Skocz do zawartości

Monitor do 1tys dla gracza


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuje monitora według wytycznych niżej, coś w granicach 27" - siedzę około 110-120cm od monitora.

 

  • budżet do 1000max
  • przeznaczenie: PS3, PS4, czasem tuner DVBT po hdmi no i oczywiście PC
  • oczekiwania: najlepszy w swojej klasie :)
  • warunki w pomieszczeniu (oświetlenie w dzień, oświetlenie w nocy): warunki idealne, światło nie przeszkadza itp
  • model karty graficznej lub skrócona specyfikacja jednostki centralnej (CPU, GPU, mobo, RAM, PSU): tu nie podaję, bo mam dziadka, a wymieniać będę za parę mc

Mam takich faworytów ale nie wiem czy dobrych:

iiyama G-MASTER Black Hawk GE2788HS-B1

BenQ GW2870H

LG 27MP65HQ-P

LG 27MP68HM-P

iiyama X2783HSU-B1 27" AMVA+

 

EDIT:

Dowiedziałem się, że FHD na 27" bardzo słabo wyglada i lepiej brać 24" prawda to?

 

np. https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-b2-649008/

Edytowane przez morfeusz747
Link to post
Share on other sites

 

 

PS3, PS4

 

 

mam dziadka

 

 

144Hz

 

Wypada dowiedzieć na jaki sprzęt autor będzie wymieniać, dość istotna kwestia czy gra w FPS Multi bo IMO do takich gier 144Hz jest stworzony.

 

Co do 1080p i 27 Cali zdania są podzielone, miałem Dell 27 i byłem zadowolony, Jacek (o ile już nie zmienił) też ma 27 Cali i 1080p - nie słyszałem aby miał negatywne odczucia a jest dość wymagający (w pojęciu ogólnym) 

Link to post
Share on other sites

 

 

widzę praktycznie w każdej grze... 

 

W tych, które lubisz....

Ja w Diablo nie widziałem sensu, znacznie lepiej sprawował się monitor z lepszą matrycą, z lepszymi kolorami (w tym budżecie tylko 144Hz TN)

 

Jeśli autor będzie używać głównie konsoli, więcej Hz na nic się nie zda.

 

No ale, jak wspomniałem za mało informacji

 

- Jaki będzie PC

- W co auto gra (tzn w jakie gry) i faktycznie jak często będzie grać na PC (z uwagi na konsole)  


 

 

A ile trzeba mieć na takiego z 144Hz w 27"?

 

1500 PLN to chyba minimum.

Pamiętaj, że do 144Hz GPU/CPU musi generować podobną do odświeżania ilość klatek na sekundę  

Link to post
Share on other sites

 

- Jaki będzie PC

- W co auto gra (tzn w jakie gry) i faktycznie jak często będzie grać na PC (z uwagi na konsole)  

 

 

1. i5 3570K; 16GB RAM; GTX 1060 3GB lub RX 470 4GB

2. Fifa, Need for speed, Battlefieldy, GTA, Mafia itp,    PC 60% TV10% Konsole 30%

 

1500zł nie wyłoże niestety :/ Także chyba X2783HSU-B1 27" AMVA+ będzie najlepszym wyborem w tej cenie.

Edytowane przez morfeusz747
Link to post
Share on other sites
1. i5 3570K; 16GB RAM; GTX 1060 3GB lub RX 470 4GB 2. Fifa, Need for speed, Battlefieldy, GTA, Mafia itp,    PC 60% TV10% Konsole 30%

 

Jak najbardziej poleciłbym tu 144Hz.

 

 

Pamiętaj, że do 144Hz GPU/CPU musi generować podobną do odświeżania ilość klatek na sekundę

 

Nie. Jak wspominałem wcześniej, plusy 144 Hz widać prawie w każdej grze + w prawie każdej sytuacji. 

Przy 60 klatkach obraz jest o wiele przyjemniejszy przy 144 Hz. 

 

 

W tych, które lubisz....

 

A uwierz, sporo ich jest :) Od strategii, poprzez FPSy, czy MMO.

Zawsze jak przełączam na 60Hz to mam wrażenie, że obraz klatkuje.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...