Skocz do zawartości

Iiyama Black Hawk G-master GE2488hs-b2


Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupna monitora Iiyama Black Hawk G-master GE2488hs-b2. Czy ktoś posiada ten monitor? Czy kolory są w miarę ok jak na TN? Będę miał kartę gtx 1060 i chciałbym zapytać czy na tym monitorze można włączyć VSYNC czy można jedynie włączyć FREESYNC dla kart AMD?

Granie w 60hz w zupełności mi wystarczy, jednakże nie chciałbym mieć rozszarpywanego obrazu.
 

Link to post
Share on other sites

Witam,

Mam ten monitor od tygodnia 

Co mogę powiedzieć w tej cenie nic lepszego nie kupisz :)

Jak dla mnie idealny minusów zero 
Piszą w recenzjach, że kąty widzenia ? Jakiś plastik skrzypiący ?
Tego nie rozumiem monitor mam ustawiony na wprost lekko do góry obraz super, skrzypiący plastik ? Ktoś z nim śpi czy jak ?
Sporo ustawień miło się zaskoczyłem bo ma wbudowane głośniki ! 
Nie są super jakieś bo gram tylko w słuchawkach ale obejrzeć jakiś film na YT czy coś posłuchać wystarczą wszystko idzie przez HDMI ( kabel w zestawie )

Co do FREESYNC ja to mam włączone wtedy w opcjach gier wyskakuje 1920*1080 75Mhz i szczerze różnica jest ogromna 
Gram w BF1 mam 75FPS na Ultra w DX12 grafika to MSI GTX 970 jak FPS czasami dropnie do 48 jest ogromna różnica ( jakiś błąd w grze pracują nad tym ) 

Ogólnie polecam ! 
Matryca fajna poprzedni miałem monitor BenQ i mi strasznie się wszystko w nim odbijało ( za plecami mam okno ) tutaj nic 
Taka moja opinia nie wymagającego gracza :) 






 

Link to post
Share on other sites

vsync też zadziała na 75 hz ? Czytałem opinie że monitor w full hd ma 60hz


 

 

Co do FREESYNC ja to mam włączone wtedy w opcjach gier wyskakuje 1920*1080 75Mhz i szczerze różnica jest ogromna  Gram w BF1 mam 75FPS na Ultra w DX12 grafika to MSI GTX 970 jak FPS czasami dropnie do 48 jest ogromna różnica ( jakiś błąd w grze pracują nad tym ) 
 

 

Masz włączone freesync z kartą nvidii ?

Link to post
Share on other sites

Hmm... czegoś tu nie rozumiem,ten monitor ma odświeżanie wg. producenta https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiij7yMh_TPAhXlD8AKHUozCikQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.iiyama.com%2Fgb_en%2Fproducts%2Fg-master-ge2488hs-b2&usg=AFQjCNGlgAg4Nl3GtVGsDcAMixJowSv8LA&sig2=-ZZkZWFd_dJt_5MIHoW75Q 55-75,więc freesync nie ma tu nic do możliwości ustawienia 75hz w grze,częstotliwość odświeżania ustawiasz w panelu nvidii na 75 i jeśli gra obsługuje takie odświeżanie powinno być ono widoczne w opcjach,freesyncowi nic do tego ,mylę sie?chyba że 75hz jest możliwe tylko z freesync na on,tak jak 144hz w gsync przez dp. 

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Sprawdż w panelu nvidii jakie odświeżanie możesz ustawić z włączonym freesync i wyłączonym,to najbardziej mnie ciekawi,czy 75 hz jest dostępne tylko z włączonym freesync.

http://s2.ifotos.pl/img/Beztytulu_axpswss.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/d5a79783e0b65d26030f6230a74fd2a9.jpgWysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Monitor zakupiony.
Freesync nie da się załaczyć, opcja na szaro tak jak przewidywałem, odświeżanie w full hd to 60 a ni 75 hz chyba że trzeba jeszcze gdzieś ustawić. Mam problem z kablem HDMI - brak sygnału. Na DVI obraz jest. Uprzedzam pytanie czy zmieniłem sygnał w monitorze z auto na HDMI - tak.
Ogólnie pozytywne wrażenie. Kolory są ok, myślałem że będą gorsze, dobra jasność, smużenia jeszcze nie zauważyłem chyba że zalicza się do tego szybkie poruszanie myszką to są ślady. Jakim programem można przetestować monitor na szybkość czasu reakcji?

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

To jak w końcu jest ten tryb 1080p 75Hz, czy go nie ma?

Jakby miał być, to raczej nie powinien zależeć od opcji FreeSync

 

@Grzesiek1010 - czy możesz sprawdzić, czy po wyłączeniu FreeSync da się normalnie na pulpicie w Windowsie używać odświeżania 75Hz?

 

@Golik91 - doszedłeś dlaczego nie możesz włączyć FreeSync ani skorzystać z 75Hz?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Mam ten monitor podłączony do gtx 1060 i działa na nim 75Hz.

Niestety ale te 75hz działa tylko przez hdmi , wtedy da się włączyć freesync w menu monitora.

Przez dvi opcja freesync w menu jest zaciemniona.

u mnie działa 75hz nawet na przejściuwce dvi-hdmi, ale do monitora sygnał musi wchodzić przez hdmi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...