Nie chcę nic na styk do OC. Zasilacze przy maksymalnych obciążeniach lubią na 3,3 spadać. Tamten ma Bronze więc może bez modularności ale więcej. SilentiumPC Supremo L2 550W Gold 80+ 120mm

Napęd dvd bo zabrakło z rozpędu: Samsung SH-224GB SATA (black)

Pamięci: Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper Elite

Razem: 5097zł

 

Zaraz będą krzyczeć, że ZOTAC drogi. Z drugiej strony 90-100zł drożej od referenta, a 5 lat gwarancji. Zasilacz też zbiera fajne recenzje i też 5 lat gwarancji.

 

I to tyle. Do monitora się nie wypowiadam, bo się nie znam i szczerze mówiąc nigdy nie miałem monitora LCD 144 Hz ;)

 

Śmiało uwagi można rzucać.


Link to post
Share on other sites

 

 

Zaraz będą krzyczeć, że ZOTAC drogi. Z drugiej strony 90-100zł drożej od referenta, a 5 lat gwarancji.

Dołóż do Palita Jestreeam - cichsze chłodzenie i Backplate.

 

 

Zasilacz też zbiera fajne recenzje i też 5 lat gwarancji.

Ta, liche kondensatory, dwa CX450M będzie miał tu ogromny zapas mocy, taki zestaw może dobije do 250W ze ściany pod obciążeniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc zmieniłem jeszcze tego ZOTAC'a na Palita Jetsream - duża ta karta ;)

 

I zasilacz z powrotem na Corsair.

 

Ale i tak mam wątpliwości przy zasilaczu.

 

Googlając po necie znalazłem, że 6700k po OC do 4,5 GHz dobija do 278W przy grach - nie tam, żadne benchmarki CPU(test na benchmark.pl).

PalitJetstream natomiast bez żadnego OC 139W - guru3d

 

Co daje nam już 417W. Chwilowego. Ale jednak jest to 93% jego sprawności. Mocno mi się to nie podoba, bo zasilacze lubią gubić parametry powyżej 70% obciążenia. Stąd m.in. 80+. Ten corsair semi modularny z tymi ładnymi czarnymi kablami i w ogóle... Ale jest mocno na "styk" nie powiedziane jak z trwałością jego i podzespołów, bo będzie gubić na liniach.

Link to post
Share on other sites

Googlając po necie znalazłem, że 6700k po OC do 4,5 GHz dobija do 278W przy grach - nie tam, żadne benchmarki CPU(test na benchmark.pl). PalitJetstream natomiast bez żadnego OC 139W - guru3d

 

 

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/09/gfx_geforce_gtx1060_3gb/charts/power_load.png

 

 

 

Tutaj masz identyczny zestaw w teście - podkręcona i7-ka oraz GTX wprawdzie w wersji 3 GB ale wynik będzie zbliżony. Sam zasilacz ma 448.8W na linii zasilającej, więc obawy są nieuzasadnione.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...